- •Хід уроку
- •3. Первинне закріплення. Розв'язування задач за таблицею
- •Фізкультхвилинка
- •V. Розвиток математичних знань
- •VI. Підсумок уроку
- •VII. Домашнє завдання
- •Хід уроку
- •3. Усні обчислення
- •III. Повідомлення теми уроку
- •IV. Робота над темою уроку
- •Фізкультхвилинка
- •V. Розвиток математичних знань
- •5. Завдання з логічним навантаженням
- •VI. Підсумок уроку
- •VII. Домашнє завдання
- •Хід уроку
- •2. Гра «Хто швидше?»
- •3. Математичний диктант
- •Фізкультхвилинка
- •V. Розвиток математичних знань
- •3. Розв'язування задачі за короткою умовою
- •VI. Підсумок уроку
- •VII. Домашнє завдання
- •Хід уроку
- •2. Гра «Хто швидше?»
- •Фізкультхвилинка
- •V. Розвиток математичних знань
- •2. Гра «Знайдіть зайву фігуру»
- •3. Самостійна робота
- •VI. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •3. Первинне закріплення
- •Фізкультхвилинка
- •V. Розвиток математичних знань
- •VI. Підсумок уроку
- •VII. Домашнє завдання
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Актуалізація опорних знань
- •1. Перевірка домашнього завдання
- •3. Математичний диктант
- •4. Фронтальне опитування
- •III. Повідомлення теми уроку
- •IV. Робота над темою уроку
- •Фізкультхвилинка
- •V. Розвиток математичних знань
- •VI. Підсумок уроку
- •VII. Домашнє завдання
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Актуалізація опорних знань
- •1. Перевірка домашнього завдання
- •2. Усна лічба
- •3. Фронтальне опитування
- •2) Математичний диктант.
- •III. Повідомлення теми уроку
- •IV. Робота над темою уроку
- •1. Робота над буквеними виразами
- •Фізкультхвилинка
- •V. Розвиток математичних знань
- •1. Розв'язування задач з буквеними даними
- •3. Завдання з логічним навантаженням
- •VI. Підсумок уроку
- •VII. Домашнє завдання
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Актуалізація опорних знань
- •1. Перевірка домашнього завдання
- •3. «Весела лічба»
- •4. Фронтальне опитування
- •III. Повідомлення теми уроку
- •IV. Робота над темою уроку
- •V. Розвиток математичних знань
- •VI. Підсумок уроку
- •VII. Домашнє завдання
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Актуалізація опорних знань
- •1. Перевірка домашнього завдання
- •III. Повідомлення теми уроку
- •IV. Робота над темою уроку
- •Фізкультхвилинка
- •6. Для кмітливих
- •VI. Підсумок уроку
- •VII. Домашнє завдання
- •Хід уроку
- •2. Гра «Ерудит»
- •3. Запис виразів та знаходження їх значень
- •Фізкультхвилинка
- •V. Розвиток математичних знань
- •2. Творча робота над задачею
- •3. Самостійна робота
- •VI. Підсумок уроку
- •VII. Домашнє завдання
Урок 21 Дата _______
Тема.Ознайомлення із взаємопов’язаними величинами:ціна,кількість,вартість.
Мета: ознайомити учнів із трійкою взаємопов'язаних величин, що перебувають у пропорційній залежності: ціна, кількість, вартість; розвивати вміння виділяти у тексті взаємопов'язані величини, застосовувати правило знаходження певної величини під час розв'язування задач; виховувати старанність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
— Які обернені задачі ви склали до завдання 173 (с. 27)1
2. Гра «Котра година?»
П
овторення
таблиці множення на 6. Учитель показує
на число навколо циферблата, учні
множать його на 6 і дають відповідь.
— Користуючись циферблатом, складіть приклади на ділення числа 6.
( 6 : 6 = 1; 12 : 6 = 2)
3. Розв'язування задач (усно)
• Урок триває 40 хвилин, а перерва — 10 хвилин. На скільки довше триває урок, ніж перерва? У скільки разів довше?
• Дітей запросили на день народження о другій годині дня. Сергій прийшов о 13 годині 55 хвилин, Мар’янка прийшла через 10 хвилин після Сергія, а Оленка — на 5 хвилин раніше, ніж Мар’янка. Хто з дітей прийшов у призначений час?
4. Фронтальне опитування
— Скільки років складає століття?
— Скільки місяців у році?
— Скільки днів складає 1 тиждень?
— Скільки годин у добі?
— Скільки хвилин у годині?
— Скільки секунд у хвилині?
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми ознайомимося із новими взаємопов’язаними величинами та навчимося розв’язувати задачі, що містять ці величини.
IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
1. Пояснення вчителя
— Кожен предмет має свою ціну. Ціна показує, скільки коштує певна річ.
Мама купила 2 кг картоплі по 5 грн і 1 кг цибулі по 3 грн. Чи однакову
кількість грошей мама витратить на картоплю і цибулю? Чому?
Кількість
грошей, яку витратить мама, є вартістю.
Вартість показує, скільки коштує вся
покупка.
Щоб розв’язувати задачі такого виду, можна скористатися схемою:
Якщо закрити невідоме позначення, то ті позначення, які залишилися, покажуть потрібну дію (знак дії стоїть між ними у колі).
2. Ознайомлення з теоретичним матеріалом (с. 27)
— Як знайти вартість?
— Як знайти кількість?
— Як знайти ціну?
3. Первинне закріплення. Розв'язування задач за таблицею
1) С. 28, завдання 175.
— Складіть задачу за даними таблиці.
2) С. 28, завдання 176.
— Поясніть, про яку величину дізнаємося, коли обчислимо кожний вираз?
Фізкультхвилинка
V. Розвиток математичних знань
1. Робота над задачею (с. 28, № 177)
Аналіз умови задачі за питаннями вчителя.
— Розв’яжіть задачу за планом.
1) Скільки гривень коштує 4 м стрічки?
2) Скільки одержали здачі з 20 гривень?
Сильніші учні складають вираз, усі решта розв’язують задачу по діях.
Розв’язання
20 – 3 • 4 = 8 (грн)
Відповідь: 8 гривень одержали здачі.
2. Самостійна робота (с. 28, № 178)
1 варіант — верхній рядок;
2 варіант — нижній рядок.
— Як знайти невідоме зменшуване?
— Як знайти невідомий доданок?
3. Обчислення значень виразів на порядок дій з коментуванням (с. 27, № 174)
VI. Підсумок уроку
— Що нового дізналися на уроці?
— Як знайти ціну? вартість? кількість?
VII. Домашнє завдання
с. 28, №№ 179; 180.
Урок 22 Дата _______
Тема. Розв'язування задач на знаходження четвертого пропорційного способом зведення до одиниці.
Мета: закріплювати вміння виділяти у тексті задачі із взаємопов'язаними величинами, знаходити певну величину під час розв'язування задач; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення; виховувати уважність.
