Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Навчання грамоти .Читання.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
487.97 Кб
Скачать

IV. Підсумок уроку

— Звук [ґ] — приголосний. Позначається на письмі буквою Ґґ.

%'■''' .'■■■■• ■ ' ■ ' .'■■■■ . ' ■

Тема. Закріплення букви Ґ. Розвиток мовлення за текстом В.Запорожець. Диференційований підхід у формуванні вмінь читати (с. 118—119). Мовні ігри.

Мета. Закріпити набуті знання; розвивати в школярів аудіативні вміння, фонетичний слух, мовлення; поповнити словниковий запас першокласників словами «ґазда», «ґедзь», «дзиґа», «ґуд­зик», «ґава».

Обладнання: картки з буквою, схемами, предмети, предметні малюн­ки

ХІД УРОКУ .

І. Повтореним вивченого матеріалу.

1. Артикуляційна хвилинка:

ґа-ґо-ґи-ґе-ґі

как-ко-ку-ки-ке-кі

каґ-коґ-куґ-киґ-кеґ-кіґ

ках-кох-кух-ких-кех-кіх

2. Складіть порівняння. Гуркоче грім, як....

ІІ. Робота над розворотом «Букваря»

1.Розгляд предметних малюнків (с. 118).

2. Розкриття значення слова. Словникова робота

3. Читання тексту О. Орача. Озвучте героїв вірша: гуска — ґелґота­ла, ґава — каркала.

4. Розгляд сюжетного малюнка (с. 119).

5. Читання тексту В. Запорожець

6. Аналіз змісту тексту.

— Про кого ви дізналися з прочитаного?

— Коли прокинувся коник?

— Що вдягнув учитель?

— Чому він так святково одягнувся?

— Послухайте, що було далі.

III. Читання. Слухання-розуміння.

1. Читання складів, слів у колонках (с.119).

— Прочитайте слова в першій колонці.

— Прочитайте другу колонку, назвіть спільну буквену частину.

«Ґазда» — господар, хазяїн.

«Ґердан» — прикраса з бісеру.

— Послухайте, як звучить скрипка.

— Прочитайте слова в третій колонці (разом).

2. Бесіда за малюнком.

— Кого ви бачите на малюнку?

— Що, ви вже про нього знаєте?

— Послухайте, чому коник навчав грати на скрипці ґедзика.

3. Читання уривка з казки В. Запорожець.

4. Бесіда за змістом прочитаного.

— Якими хотіла бачити онука бабуся ґедзика?

— Хто слухав музику коника і ґедзика?

— Виконайте завдання в кінці тексту.

— Прочитайте слова в першому ре­ченні: бабуся, свого, онука. Доповніть речення

— Розіграйте розмову бабусі ґедзихи з коником (слова запам'ятовують, слухаючи вчителя)

— Прочитайте перший абзац (два речення)

IV. Підсумок уроку.

— Звук [ґ] — приголосний. На письмі позначається буквою ґ (діти показують букви на картках (у «Букварі»).

Тема уроку. Закріплення звука [ч], вивчення букви Ч. Формування аудіативних умінь за текстом З.Мензатюк (с. 120). Звуко-буквені зіставлення. Аналітико-синтетичні види роботи зі словами — назвами предметів, які намальовані у віночку. Диференційований підхід у формуванні вмінь читати (с. 121) Розвиток мовлення за текстом А.М'ястківського. Закріплення правопису великої букви.

Мета. Вивчити букву ч; формувати в учнів уміння читати слова з вивченою буквою; поповнити словниковий запас першокласників словами «печеричка», «чебрець», «порічки»; виховання бе­режливого ставлення до природи.

Обладнання: предметні малюнки