Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД читання.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
136.5 Кб
Скачать

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Мовленнєва розминка

1) Робота над скоромовкою.

Ґава проґавила ґавеня.

2) Робота над чистомовкою.

Чечір-вечір, чечір-вечір.

Хтось воркує біля печі.

Чорні лапи, вуса, ротик,

Чечір-вечір, чорний котик! Г. Чубач

2. Читання тексту Г. Малик «Казка про те, чому папуга не навчився розмовляти»

III. Робота за «читанкою» (с. 9-7 7)

1. Опрацювання тексту М. Богуславського «Бабуся вихідна»

1) Читання першої частини тексту учнями.

Прийом «перерваного» тексту

— Що буде далі? Висловте своє міркування, а потім перевірте, читаючи текст.

2) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне дочитування оповідання учнями.

— Хто в сім'ї прокидався раніше за всіх?

— Що вирішив зробити онук?

Фізкультхвилинка

3) Читання учнями тексту «ланцюжком».

— Прочитайте заголовок до твору. Чи можна сказати, що в бабусі не було вихідного дня?

— Чи допомагаєте ви своїй бабусі? Як у вашій сім'ї їй дякують за смачні сніданки?

4) Вибіркове читання.

— Прочитайте речення, які відповідають малюнку на с. 9.

5) Доповніть речення.

— Наталко, розбуди мене, будь ласка, завтра о...

— Тату, розбуди мене завтра, будь ласка, о... Тато сказав мамі розбудити його о...

Мама попросила бабусю розбудити її о...

6) Робота за малюнками.

— Як би ви влаштували бабусі вихідний? Виберіть малюнок (с. 10-11), з яким ви погоджуєтеся, або намалюйте свій.

2. Опрацювання вірша Г. Бойка «Сама бачила»

1) Виразне читання вірша вчителем.

Учні уважно слухають і визначають, із якою інтонацією вчитель читає вірш, де робить паузи.

2) Словникова робота.

Знизала плечиком — підняла й опустила плечі на знак нерозуміння, здиву­вання.

3) Вибіркове читання.

а) Читання односкладових, двоскладових слів;

б) читання слів з наголосом на першому складі;

в) читання рим.

4) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання вірша учнями.

— З яких слів сестрички зрозуміло, ідо все ж таки глечик розбив Мартинко?

5) Робота в парах.

— Розподіліть ролі. Передайте інтонацією й рухами зміст вірша.

IV. Підсумок уроку

— Що нового дізналися на уроці?

— Що найбільше сподобалося?

Тема. Розумійте значення слова, правильно його читайте. Спостереження за лексичним значенням слова. Смислорозрізнювальна роль наголосу. Слова - омоніми. Формування вмінь переказувати частину тексту. За О.Ільченком. «Про хлопчика Тоні, кашу і мудрого крука» (казка)

Мета: вдосконалювати навички правильного, виразного, свідомого читання; вчити розуміти значення слова, правильно його читати; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати інтерес до читання.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Мовленнєва розминка

1) Робота над скоромовкою.

Кипи, кипи кашка, Поки прийде Івашко.

2) Робота над чистомовкою.

Ко-ко-ко — не ходіть далеко.

Ки-ки-ки — мийте чисто руки.

Жи-жи-жи — чистомовку кажи.

Же-же-же — хатинку береже.

Ша-ша-ша — смачна каша.

Шу-шу-шу — їм кашу.

Га-га-га — широка дорога.

Гу-гу-гу — покажу дорогу.

2. Читання текстів М. Богуславського «Бабуся вихідна» і Г. Бойка «Сама бачила»

3. Робота над загадкою

• Слово — це старовинна будова З гостряками мурованих веж. Щойно зміниш ти наголос слова — Цим одразу будову замкнеш.

— Що це за слово? (Замок, замок)