Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Навчання грамоти .Читання.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
487.97 Кб
Скачать

Iiі. Підсумок уроку.

— Розкажіть, навіщо діти ходять до школи.

Тема уроку. Моя шко­ла. («Лісова школа»). Формування аудіативних умінь за текстом М.Маслової "Ласунка йде до школи".

Мета. Формувати в учнів уміння здійснювати моделювання одно- та двоскладових слів із м'якими приголосними звуками, робити звукові зіставлення, будувати речення зі схемами; розвивати в школярів мовлення, мислення, фонетичний слух, орфоепічні вміння; поповнити словниковий запас першокласників словами «зашарітись», «цмокнула».

Обладнання: картки з модельованими словами, схемами речень; пред­мети й предметні малюнки.

Хід уроку

І. Повторення вивченого матеріалу.

1. Розвиток в учнів орфоепічних умінь. Артикуляційна хвилинка:

за-зо-зу-зи-зі

са-со-су-си-сі

зас-зос-зус-зис-зіс

— Навчимося правильно вимовляти ці два подібні звуки [з] і [с].

[с] — ваші голосові зв'язки ледь напружені, передня частина язика наближається до передніх зубів; утворюється вузька щілина, а широка частина язика спирається в нижні зуби; голосу не додавайте.

[з] — творення цього звука подібне до творення звука [с]. Передню частину язика наближте до передніх зубів і утворіть вузьку щілину; краї язика притисніть до бокових зубів; голосові зв'язки напружте й додайте голосу.

— Чим відрізняється вимова цих звуків? Які це звуки?

Гра "Чарівна торбинка"

У темний пакет (торбинку) учитель кладе різноманітні предмети: апельсин, олівець, гумку, резинову кульку, грушу, сливу тощо.

Учень визначає предмет на дотик, називає його і дає відповіді на питання який?яка?яке?

2. Звуковий аналіз слова «літо».

— Поділіть слово на склади; визначте наголошений звук, склад; ви­мовте голосні звуки; вимовте приголосні.

Гра "Уловіть слово"(яке відповідає на питання що?) «Мишка», «верба», «лінійка», «Марійка», «стрічка», «синичка», «Оленка», «Миколка», «м'яч».

II. Вивчення нового матеріалу.

1. Закріплення в учнів умінь визначати слова-ознаки предмета.

— Послухайте вірш, запам'ятайте слова, які відповідають на питан­ня яка?

Гарна та пишна

Стоїть на горбочку

Червона калина

В осіннім віночку.

2. Робота над реченням.

• Складання речення до схеми зі слів вірша.

3. Формування в учнів орфоепічних умінь.

4. Слухання-розуміння тексту «Ласунка йде до школи» (с. 28-2Ї

— Ми вже другий урок говоримо про школу. Сьогодні ми теж пої воримо про школу, але про казкову. Чому ця школа казкова?

• Читання й аналіз учителем твору М. Маслової «Ласунка йде школи».

(Частини тексту, у яких слова поділені на склади, читають діти,

вміють читати).

• Бесіда за змістом прочитаного.

— Яка найбільша мрія була в Ласунки? Ким тепер вона стала?

— Що бажали гості Ласунці? А у звичайній школі потрібні дітям такі побажання? — Як мама будила вранці Ласунку? Розкажіть.як ведмежа збирало­ся в школу. (У чому ви впізнали себе?).

— Хто навчався в лісовій школі? Чому вона так називалася?

— Кому видалося ім'я Ласунки солодким? Поясніть, як утворені імена Ласунка та Гризько.

5. Робота над розворотом «Букваря» (с. 26-27).

— Кого ви бачите на с. 26? Хто говорить перед мікрофоном? Кого ви бачите? Назвіть учнів лісової школи. Розкажіть, які вони. Як слуха­ють? Як одягнеш?

• Робота над словом.

— Прочитайте підкреслені слова. Складіть із них речення. Знайдіть під малюнками (с. 26) схеми, які їм відповідають.

— Підберіть слова до схем слів на с. 19 (лось, ліс, літо, учні).

ІII. Підсумок уроку.

— Про яку школу ми сьогодні говорили?

— Підберіть слова, які описують Ласунку, весела, добра, чемна, уважна).

Тема: Мої книжки. Закріплення понять «звук», «склад», «слово», «речення»; слова-назви предметів, оз­нак, дій; моделювання слів

Мета:Закріпити в учнів набуті вміння моделювати одно- та двоскла­дові слова; ділити слова на склади; розвивати в школярів мовлення, фонематичний слух, уяву; поповнити словниковий запас першокласників словами «казкар», «перо», «халат», «ковпак»; виховувати бережливе ставлення до книжок.