Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Навчання грамоти .Читання.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
487.97 Кб
Скачать

II. Читання. Слухання-розуміння.

1. Читання слів повільно, правильно наголошуючи, вимовляючи звук [ф], по складах; читання з пришвидшенням темпу. (Учитель наголошує, що треба говорити правильно: «фотографувати», «сфотографу­вати», «сфотографуй», «сфотографую», «зроби фото»).

2. Читання учнями тексту Дз. Матіяш «Фотограф».

3. Відтворення змісту прочитаного.

— Яким був фотограф? Яким фотоапаратом він робив знімки спо­чатку, а яким потім?

— Розгляньте фотографії. Розкажіть, що на них сфотографовано. (Фонтани, фазан...).

Робота в різторівневих групах

А

Б

— Прочитайте текст «Фонтани».

— Послухайте. Розкажіть, на чому можна переглянути фотографії

— Прочитайте текст «Фотограф» самостійно.

— Прочитайте текст уголос.

— Розкажіть, чому фонтани названі в тексті дивом

Гра "Упіймай ф"

«Фабрика», «хвала», «хвиля», «фарш», «хвалько», «фільм», «фла­мінго», «фото».

III. Підсумок уроку.

— Пригадайте прочитані слова, у яких є звук [ф].

Тема. Практичне ознайомлення зі звуком [дж], буквосполученням, яке його позначає. Формування аудіативних умінь за змістом тексту за Ю.Ярмишем (с. 168). Звуко-буквені зіставлення. Аналітико-синтетичні види роботи зі словами — назвами предметів, які намальовані у віночку. Формування вмінь читати слова з буквосполученням дж

Мета. Вивчити буквосполучення дж, звук, який воно позначає; розвивати в учнів артикуляцію звука [дж], фонетичний слух, мовлення і мислення; поповнити словниковий запас першо­класників словами «джемпер», «джунглі», «джейран».

Обладнання; каса букв, предметні малюнки

Хід уроку

I. Повторення вивченого матеріалу.

Гра "Зберіть реченням"

— Із букв «зберіть» слова й упорядкуйте речення. (Фіалкифікусйфлоксирослини. Фазанфламінгожирафтварини.

II. Вивчення нового матеріалу.

1. Вступне слово вчителя.

— Ми вже вивчили всі букви українського алфавіту. Дізналися, що в нашій мові є букви, які позначають два приголосні: твердий і м'який, є букви, які позначають голосний і приголосний звук, є буква, яка не має звука (ь), а от чи є ще цікаві звуки — дізнаємося сьогодні.

Погляньте на цей малюнок (джміль).

— Хто це?

Послухайте, я вам прочитаю текст про історію одного джерельця (учитель підкреслено подовжено промовляє звук [дж]) (с. 168-169).

— Який звук ви чуєте на початку слова «джерело»? Навчимося правильно вимовляти цей звук. Широкий кінчик язика змикається з переднім краєм піднебіння й утворює щілинку, одночас­но задня частина язика наближається до м'якого піднебіння; струмінь повітря проходить крізь ці щілинки, голосові зв'язки напружуються, додаємо голос.

Це приголосний звук, а цікавий він тим, що на письмі його позна­чає буквосполучення дж. Позначається цей звук так [дж]. Вимовте слова, написані на дошці, слідкуйте за вимовою звука [дж]: «джемпер», «джинси», «бджілка», «джейран».

Зверніть увагу на звукову та звуко-буквену схему слова «джинси»

Словникова робота

«Джейран» — степова тварина.

«Джемпер» — в'язаний светр.

2. Аналіз предметних малюнків у «віночку»: («джміль», «джин», «джбан».

Звуко-буквені зіставлення в словах «джерельце», «джміль».

III. Читання. Слухання-розуміння. -

1. Прогнозування змісту вірша за заголовком (с. 168-169).

— Прочитайте заголовок. Замість трьох крапок продовжіть речен­ня. Кого ще можна зустріти на лузі? Про що йдеться у вірші?

Робота в різморівневих групах

— Прочитайте першу строфу. Уявіть, як метелик носить літо на своєму крилі.

— Послухайте. Які звуки природи' вам вдалося почути? (-Дж-дж). Кого побачили? (Метелика, коника).

— Знайдіть у вірші слова «джмелі», «дзеркало», «коник», «вітер»

— Прочитайте вірш, підготуйтеся йо­го прочитати тепло, весело.

— Прочитайте вірш уголос.

— Знайдіть речення з цими словами

— Прочитайте разом речення зі словами «джмелі», «дзеркало», «ко­ник», «вітер».

— Порівняйте два малюнки (с. 169). Що зображено на першому, що на другому? На якому малюнку квіти всміхаються, кличуть до се­бе своєю красою? Який малюнок незавершений? Як його оживити?

— Про що цей вірш? (Літо на крилі метелика, літо в траві, літо у ваших долоньках — це тепло, сонечко, краса).