Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД читання.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
136.5 Кб
Скачать

IV. Підсумок уроку

— Які твори читали на уроці?

— Чим вони вам сподобалися?

— Що нового дізналися на уроці?

— Доберіть слова-ознаки до слова ластівка.

Тема. Хто у творі подобається і чим. Виконання навчальних завдань, спрямованих на удосконалення виразності читання. За Н.Сняданко «Матвійкові іграшки», (с.46-48).

Мета: вчити учнів правильно, свідомо й виразно читати, визначати, хто у творі подоба­ється і чим саме; розвивати уяву, мислення; виховувати охайність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Мовленнєва розминка

1) Робота над скоромовкою.

Ішов індик з індичкою,

Ішов понад водичкою,

А за ними — індичатка...

Починаймо все спочатку.

2) Робота над чистомовкою.

Ра-ра-ра — розпочалася гра.

Ру-ру-ру — ми продовжуємо гру.

Ри-ри-ри — книжечку бери.

Ре-ре-ре — ми співаєм соль, мі, ре.

Рі-рі-рі — на гілках снігурі.

2. Читання тексту с. Махотіна «Кошеня Гусєв»

3. Робота над загадками

• Яв барлозі взимку спав,

Мед із вуликів збирав.

Бант на шию пов'язали,

І до іграшок поклали.

Вайлуватий та м'який.

Відгадай, хто я такий? (Плюшеве ведмежа)

• Б'ють мене старі й малі,

І в повітрі, й на землі.

Та від цього не вмираю.

Тільки весело стрибаю. (М'яч)

• Замість справжньої дитини

Є у кожної дівчини.

її пестять, одягають,

Спати ввечорі вкладають.

І годують її смачно —

Дуже мамі вона вдячна! (Лялька)

III. Робота за «Читанкою» (с. 46-48).

Опрацювання тексту Н. Сняданко «Матвійкові іграшки»

1. Читання першої частини тексту вчителем

Прийом «перерваного» тексту

— Розгляньте малюнок. Чому важко було знайти іграшку на полиці?

2. Дочитування вчителем першої частини оповідання

— Чому Матвійкові було весело наводити лад на полицях?

3. Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне дочитування оповідання учнями

4. Тестування

• Яку іграшку подарували Матвійкові?

Свинку

□ машинку

• Як він назвав свинку?

Параскою

праскою

• Матвійкові важко було наводити лад на полицях?

□ Так

□ ні

• Що побачили батьки, коли прокинулися?

□ Матвійко прибирав іграшки

у кімнаті сина панував ідеальний порядок

Фізкультхвилинка

5. Читання тексту учнями «ланцюжком». Відпрацювання інтонації

— Які питання ви б поставили до цього тексту?

— Чи сподобався вам Матвійко? Чим?

— Що ви зробите зі своїми іграшками?

6. Гра «Розвідники»

— Знайдіть слова, які вжиті замість слова Матвійко. (Він, йому, сина, хлопчик)

— Прочитайте й покажіть виразом обличчя здивування тата й мами. Про­мовте їхні слова.

7. Гра «Хвости»

Учитель читає початок речення, а діти — кінцівку.

8. Складання відповіді з поданих слів

— Чому мама й тато дуже здивувалися?

полицях, На, був, безпорядок, раніше. Матвійко, полиці, прибрав, сам.

IV. Підсумок уроку

— Чого навчає опрацьоване оповідання?

— Чим схожі ви на його героя?

Тема. Слухайте, думайте. Правильне інтонування речень. За З.Мезантюк «Ярмарок», (с. 49-51)

Мета: навчати учнів усвідомлено сприймати зміст прочитаного на слух, запам'ятовувати

зміст твору; розвивати увагу до слова; виховувати доброзичливість.