Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
matem_3_kl_ypoki 116_129.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
297.74 Кб
Скачать

6. Офтальмологічна пауза 7. Розв'язування логічних завдань

1) 3авдання 1013 (с.153). (40 — 40:8 — 35 кг)

2) Дві мухи змагаються з бігу. Вони біжать з підлоги до стелі і повертаються. Перша муха біжить в обидві сторони з однаковою швидкістю. Друга муха біжить униз удвічі швидше, ніж перша, а вгору — вдвічі повільніше, ніж перша. Хто з мух переможе? Розв'язання. Нехай мухи долають перший етап — від підлоги до стелі. Перша муха вже добіжить до стелі, а друга добіжить тільки до половини шляху. 1-ша муха,------------------------. 2-га муха,------------------------------------------------. Перша муха повертається до підлоги, а друга — лише добирається до стелі. Перемагає перша муха. Слід зазначити: не має значення, у скільки разів швидше буде бігти вниз друга муха, ніж перша. Відповідь: перша. VI.   ПІДСУМОК УРОКУ —  Як називаються числа, які ми використовуємо при рахунку? —  Які ще є числа в математиці? Коли вони виходять? VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ   с. 153 №№ 1014; 1015.

Урок 119 Дата _______

Тема. Розв’язування задач на час. Вправи і задачі на застосування вивчених випадків арифметичних дій.

Мета: вдосконалювати вміння учнів визначати час за годинником; формувати вміння розв'язувати задачі, що включають знаходження частини числа; закріплювати навички ділення двоцифрового числа на двоцифрове; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.

Хід уроку.

I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка наявності домашнього завдання ( №№ 1014, 1015 )

2. Усні обчислення

1) Усне опитування

- Усне опитування сьогодні ми проведемо у вигляді тесту, що складається з 4 етапів.

III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ —  Сьогодні на уроці ми повторимо, як визначати час за годинником. IV.   КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1.     Робота в парах (с. 1541016) 1) Запишіть, котру годину показує кожний годинник. Пояснення за 3-м годинником

1-й спосіб —  Визначимо, де знаходиться годинна стрілка. Бачимо, що годинна стрілка знаходиться між поділками 9 та 10. Уже минуло 9 годин, тому читаємо «9 годин...». Визначимо, де знаходиться хвилинна стрілка. Хвилинна стрілка — на 7-й поділці. Тому 5 хв • 7 = 35 хв. Читаємо: «9 годин 35 хвилин».

2-й спосіб —  Визначимо, де знаходиться годинна стрілка. Бачимо, що годинна стрілка знаходиться між поділками 9 та 10. Уже минуло 9 годин, тому читаємо «9 годин...». Визначимо, скільки хвилин не вистачає до 10 годин. Хвилинній стрілці лишилося пройти ще 5 поділок, тому 5 хв • 5 = 25 хв. Читаємо: «Без 25 хвилин десять». 2) Запишіть, котру годину покаже кожний годинник через 30 хв. 2.     Розв'язування задач, користуючись годинником (с. 1541017) 1) (10 хв) 2) (О 10 год 30 хв) 3) (О 10 год 40 хв) 3.     Робота в парах (с . 1541018) 4.     Обчислення з перевіркою (с. 1541019) — Виконайте ділення і перевірте, додаючи значення виразів. Сума значень виразів кожного рядка дорівнює 100. 5.     Розв'язування рівнянь на знаходження дільника (с. 1541020) 6.    Робота над задачами 1)     Завдання 1021 (с. 154). —  Поясніть числа задачі. —  Яким є питання задачі? —  Чи можна відповісти на питання задачі? —  Якою дією знайдемо третину? —  Якою дією відповімо на питання задачі?

Розв'язання 1) 36: 3 = 12 (год.) — третина; 2)36 + 12 = 48 (год.) Відповідь: школярі планували зробити для лісопарку 36 годівниць для птахів, а зробили на третину більше. 48 годівниць зробили школярі. Фізкультхвилинка 2)     Завдання 1022 (с. 154). —  Запишіть задачу коротко. —  Яким є питання задачі? —  Чи можна відповісти на питання? —  Що треба знати, щоб відповісти на питання? —  Якою дією відповімо на питання? — Складіть план розв'язування задачі. (Першою дією дізнаємося третю частину. Другою дією дізнаємося, скільки тарілок кожного виду, якщо їх порівну.) Після цього учні працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою. 7.     Офтальмологічна пауза 8.     Розв'язування логічної задачі (с. 1551023)

Розв'язання 1) 27 : 3 = 9 (л) — долили; 2) 27 + 9 = 36 (а) — стало; 3) 36 : 3 = 12 (л) — відлили;  4) 36-12 = 24 (л) — стало. Відповідь: 24 л води стало в бочці. V.    ПІДСУМОК УРОКУ —  Що нового ви дізналися на уроці? VI.   ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ с. 155 №№ 1024; 1025.

Урок 120 Дата _______

Тема . Ділення трицифрових чисел на двоцифрові.

Мета: навчати учнів застосовувати алгоритм ділення трицифрових чисел на одноцифрове число способом випробовування під час розв'язування прикладів і задач; закріплювати вміння розв'язувати задачі вивчених видів; розвивати вміння думати, спостерігати, класифікувати, узагальнювати; виховувати інтерес до математики.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]