Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД читання.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
136.5 Кб
Скачать

Післябукварний період

Тема. Ознайомлення з підручником «Читанка». Прислухайтеся до звуків -читайте правильно. Відтворення (за ролями) діалогів із твору. За С.Козловим «Звуки й голоси» Мета: ознайомити учнів з новим підручником, його структурою; формувати вміння пра­цювати над текстом; удосконалювати вміння читати, розуміти зміст тексту; розвива­ти зв'язне мовлення; виховувати бережливе ставлення до підручника.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Гра «Читай по порядку»

Хо ти ння— чи та

1 5 8 6 7

чу все ще най ння.

2 3 11 9 14

зна вча кра на

4 13 10 12

2. Ознайомлення з підручником «Читанка»

— Любі діти! Ми вже розпрощалися з нашим першим підручником — Бук­варем. Знаємо всі букви, вміємо читати. Крім Букваря є й інші підручники, які поведуть вас у прекрасний світ знань.

Прочитаємо назву старшої сестри Букваря.

3. Гра «Склади слово»

4. Бесіда

— Розглянемо підручник. Почнемо з обкладинки. Розгляньте малюнок. Кого зобразив художник?

— Назвіть казкових героїв. З яких вони казок?

— Хто є автором підручника? (М.Д. Захарійчук, В. О. Науменко)

— Де і яким видавництвом видана книга? (К. : Видавництво «Грамота», 2012)

— Що означають умовні позначення?

— Новий підручник «Читанка» допоможе вам навчитися гарно читати, відчути, як мелодійно звучить українське слово. Навчатися «мови золотої» ви будете на кращих творах українських письменників, які вміщені у «Читанці». А вам, діти, треба любити, вивчати й плекати рідну мову.

III. Робота за «читанкою» (с. 3-5)

1. Робота над загадками

В лісі чути:

— Гайда в сніжки!

А з барлогу клишоніжка:

— Я без меду і малини

Тепле ліжко не покину! (Ведмедик)

Дивний звірок,

Круглий, мов клубок,

Голки стирчать,

Спробуй узять!

Хто це? (їжак)

2 Опрацювання казки с. Козлова «Звуки і голоси»

— Прочитайте назву нашого уроку. («Прислухайтеся до звуків — чи­тайте правильно»)

— Як ви вважаєте, про що йтиметься на уроці?

— Поміркуйте, про що можуть розмовляти їжачок і ведмедик. Уявіть їх.

1) Виразне читання першої частини казки вчителем.

— Про які звуки і голоси говорив ведмедик?

2) Словникова робота.

Дивився великими круглими очима — здивовано.

3) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання казки учнями.

4) Аудіювання.

— Виберіть правильний варіант та доповніть відповідь.

• Хто головні герої казки? (їжачок і жабка; їжачок і ведмедик)

• Хто вмів слухати звуки й голоси? (Ведмедик, їжачок)

• Чий голос почув їжачок спочатку? (Жабки, зяблика)

• Що припас ведмедик для їжачка? (Меду, яблучка)

Фізкультхвилинка

5) Читання тексту учнями «ланцюжком».

— Чиї голоси чув їжачок?

— Чому їжачок чув, як співає жаба, а ведмедик — ні?

— Що було важливим у житті для їжачка і що — для ведмедика?

6) Гра « Читає Незнайко».

Учитель читає речення, навмисно замінюючи в ньому слова. Учні відшу­кують речення і читають його без помилки.

— І кого ти чув? — сказав (запитав) ведмедик.

— Зяблика,— відповів (сказав) їжачок.

— А тепер (вчора)? — Жабу.

— А що вона сказала?

— Вона кумкала (співала).

7) Робота за малюнком.

— Що намалював художник? Складіть речення.

— Розіграйте розмову головних героїв за змістом малюнка.

8) Гра «Слово в слові заховалось».

— Знайдіть у слові грибочки два слова.

Грибочки: гриб, бочки, боки, гори, риби, гриби, бик, бички.

9) Чому так говорять?

Очі найкраще передають, що відчуває та думає людина.