Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Навчання грамоти .Читання.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
487.97 Кб
Скачать

Хід уроку

І. Повторення вивченого матеріалу.

1. Допишіть букви в словах, які написані на дошці, □асто, □ ило, □ иро, ми □ ка, □ ітка

2. Читання віршів «Вранці» (с. 160),

«Через річку по місточку...» (с. 162).

— Промовте скоромовку (повільно, швидко, ще швидше).

Бабин біб розцвів у дощ, буде бабі біб у борщ.

Гра «Набираємо текст»

«Борщик у горщику, щавель у борщику».

3. Робота над загадкою.

• Зробити звуко-буквений аналіз слова-відгадки.

Мене частенько просять, ждуть, а тільки покажусь, — ховатися поч­нуть. (Дощ)

Дощ - [дошч]

4. Робота над розворотом «Букваря» (с. 162-163).

• Розгляд сюжетного малюнка, бесіда за його змістом, міркування над проблемним запитанням.

— Хто це може іти через місток? Дізнаємося з тексту.

• Читання слів, пояснення їх значення («обнова», «візерунок»).

• Читання вчителем тексту Л. Вознюк «Через річку по місточку».

• Бесіда за змістом.

— Хто йшов по місточку? Про що мріяла веселка? Що їй порадив дощик? Як ви розумієте слова дощика?

5. Мовні ігри (с. 162).

II. Читання. Слухання-розуміння.

1. Читання слів учнями повільно, швидше, швидко, але правильно.

2. Читання вчителем оповідання Т. Гаркуші (с. 163).

(Під час читання учні уявляють дощик, який крокує (поливає) ву­лиці й будинки міста).

3. Бесіда за прочитаним.

— Де крокував дощик? Яким ви його уявили?

— Що залишав за собою? З ким він зустрівся?

Робота в різнорівневих групах

— Прочитайте, коли і як появилася веселка

— Прочитайте оповідання. Запа­м'ятайте барви веселки

— Зафарбуйте веселку (учитель роздає намальовану веселку, яку ді­ти розфарбовують). Складіть свої веселки на столі вчителя. Ось який сьогодні в. нас урок веселковий.

III. Підсумок уроку.

— Які звуки позначає на письмі буква щ? Про кого ми сьогодні чи­тали розповідь?

Тема. Закріплення звука [ф], вивчення букви Ф. Формування аудіативних умінь за текстом Е.Майнардус (с. 164). Звуко-буквені зіставлення. Аналітико-синтетичні види роботи зі словами — назвами предметів, які намальовані у віночку. Формування вмінь читати слова з буквою Ф.

Мета. Вивчити букву ф, закріпити її звукові значення; формувати в учнів уміння читати склади й слова з буквою ф; розвивати в школярів фонетичний слух, мовлення; поповнити словниковий запас першокласників словами «фасон», «фініш», «шубовсну­ти», «парник», «запроторити».

Обладнання: каса букв, картки зі схемами слів, буквами, предметні ма­люнки.

Хід уроку

І. Повторення вивченого матеріалу.

1. Розвиток в учнів орфоепічних умінь.

Артикуляційна хвилинка

фа-фо-фу-фі-фи

фаф-фоф-фуф-фіф-фиф

ваф-воф-вуф-віф-виф

вафа-вофо-вуфу-віфі-вифи

2. Доповнити рядки словами, у яких є буква щ.

На подвір'ї зеленіє ...

Над ... літає ....

Ми прибігли до ... —

Над ... нема ....

(Для вчителя: «кущ», «кущем», «хрущ», «куща», «кущем», «хруща»).

3. Звуко-буквений аналіз слова «хрущ»

— Назвіть літери в слові, вимовте звуки.

4. Самостійне читання скоромовки (с.162).

5. Робота в парах: прочитати один одному по одному рядку вірша Л. Вознюк (с. 162).

II. Вивчення нового матеріплу.