Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Навчання грамоти .Читання.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
487.97 Кб
Скачать

Хід уроку

І. Повторення вивченого матеріалу.

1. Артикуляційна хвилинка:

ай-ой-ий-ей-ій

рай-рой-рий-рей-рій

край-крой-крий-крей-крій

2.Гра «Утворіть слова»(з буквою й)

грати

літати

читати

мед

колір

папір

3.Складіть порівняння. Чистий, як небо

ІІ. Робота над розворотом «Букваря» (с. 124-125)

1.Словникова робота

«Йорж» — дрібна прісноводна риба.

«Йоржик» — 1) чуб, що стирчить на голові; 2) пристрій для миття посудини.

«Майор» — офіцерське звання в армії.

«Майори» — декоративні квіти червоного, жовтого кольору.

2. Читання слів (с. 126).

3. Читання тексту за О. Погребняк (після вчителя).

4. Аналіз змісту тексту.

— Про кого йдеться в тексті?

— Що порадили Марійці квіти? .

— Що Марійка склала з пелюсток?

5. Звуко-буквений аналіз слова «айстри».

— Вимовте звуки слова.

— Назвіть букви в слові.

6. Робота над реченням.

— Ми читали два слова: «йорж» і «йоржик». Складіть речення з цими словами.

(У річці плавав йорж. У Петрика зачіска йоржиком. Склянку мили йоржиком).

7. Читання тексту вчителем. Читання переривається передбачен­ням подальшого розгортання подій за малюнками.

8. Бесіда за змістом тексту.

— Чому Марійка заплакала?

— Хто допоміг дівчинці?

•З'ясування значення слова «портрет».

• Словесне малювання.

— Уявіть, що ви малюєте свою улюблену квітку. Не називайте яку. Розкажіть про неї так, щоб усі зрозуміли: колір пелюсточок, запах, ве­лика чи маленька квітка.

Iiі. Підсумок уроку.

— Назвіть у складених вами реченнях про квіточку слово з й.

— Роз­кажіть, який це звук. Покажіть букву, яка є першою в словах: «Йосип», «його», «йод», «Йосипівна».

Тема уроку. Закріплення букви Й. Диференційований підхід у формуванні вмінь читати (с. 126—127). Робота з дитячою книжкою.

Мета. Повторити ланцюжок тем дитячих книжок; формувати вміння давати характеристику персонажам твору за їхніми вчинками; розширити набір рис: хороший друг, добрий, хо­робрий.

Хід уроку

I. Виставка прочитаних дітьми вдома книжок.

Коротка розповідь про описані вчинки персонажів. Діти прагнуть так розказати про книжку, щоб викликати інтерес у слухачів її прочи­тати.

II. Підготовка до сприймання оповідання на слух.

1. Читання теми «Ти — хоробрий». «Ти — хоробра». Наведення прикладів вияву людьми хоробрості. Добір до слова хоробрий слова з протилежним значенням (Боязкий, боягуз). .

2. Пригадування риси характеру людини; яка хвастається. Хто з персонажів прочитаних творів любив похвастатися, а потім упав з воріт і розбив рахівницю? (Киця-першокласниця).

3. Читання вчителем вірша Гр. Бойка «Хвастунець».

— Яким вважав себе Толя? Яким він був насправді? Від чого застері­гає поет своїх читачів? У яких словах звучить порада не вихваляти себе?

• Учитель повторно читає останні вісім рядків вірша, пропонує розібратися, коли слова прикусити язика вжиті в прямомо значенні, а коли в переносному. .

III. Читання вчителем.оповідання «Дмитриків.страх» (Автор і назва твору записані на дошці). .

•• Перед читанням діти діляться думками, що, на їх думку, на світі найстрашніше? А що найстрашніше для героя твору?.

(Учитель читає текст із паузами, формулює запитання, пропонує дітям передбачити,'як вчинить герой твору). •

IV. Відтворення змісту твору за запитаннями, доданими після тексту. Міркування над вчинком Дмитрика. ' .

— Що допомогло йому перебороти страх? Хто з братиків краще міг зрозуміти стан Софійки?

Читання прислів'я, зіставлення його змісту із вчинком Дмитрика.

V. Розгляд розданих дітям книжок про хоробрість (с. 53-61 книжки «Перші кроки»). .

— Розгляньте малюнки. За чим ви впізнали прочитані в класі твори: вірш Гр. Бойка та оповідання В, Слапчука? Прочитайте заголовки інших творів, розгляньте до них малюнки. Виберіть твір, який хочете прочитати самостійно, хочете послухати в класі або прочитати вдом

Тема. Закріплення звука [х], вивчення букви X. Формування аудіативних умінь за текстом В.Чухліба (с. 128). Звуко-буквені зіставлення. Аналітико-синтетичні види роботи зі словами — назвами предметів, які намальовані у віночку. Диференційований підхід у формуванні вмінь читати (с. 129). Розвиток мовлення за віршем М.Зайця.

Мета.Закріпити артикуляцію звука [х]; вивчити букву х, формува­ти в школярів уміння здійснювати звуко-буквені зіставлення; розвивати мовлення учнів; поповнити словниковий запас першокласників словами «вихор», «баштан», «баштанник», «хутко», «хмиз», «хміль», «хрін».

Обладнання; набірне полотно, картки зі схемами слів, предметні ма­люнки.