Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Навчання грамоти .Читання.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
487.97 Кб
Скачать

IV. Підсумок уроку.

— Звуки [ц], [ц] — на письмі позначає буква ц.

Тема уроку. Закріплення вивчення букви ц, її звукових зна-

Мєїа. Закріпити вивчення букви ц та її звукових значень; розвивати в учнів уміння здійснювати звуко-буквені зіставлення, читаючи слова з буквою ц; формувати вміння читати слова з буквою ц.

Обладнання: каса букв і буквосполучень, картка з буквою ц, предмети, предметні малюнки.

ХІД УРОКУ І. Повторення вивченого матеріалу.

Гра «З'єднайте мари* (написано на дошці) поїзд [—•!-•] синє [=•(—•]

яма[=*|-»-] єнот [—•!-•—]

і. Робота над розворотом «Букваря» (с. 158-159).

ф Читання слів у колонках (с. 158).

• Підготовча бесіда вчителя до сприймання тексту О. Березій.

— Хто з вас знає, які овочі ростуть на городі? З чого роблять цукор?

2. Читання казки про Цукерочку. Бесіда за прочитаним.

— Чому Цукерка є родичем Цукрового Буряка?

— Який висновок зробив Буряк?

• Читання тексту учнями.

3. Робота над змістом (с. 158).

II. Читання. Слухання-розуміння.

і. Читання слів у колонках, заголовка (с. 159). (Казку написала сучасна письменниця Галина Маніва (Кирієнко).

Робота в різнорівневих групах

— Прочитайте казку (с. 159).

— Послухайте казку про слухняні капці. Якими вони були спочатку? Якими були потім, коли стали слух­няними?

— Що здивувало кота Маркіза?

— Прочитайте казку «Слухняні кап­ці» (с. 159).

— Прочитайте казку вголос.

— Прочитайте останній абзац казки

— Розкажіть за малюнками (сюжетною схемою) про Андрійкові капці.

Гра " Упіймайте звук[ц], а потім [ц'] " у словах «цибуля», «кап­ці», «камінці», «сонце», «царівна», «суниця», «синиця».

III. Підсумок уроку.

[ц], [ц'] — приголосні звуки, твердий і м'який. На письмі їх позна­чає буква ц.

Тема уроку. Вивчення букви Щ та її звукових значень [шч]. Формування аудіативних умінь за віршем В.Крищенка (с. 160). Звуко-буквені зіставлення. Аналітико-синтетичні види роботи зі словами — назвами предметів, які намалювані у віночку. Формування вмінь читати слова з буквою Щ. Розвиток мовлення за текстом Г. Тютюнника.

Мета. Вивчити букву щ (ща), її звукові значення; формувати в учнів уміння читати слова з буквою щ; розвивати в школярів фоне­тичний слух, мовлення, мислення; активізувати словниковий запас першокласників словами «причаїтись», «улов», «щербет», «щабель», «щепа», «хаща».

Обладнання: каса букв, картки зі схемами слів, предметні малюнки.

Хід уроку

I. Повторення вивченого матеріалу.

1. Розвиток в учнів орфоепічних умінь. Артикуляційна хвилинка

ча-че-чу-чо-чі

чач-чеч-чуч-чоч-чіч

щач-щеч-щуч-щоч-щіч

• Читання скоромовки.

Щука гцуку доганяє, гцука щуку не впіймає.

2. Читання слів, написаних на дошці, із поділом на склади для пе­реносу.

• Аналіз поділу слів для переносу, порівняння.

гребінець юрта

синиця малює

ялиця їдять

3. Звуко-буквений аналіз слова «ялиця» (усно):

[йалиц'а]