Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Навчання грамоти .Читання.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
487.97 Кб
Скачать

6 Письмо речення з буквою ї

— Хто головний герой фізкультхвилинки? (Їжачок)

— Якщо це слово зустрінеться на початку речення, як ми його запишемо? (Один учень записує на дошці.)

— Прочитайте таке речення в зошиті.

— Скільки слів у цьому реченні? (6)

— Яких слів у реченні можна уникнути, але щоб зміст речення не змінився? (Хитрячок, з голок)

— Яким буде речення без цих слів? (Їжачок пошив піджачок.)

— Які знаки зустрічаються в реченні? (Тире)

— Між якими словами потрібно його записати? (Їжачок — хитрячок)

— Яке найменше слово зустрічається? (З)

— Зверніть увагу на те, що воно пишеться окремо.

— Запишіть за пунктиром це речення.

— А зараз спробуємо записати це саме речення, тільки під мою диктовку.

Учитель диктує, а учні записують.

V. Розфарбовування малюнків у зошит

— Попрацюємо з малюнками. Вам потрібно розфарбувати ті, у назвах яких зустрічається буква ї. (Їжак, поїзд)

— Які з них зображені двічі? (Їжаки)

— Чим вони відрізняються?

— Що їжак носить на голках?

— Можна на голочках домалювати перелічене.

VI. Підсумок уроку

— Яку букву ви навчилися сьогодні писати? (Велику букву Ї)

— Які слова пишуться з великою буквою Ї?

Тема: Вивчення букви Є та її звукових значень [йе], [є] після м'якого приголосного. Формування аудіативних умінь за змістом тексту за І.Сенченком Звуко-буквені зіставлення. Аналітико-синтетичні види роботи зі словами— назвами предметів, які намальовані у віночку. Формування вмінь читати слова із буквою Є. Розвиток мовлення за віршем Т.Шевченка.

Мета: виховувати любов до поетичного слова, ознайомити учнів з буквою Є, дати поняття про її звукове значення, удосконалювати навички звукового аналізу слів, формувати вміння читати склади, слова та тексти з вивченою буквою, розвивати та збагачувати мовний запас учнів.

Обладнання: предметні малюнки, фішки для позначення звуків, картка з буквою Є, комп’ютерна презентація по темі.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку.

I. Організаційний момент.

Продзвенів дзвінок,

Починається урок.

Працюватимем старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім першім класі

Діти – просто молодці.

II. Повторення вивченого.

  1. Гра «Заверши думку».

  • Передостання буква в алфавіті…..(ю)

  • Літера Ю на початку слова і складу позначає сполучення…..(йу).

(назвати приклади).

  1. Лічилка.

Еники – беники їли вареники:

З сиром,

З вишнями,

Сметаною.

Еники – беники з’їли вареники:

З сиром,

Сметаною,

Із вишнями

Як лічу, то не обманюю.

  1. Гра «Жучок – буквоїд»

.шечка, тр. мо, кал.жа, мен., л. стерко, л. бисток, пол..вання, с.рприз.

III. Мотивація учбової діяльності.

IV. Вивчення нового матеріалу.

  1. Казка про букву Є.

Легенький вітерець зашелестів кронами дерев і опустив на землю букву Е, що літала разом з лелеками, лебедями на озера,а то й далеко за море.

«Е -е-е,- промовила буква Е, - тут діється щось цікаве. А де це я?»Вона піднялася на ганок, де відпочивав звук (й), і тихенько присіла біля нього, зітхнувши: «Е-е-е».

Звук (й) почув знайоме зітхання, прокинувся і промовив:

  • Як добре зазвучало - (е)! Зі мною разом так це буде: (йе). Ми подаруємо азбуці ще одну букву!

2.Знайомство з буквою Є

Буква Є. Яка вона?

Наче скибка кавуна.

Кавуна маля просило,

Двічі скибку надкусило.

3.Співставляння складів з е –є (читання слів з Букваря).

4.Фізкультхвилинка.

Ластівкам - не до науки!

Ох, давно вже терплять муки,

Затекли і ніжки, й крила,

Ластів’ята вже до діла:

Ану, славні малюки,

Станьте струнко,мов грибки,

Крила вгору піднімайте,

Ними добре помахайте,

Головою покрутіть,

Навкруг себе оберніться,

І спокійно зупиниться.

5.Читання вірша з букваря с.152.

  • Звуко- буквений аналіз слова квітчає.

  • Заучування вірша напам’ять.

6. Складання вірша (за слайдами)

7.Словникова робота:

Єгер,євнаш.

Легенда про євнаш (за слайдами).

8.Скоромовка

9.Фізкультхвилинка.