Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Навчання грамоти .Читання.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
487.97 Кб
Скачать

Хід уроку

І.Організаційний момент

ІІ. Повторення вивченого матеріалу.

1. Формування в учнів орфоепічних умінь.

Артикуляційна хви­линка.

— Сьогодні ми будемо вчитися вимовляти звуки [ж] і [ш].

Промовляйте за мною:

жа-жо-жи-жу-жі

ша-шо-ши-шу-ші

жаш-жош-жиш-жуш-жіш

2.Логіко -мовленнєві вправи

Гра"Вилучіть зайве"

Із ряду слів учні вилучають зайве слово.

Зелений, сірий, дівчинка, жовтий.

Огірок, цибуля, картопля, синій.

Читає, витирає, соняшник, малює.

Гра"Уловіть двоскладове-слово"

«Мак», «сік», «півник», «вікно», «око», «рак».

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

1. Робота над розворотом «Букваря» (с. 30-31).

• Розгляд та аналіз малюнка на с. 30

— Хто зображений на малюнку?

— Який одяг? (Халат, ковпак).

— Що він тримає в руці? (Лійку для поливання).

— Що в другій руці? (Перо — це звичайне перо птиці, у минулому це знаряддя для писання чорнилом).

— Що робить цей старий дідусь?

— А ці квіти натуральні чи казкові?

— Подивіться на будиночок, у якому він живе, можливо, хтось змо­же здогадатися, що написано на цьому будинку.

— А тепер послухайте розповідь про цього незвичного дідуся. Хто він, який він, що він робить?

2. Читання тексту О. Дроза «Казкар» (с. 32-33).

3. Аналіз змісту розповіді. Розгляд малюнка (с. 32).

— Який казковий урожай покликав збирати казкар? (Це казки, які діти будуть слухати, читати).

— Які казки ви впізнали? Яку казку можете розказати? (Про Чиполліно, Буратіно, Незнайку, «Колосок», «Царівну-жабу», «Рука­вичку»).

4.Фізкультхвилинка

5.Звуковий аналіз слів (с. 31). Підбір слів до схем. (Казкар, казки, сонце, пора).

6.Робота над реченням.

— Складіть речення зі словом «казкар».

— Зробіть схематичне зображення речення.

— Визначте кількість слів у реченні.

— Назвіть розділовий знак у кінці речення.

IV. Підсумок уроку.

— Хто створює казки?

— Яку роботу виконував казкар у своєму саду?

— Які казки нам усім потрібні?

Тема :Моя країна — Україна». Формування в учнів умінь за віршем Н.Зарічної"Рідний край"

Мета. Формувати в учнів уміння складати речення, невеличкі тек­сти; розширити й поглибити знання дітей про Україну, символ держави, столицю як головне місто України, про мову та культуру українця; виховувати в школярів патріотичні почуття.

Обладнання: слайди, малюнки, фотографії України; зображення держав­них основних символів — прапор, герб, Державний гімн України.

ХІД УРОКУ

І. Повторення вивченого матеріалу.

1. Формування в учнів орфоепічних умінь. Артикуляційна хвилин­ка, присвячена артикуляції звуків [к], [ґ], [г], [х]:

ка-ко-ки-кі-ке

ґа-ґо-ґи-ґі-ґ

е га-го-ги-гі-ге

ха-хо-хи-хі-хе

Гра -«Твоє слово»

Правило гри: кожне наступне слово розпочинається останнім зву­ком попереднього слова: виноград — драбина — ананас... .

2. Звуковий аналіз слова «місто».

* Чітка вимова слова;

° поділ слова на склади;

0 звукова схема слова;

° визначення наголошеного звука, складу;

0 вимова голосних звуків;

• вимова й характеристика приголосних.

3. Робота над реченням.

— Складіть речення зі словом «місто».

— Скільки слів у реченні?

— Яке перше слово (наступні), останнє?

— Назвіть великі слова, малі.