Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Навчання грамоти .Читання.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
487.97 Кб
Скачать

Хід уроку

І. Повторення вивченого матеріалу.

1. Формування в учнів орфоепічних умінь. Артикуляційна хвилинка:

ба-бу-бе-би-бі

па-пу-пе-пи-пі

баб-буб-беб-биб-біб

пап-пуп-пеп-пип-піп

• Читання скоромовки: Бабин біб розцвів у дощ — буде бабі біб у борщ.

Гра «Утворіть слово» (із ь)

«Мала», «висока», «нога», «рука», «біла», «серце».

Поділ слів на склади («ма-лень-ка»; «ви-со-чень-ка»),

2. Читання слів із ь (с. 107).

1. Вступне слово вчителя.

2. Читання тексту Д. Матіяш «Білий кіт».

3. Повторне читання тексту вчителем.

Гра «Зловіть слова» (із звуком [б], а потім із звуком [б']) [б] Будиночку, було, любив, бо, була [б'] білий, білому, білий, біль, біле

• Виокремлення слів із звуком [б].

• Звуковий аналіз слів.

білі будинок

• Звуко-буквені зіставлення

[б'іл'і] [будинок]

4. Робота над розворотом «Букваря».

• Розгляд сюжетного малюнка (с. 108).

• Читання злиття, буквосполучення, слів (с. 109).

5. Аналіз предметів, намальованих у «віночку».

Словникова робота

«Баклажан» — овоч фіолетового кольору.

«Бандура» — український народний музичний інструмент.

6. Читання колонок слів (після вчителя).

— Прочитайте слова з буквосполученням ба (бу, бо).

— Прочитайте спільну частину всіх слів першої колонки.

— «Зберіть» слова з променевих таблиць.

— Утворіть нові слова зі слова «барабан».

7. Самостійне читання тексту.

8. Роботи над змістом тексту.

— Де жив кіт із кішкою? Якого вони були кольору? Якого кольору було все в будинку?

II. Читання та аналіз тексту (с. 109).

• Читання тексту вчителем.

• Аналіз тексту.

— Прочитайте перші три речення. Якими словами автор описав кошенят? Що вони любили робити біля будинку?

— Прочитайте наступні два речення. У що любили гратися кошеня­та? Що вони ліпили із снігу?

— Прочитайте останнє речення.

— Опишіть, яка була бабуся в кошенят.

— Уважно розгляньте малюнок. Який колір на ньому переважає?

III. Підсумок уроку.

— Назвіть звуки у словах «білий», «білі», «бублики». Які це звуки?

Тема уроку Закріплення букви Б. Розвиток мовлення за текстом П.Короля «Снігова баба і зайчик». Диференційований підхід у формуванні вмінь читати . Мовні ігри (анаграми).

Мета. Закріпити набуті знання про букву б та її звукові значення; розвивати в дітей мовлення, логіку мислення; поповнити словниковий запас першокласників словами «бандуристи», «бра».

Обладнання; предметні та сюжетні малюнки

Хід уроку

І. Повторення вивченого матеріалу. .

1. Артикуляційна хвилинка:

бо-бу-би-ба-бе

бор-бур-бир-бар-бер

боро-буру-бири-бара-бере

2.Читання порівнянь:

Білий, як сніг. Білий, як іній.

ІІ. Робота над розворотом «Букваря» (с. 110-111).

1.Прочитайте слова в променевих таблицях.

2.Словникова робота

«Бра» — настінний свічник або держак для лампи.

«Бандурист» — людина, яка грає на бандурі.

3. Розгляд предметних малюнків, групування їх за певними ознака­ми: «бобер», «бузок», «бандура».

• Зіставлення звукових схем із відповідними словами.

4. Читання оповідання П. Короля «Снігова баба і зайчик» (с. 111).

• Аналіз тексту.

— Про кого розповідається в тексті?

— Як звати дівчинку, яка зліпила снігову бабу?

— Снігова баба була вища чи нижча від Маринки?

— З чого зробили очі та ніс сніговій бабі?

5. Формування в учнів аудіативних умінь на основі тексту «Сніго­ва баба і зайчик».

• Читання слів у колонках (перші два ряди колонок).

— Прочитайте злиття слова, назвіть спільну буквену частину.

• Читання наступних колонок слів

• Складання продовження сюжету за малюнками

— Уночі зайчик з'їв морквину — ніс снігової баби. Діти прийшли вранці, а снігова баба без носа. Дідусь усе зрозумів. Він приніс овочі, прилаштував бабі носа.

• Читання закінчення тексту.

• Бесіда за змістом прочитаного.

• Складання речення, як діти висловлюють подяку дідусеві.

6. Аналіз слова «біб».

— Чим цікаве слово біб?

— Прочитайте слова, у яких є звуки [б], [б].

— Які це звуки?