Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Навчання грамоти .Читання.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
487.97 Кб
Скачать

IV. Підсумок уроку.

— Назвіть слова із звуком [г] на початку, у середині слова.

— Який це звук?

— Серед букв назвіть ті, які знаєте.

Тема. Закріплення букви Г. Розвиток мовлення за текстом І.Роздобудько (с. 115). Диференційований підхід у формуванні вмінь читати (с. 114—115). Мовні ігри.

Мета. Закріпити набуті знання про букву г, її звукові значення, фор­мувати в учнів уміння читати слова з буквою г; розвивати фонетичний слух; здійснювати звукові зіставлення [г], [к]; поповнити словниковий запас першокласників словами «гноми», «Говерла», «пурпурові».

Обладнання; предметні та сюжетні малюнки, картки зі схемами слів, речень.

ХІД УРОКУ .

І. Повторення вивченого матеріалу

1. Артикуляційна хвилинка:

аг-ог-уг-иг-іг

каг-ког-куг-киг-кіг

кага-кого-кугу-киги-кігі

2. «Зберіть» із слів речення: гарна, як зіронька,Ганнуся

ІІ. Робота над розворотом «Букваря» (с. 100-101).

1.Словникова робота

«Гноми» — казкові герої у вигляді бородатих карликів, які нібито живуть у надрах землі та охороняють підземні скарби.

«Говерла» — найвища точка в Карпатських горах в Україні.

«Пурпуровий» — червоно-фіолетовий колір.

2. Розгляд малюнків, на яких зображені гноми.

3. Читання слів у колонках, у клітинках.

4. Читання власних назв (імена дівчаток, хлопчиків, географічних назв).

II. Формування умінь слухати, розуміти, читати, розповідати.

1.Читання слів (за вчителем), добір пар слів; перевірка, чи правиль­но складені слова з букв слова «винахідливі»; роз'яснення значення цього слова. (Кмітливі).

2. Розгляд малюнка.

3.Розповідь про сучасну письменницю І. Роздобудько, яка пише не лише для дорослих, а й для дітей.

4. Читання казки вчителем (коментоване читання).

Читаючи, учи­тель формулює короткі запитання.

— Кого Оля побачила в кімнаті?

— Що в нього було за плечима? По­вторіть розмову

— Які зірки були в мішку?

— Хто засвітив зірки?

— Про що міркувала Оля?

5. Читання уривка вчителем з казки І. Роздобудько «Винахідливі гноми» (с. 115).

6. Бесіда за прочитаним.

— Що робили гноми?

— Поміркуйте, що хорошого можуть зробити гноми.

IV. Підсумок уроку.

— Назвіть перший звук у словах «гірка», «гарячий», «гноми», «гіл­ка», «голос», «Григорій», «Галина», «гірлянда». .

— У якому з названих слів два звуки? ([г]).

— Зробіть висновок: [г], [г'] — твердий, м'який приголосний. На письмі позначається буквою г.

— Покажіть букву, якою позначаються перші звуки в словах «Григорій», «Галина», «Гнат»; у словах «гном», «гіркий».

Тема. Закріплення букви Г. Диференційований підхід у формуванні вмінь читати (с. 114—115). Робота з дитячою книжкою. Казка вчить як на світі жить . Казки зарубіжних письменників.

Мета. Розширити уявлення учнів про теми художніх творів; навчати дітей визначати в художньому творі вчинки, давати їм оцінку, характеризувати персонажів твору (добрий чи злий); розкри­ти на прикладі вчинків персонажів твору сутність поняття «доброта». -

ХІД УРОКУ .