Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Навчання грамоти .Читання.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
487.97 Кб
Скачать

IV. Підсумок уроку.

— Назвіть звуки в слові «яблуко». Яке воно у вірші й насправді? Назвіть першу букву слова. Пригадайте прочитані твори. Хто ходить в солом'яному брилі? (Хлопчик, дідусь). А літо?

— Назвіть звуки в слові «мишеня», останню букву. Яким є мишеня в мультфільмах?

Тема .Вивчення букви Ю та її звукових значень [йу], [у] після м'якого приголосного. Формування аудіативних умінь за текстом А.Григорука (с. 148). Звуко-буквені зіставлення. Аналітико-синтетичні види роботи зі словами — назвами предметів, які намальовані у віночку. Формування вмінь читати слова з буквою Ю. Розвиток мовлення за змістом тексту за Я.Гояном.

Мета. Вивчити букву ю, її звукові значення; формувати в учнів умін­ня читати склади й слова з буквою ю; розвивати фонетичний слух, мовлення, мислення; навчати школярів здійснювати звуко-буквені зіставлення; активізувати словниковий запас першокласників, словами «юнак», «любисток», «люпин», «лютня», «крисаня».

Обладнанн : каса букв і буквосполучень, картки зі схемами слів, пред­метні малюнки.

Хід уроку

I. Актуалізація опорних.Знань.

1.Розвиток в учнів орфоепічних умінь.

Артикуляційна хвилинка .

у-а-а; у-о-о; у-и-и; у-е-е; у-і-і; а-у-у; о-у-у-; и-у-у; е-у-у; і-у-у; у-удр; пру-у; дру-у; тр-у-у; у-удр; у-утр; у-упр; у-укр.

Гра «Зберіть словом

2. Звуко-буквений аналіз слова «урок» (усно).

[•(-•-] [урок]

— Поділіть слово на склади.

— Вимовте звук, який чується в першому складі.

— Який це звук? (Голосний). ..

— Яка буква позначає цей звук?

II. Вивчення нового матеріалу.-

1. Вступне слово вчителя.

— Сьогодні ми продовжимо вивчати незвичайні букви української абетки. Пригадайте, яку букву ми вивчили вчора, (я). Які звуки позна­чає ця буква на письмі на початку складу, слова? ([йа]). Який звук поз­начає буква я після м'якого приголосного? ([а]).

А зараз подивіться на малюнок. (На малюнку юнга).

— Хто це? (Юнга). Так називають молодого хлопця.

— Вимовте це слово ще раз. Який звук чується на початку слова?

— Який звук наступний?( протяжно вимовляє звук ([у]). Отже, якщо на початку слова чи складу чуються звуки [й] і [у], то на письмі їх позначає буква ю.

• Аналіз структури букви ю, визначення її місця в алфавіті.

2. Звуко-буквений аналіз слова «юнга» (усно).

— Які звуки чуємо на початку слова?

— Який звук приголосний?

— Який голосний?

— Поділіть слово на склади.

• Звуко-буквені зіставлення.

— Вимовте слово «ключ».

— Назвіть звуки в слові, зробіть звукову схему слова [— =•—] [кл'уч].

— Який звук чується після м'якого звука /я/? (Чуємо звук [у])

— Якщо після м'якого приголосного чуємо звук [у], то на письмі йо­го позначає буква ю.

— Зробіть буквену схему слова [кл'уч].

3. Робота над розворотом «Букваря» (с. 148-149).

• Розгляд предметних малюнків. .

• Аналіз звуко-буквених схем слів «юнга», «ключ», «верблюд» (учитель звертає увагу ж лупу). .

• Спостереження за звуко-буквеними зіставленнями.

Фізхвилинка.

4. Читання буквосполучень, звуковий аналіз слів (с. 148).

5. Робота над навчальним змістом (с. 149).

• Аналіз предметів, які намальовані у «віночку»: («конюшина», «лютня», «ключ», «любисток», «тюльпани», «люпин».

Словникова робота

«Любисток» — ароматична рослина.

«Люпин» — трав'яниста рослина, яку вирощують на корм худобі:

«Лютня» — старовинний музичний інструмент.

«Конюшина» — багаторічна трав'яниста рослина.

ІІІ. Читання. Слухання-розуміння. .

1. Читання слів у колонках (с. 149).

2. Читання заголовка, записаного на полях капелюха (учні читають слово, пропускаючи по дві букви, називаючи кожну третю). (Капе­люх).

3. Читання вчителем тексту «Капелюх» (за твором Я.Тояна «Таєм­ниця Лесикової скрипки»).

— Поміркуйте, чим особливий цей капелюх.

Фізхвилинка.