Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
matem 3_3.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
348.82 Кб
Скачать

VI. Підсумок уроку

— Що нового дізналися на уроці?

Гра «Знайдіть пару числу»

У двох цуценят 8 лап. Скільки лап у 4 цуценят?

2 – 8

4 — ?

VII. Домашнє завдання

с. 29-30, №№ 187; 197.

Урок 23 Дата _______

Тема.Задачі на спосіб зведення до одиниці (перший вид).Дії з іменованими числами.

Мета: формувати вміння учнів розв'язувати задачі на спосіб зведення до одиниці; закріпити знання табличних випадків множення і ділення;вдосконалювати вміння виконувати перетворення іменованих чисел; розвивати обчислювальні навички, мислення; виховувати старанність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

2. Гра «Хто швидше?»

Усні обчислення за завданням 199 (с. 30).

3. Математичний диктант

• Зменшити у 3 рази числа: 6; 15; 24.

• Збільшити у 6 разів числа: 2; 4; 6.

• Зменшити на 7 числа: 80; 94; 14.

• Суму чисел 12 і 6 зменшити у 6 разів.

• Число 20 зменшити на добуток чисел 5 і 3.

Відповіді: 2; 5; 8; 12; 24; 36; 73; 87; 7; 3; 5.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

—Сьогодні на уроці ми працюватимемо над задачами нового типу та перетвореннями іменованих чисел.

IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Робота над задачею (с. 31, № 201)

Учитель записує на дошці коротку умову задачі.

5 год — 30 л пального

8 год — ?

— Про що йдеться в задачі?

— Скільки пального витратили для 5 год роботи двигуна?

— Про що можна дізнатися за цими даними?

— Чи можна тоді дати відповідь на питання задачі?

— Як дізнатися, скільки літрів пального потрібно для 8 год роботи цього двигуна?

— Запишіть розв’язання задачі самостійно.

Розв’язання

1) 30 : 5 = 6 (л ) — за 1 годину

2) 6 • 8 = 48 (л)

Відповідь: 48 л пального потрібно для 8 год роботи цього двигуна.

2. Складання й обчислення значень виразів за таблицею (с. 30, № 198)

3. Дії з іменованими числами (с. 31, № 202)

Фізкультхвилинка

V. Розвиток математичних знань

1. Робота над задачею (с. 30, № 200)

С кладання короткої умови.

Б атькові — 40 років

М ати ?, на 4 роки молодша на ? років молодший

Син — ?, у 4 рази молодший

— Про що запитується в задачі?

— Що треба знати, щоб відповісти на питання задачі?

— Що сказано про матір?

— Яку дію треба виконати, щоб дізнатися, скільки років матері?

— Чому дію віднімання?

— Про що тепер можемо дізнатися?

— Яку дію виконаємо, щоб дізнатися, скільки років сину?

— Яку дію треба виконати, щоб відповісти на головне питання задачі?

— Складіть план розв’язання задачі.

— Запишіть розв’язання.

Розв’язання

1) 40 - 4 = 36 (років) — матері

2) 36 : 4 = 9 (років) — синові

3) 40 - 9 = 31 (рік)

Відповідь: син молодший від батька на 31 рік.

2. Самостійна робота (с. 31, № 203)

Розв’язування першого рядка рівнянь — самостійно; другого — з коменту­

ванням.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]