Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Навчання грамоти .Читання.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
487.97 Кб
Скачать

II. Підсумок уроку.

— Звуки [б], [б'], твердий, м'який, приголосний. Позначаються буквою б.

У словах Борис, Бориспіль — букву Б пишемо з великої букви.

Тема. Закріплення звука [г], вивчення букви Г Формування аудіативних умінь за текстом З.Мензатюк. Звуко- буквені зіставлення. Аналітико-синтетичні види роботи зі словами — назвами предметів, які намальовані у віночку. Диференційований підхід у формуванні вмінь читати

Мета. Вивчити букву г; закріпити звуки [г], [т]; розвивати мовлення і мислення дітей; формувати в учнів уміння читати склади й слова з буквою г; поповнити словниковий запас першокласни­ків словами «городина», «огудиння», «горобина».

Обладнання: набірне полотно, картки з буквою г, схеми слів, речень; предметні та сюжетні малюнки.

Хід уроку

І. Повторення вивченого матеріалу.

1. Артикуляційна хвилинка (з голосу вчителя):

га-го-гу-ги-гі-ге

ка-ко-ку-ки-кі-ке

каг-ког-куг-киг-кіг-кег

2. Поміркуйте над порівнянням.

Говорить, наче соловей співає.

3. Упорядкуйте речення, надруковане на дошці.

Дітизліпилисніговубабу.

4. «Зберіть» із слів порівняння. (Як берізка гнучка).

II. Вивчення нового матеріалу.

1. Вступне слово вчителя

. Словникова робота

«Огудиння» — стебла виткої повзучої рослини.

«Городина» — городні плоди та зелень, що є продуктами харчування.

«Горобина» — дерево з оранжево-червоними ягодами, які зібрані в грона.

2. Читання вчителем тексту 3. Мензатюк

3. Алгоритм подачі букви.

• Виокремлення слів із звуком [г]. Гарбуз

• звукова схема слова [—•—(—•—].

— Який звук чується на початку слова? ([г]).

— Який це звук?

• Виділення звука [г] зі слова «гілка».

— Ці звуки на письмі позначає буква Г (ге).

Гра «Зловіть слово» (зі звуком [г])

• Повторне читання тексту.

4. Робота над розворотом «Букваря».

• Розгляд сюжетного малюнка.

— Розкажіть, який виріс гарбуз. Яким би ви його намалювали?

• Читання злиття, буквосполучення, слів.

5. Аналіз предметів, намальованих у «віночку» («горобина», «сні­гур», «голуб», «герань», «гарбуз», «гусениця», «годинник»).

• Зіставлення звукових схем із словами.

6. Читання колонок слів (після вчителя).

7. Читання адаптованого тексту (самостійно).

• Аналіз змісту тексту.

— Що посадили на городі? Хто прилетів до квітки гарбузика? Що цікавило джмелика? Наповніть текст звуками. Як гудів джміль? Яка настала пора року?

III. Читання. Слухання-розуміння.

• Розгляд малюнка.

— Яке стебло в гарбуза? Куди воно може витися?

• Відгадування загадки

Без рук, без ніг, а на тин в'ється.

• Читання загадки. Пояснення відгадки.

— Які ж це люди в хаті без вікон і без дверей?

— Формування початкових уявлень про особливість загадки: пред­мет, про який загадка, ніколи не називається; ідеться про щось інше, подібне до відгадки.

• Читання слів у різному темпі; вибіркове читання: слова, які озна­чають дію, що відбувається зараз; що вже відбулася; доповнити слово­сполучення (поїсти... (всмак); черешні мають приємний ... (смак).

• Читання вчителем вірша А. Камінчука «Гарбузи».

• Читання вірша учнями.

Робота в різнорівневих групах

— Прочитайте (разом з учителем). Учні читають слова, з вивченими буквами, разом з учителем — усі інші

— Прочитайте напівголосно (самос­тійно).

— Перевірте, яке слово зайве серед утворених із букв слова «водичка». Зверніть увагу на наголос, запам'я­тайте: дочка