Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД читання.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
136.5 Кб
Скачать

IV. Підсумок уроку

— Що цікавого дізналися на уроці?

Тема. Звуки весни у творі. Тематична група слів «музичні інструменти». За В.Чухлібом «Джмелиний оркестр». Як треба читати. Складання й розігрування діалогу. Л.Вороніна «Бурулька», (с. 40-42)_

Мета: вдосконалювати навички правильного свідомого читання; збагачувати словни- ковий запас учнів; розвивати вміння зв'язно відповідати на запитання, творчість, спостережливість; показати різноманітність природи; виховувати любов та поваж­не ставлення до неї.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Мовленнєва розминка

1) Робота над скоромовкою.

— Ведмедику-ледащо,

Вліз на пасіку нащо?

Буду джмеликом дзижчати,

Буду мед куштувати.

2) Робота над чистомовкою.

Елик-елик-елик — он з'явився джмелик.

Атий-атий-атий — маленький, волохатий.

Іх-іх-іх — побудив усіх.

2. Читання текстів Є. Шморгуна «Ла-та-та!» та Г. X. Андерсена «Ромашка»

3. Робота над загадкою

• Навесні старий садок

Вкрив барвистий килимок,

І над вишнями в гіллі.

Загули, мов дзвін,... (джмелі).

III. Робота за «Читанкою» (с. 40-47)

1. Робота за предметними малюнками

— Розгляньте малюнки. Назвіть музичні інструменти.

— Доберіть потрібне слово й продовжіть речення.

Цимбали, скрипки, тромбони — це музичні...

2. Опрацювання тексту В. Чухліба «Джмелиний оркестр»

1) Самостійне читання тексту учнями.

— Уявіть себе джмеликами і створіть джмелиний оркестр: тромбон має різкий звук, скрипка — ніжний, цимбали звучать унаслідок удару молоточком по металевих струнах, а разом — це оркестр.

2) Робота в парах

— Розкажіть, що цікавого ви дізналися про джмелів.

3. Опрацювання казки Л. Вороніної «Бурулька»

1) Читання тексту вчителем.

2) Аудіювання.

• Як звали дівчинку?

Олека

Олянка

• Що пробувала на смак дівчинка?

□ Бурульку

□ сніг

• Де висіла бурулька?

□ На даху

на металевій трубі

• Як названо бурульку у творі?

Довгаста крижинка

довгаста бурулька

• Як заспокоював дівчинку пан Бурулька?

Не бери до рота бурульку.

□Ваші батьки, і навіть бабуся та дідусь колись таке робили.

• Що запитала Олянка у пана Бурульки?

Бурульки — це не льодяники?

□ в них теж після цього була ангіна?

3) Словникова робота. Зашарілася — почервоніла.

4) Робота в парах.

— Як ви вважаєте, яку відповідь дівчинці дасть пан Бурулька? Складіть і розіграйте діалог між ними.

— Прочитайте розмову пана Бурульки з Олянкою за особами. Зверніть увагу на підкреслені слова — вони допоможуть вам зрозуміти почуття героїв.