Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД читання.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
136.5 Кб
Скачать

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Мовленнєва розминка

1) Робота над скоромовкою.

Скриню зі скарбом

Знайшли карась із крабом.

2) Робота над чистомовкою.

Ни-ни-ни — які звуки у весни?

Ла-ла-ла — весна радість принесла.

Ає-ає-ає — все навколо оживає.

2. Читання тексту 3. Мензатюк «Ярмарок»

3. Робота над загадкою

• Восени не в'яне, а взимку не вмирає. (Ялинка)

III. Робота за «Читанкою» (с. 52-53). Опрацювання тексту Т. Маршалової «Лісова кравчиня»

1. Метод «передбачення» за допомогою ключових слів

— Прочитайте правильно слова на с. 52.

— Зробіть передбачення, про що буде розповідатися у вірші.

— Прочитайте назву оповідання. Хто може бути лісовою кравчинею?

2. Читання «дощиком» слів (с. 52)

1) Читання двоскладових, трискладових слів.

2) Читання слів з наголосом на останньому складі.

3) Читання «ланцюжком».

4) Читання стовпчиків слів кілька разів, щоразу швидше і швидше.

— Яке слово «зайве» у другому стовпчику?

3. Виразне читання вірша вчителем

Учні уважно слухають і визначають, із якою інтонацією вчитель читає вірш, де робить паузи.

— Хто така лісова кравчиня?

4. Словникова робота

Кравчиня — швачка.

Майстриня — яка вміє гарно майструвати.

Каптан — чоловічий і жіночий одяг прямоспинного крою з клинами по боках.

Комірець — воротник.

Скриня — сундук.

Свитка — старовинний довгополий одяг

5. Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання оповідання учнями

— Поміркуйте, чому саме ялиночка — найкраща майстриня, а не якесь інше дерево?

6. Читання вірша учнями вголос

— Як ви розумієте вислів «У ялиночки-кравчині є замовлень повні скрині»?

7. Робота за малюнком

— Відшукайте на малюнку, що і кому пошила ялиночка. Складіть ре­чення.

8. Робота в парах

— Прочитайте вірш одне одному. Сформулюйте запитання за зразком: ще пошила майстриня зайчику?

9. Гра «Яке слово пропущено?»

Зшила мишці сарафан,

___— каптан,

— спідничку,

— лисичці,

___— жилетку,

___— беретик,

сіру свитку —___,

нові шорти —___,

ну а зайчику —___,

всім синичкам —___.

IV . Робота з дитячою книжкою. Брати наші менші.

Тигр утік із зоопарку.(Казки українських письменників)

Г.Чубач"Жук малий і волохатий"

В.Маруга"Коник і сонечко"

В . Марсюк" Тигр утік із зоопарку"

V. Підсумок уроку

— З яким твором ознайомилися на уроці?

— Чи є серед вас справжні майстри та майстрині?

Тема. Учіться розповідати про себе Повторення зразка зв'язного висловлювання. За М.Павленко Я — Оля Маляренко...». (с.53-54)

Мета: навчати усвідомлено сприймати зміст прочитаного на слух; сприяти збільшенню лексичного запасу першокласників; вчити розповідати про себе; виховувати інте­рес до читання.

Хід уроку

I. Організаційний момент