Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
matem 3_3.docx
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
348.82 Кб
Скачать

VII. Домашнє завдання

с. 36, №№ 255; 256.

Урок 29 Дата _______

Тема. Розв’язування задач за таблицею. Складання нерівностей.

Мета: формувати навички розв'язування задач на спосіб зведення до одиниці, складання нерівностей; удосконалювати знання таблиць множення і ділення, вміння використовувати їх на практиці; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення,пізнавальну активність, творчі здібності; виховувати уважність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання

— Прочитайте вираз до задачі 255.

35 : 7 • 2 = 10 (г.)

— Зачитайте рівності, в яких були допущені помилки ( № 256).

65 – 3 = 62 90 – 9 = 81 21 – 8 = 13

100 – 0 = 100 60 – 3 = 57 20 – 6 : 2 = 17

2. Гра «Альпіністи»

3. Розв'язування «веселих задач»

• Папуга Кєша розповідав кожного дня своїм слухачам по 3 історії про свої

пригоди. Так відбувалося протягом тижня. Скільки історій розповів папуга Кєша за тиждень?

• Мишенята робили коту Леопольду по 3 неприємності протягом дня.

Скільки неприємностей від мишей мусив терпіти кіт протягом тижня?

4. Складання виразів та обчислення їх значень

• Ділене виражене різницею чисел 36 і 6, дільник — 6.

• Ділене — 18, дільник виражений сумою чисел 2 і 4.

• Ділене виражене часткою чисел 36 і 4, дільник — 3.

• Ділене виражене добутком чисел 6 і 4, частка— 3.

5. Робота за індивідуальними картками

Картка 1

1. Порівняйте.

48 : 6 □ 63 : 7

49 : 7 □ 35 : 7

7 • 4 □ 7 • 6

2. Розв’яжіть задачу.

Для консервування купили 42 кг помідорів, а для салату на 35 кг менше.

У скільки більше помідорів купили для консервування, ніж для салату?

Картка 2

1. Порівняйте.

56 : 7 □ 28 : 7

7 • 7 □ 7 • 3

63 : 7 □ 54 : 6

2. Розв’яжіть задачу.

У відрі 35 огірків, а у мисці — у 7 разів менше. На скільки менше огірків

у мисці, ніж у відрі?

III. Повідомлення теми уроку

— Сьогодні на уроці ми продовжимо роботу над розв’язуванням задач та

складанням нерівностей.

IV. Робота над темою уроку

1. Складання та розв'язування рівнянь (с. 37, № 256)

х + 6 = 30 х • 6 = 30

— Чому в першому рівнянні виконуємо дію додавання? ( Тому що сказано, що невідоме число треба збільшити на 6.)

— Чому в другому рівнянні виконуємо множення? ( Тому що сказано, що

невідоме число треба збільшити у 6 разів.)

2. Складання задачі за таблицею (с. 37,№ 259)

— Складіть задачу за коротким записом.

Сильніші учні розв’язують задачу виразом, усі решта — по діях.

Розв’язання

35 : 7 • 9 = 45 (кг)

Фізкультхвилинка

3. Творче завдання (с. 37,№ 257)

— Спишіть, вставляючи потрібні знаки дій.

7 • 6 = 42 63 - 7 = 56 48 : 6 = 8

7 + 6 = 13 63 : 7 = 9 48 + 6 = 54

4. Самостійна робота (с. 37, № 260)

— Доберіть потрібний знак: «> » , «< » , «= » .

— Скільки нерівностей отримали?

5. Завдання з логічним навантаженням (с. 37, № 261)

— Накресліть коло радіусом 3 см.

— Побудуйте у ньому 2 трикутники зі спільною стороною та вершинами

на колі.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]