Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Навчання грамоти .Читання.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
487.97 Кб
Скачать

III. Підсумок уроку.

— Звуки [д'], [д] — приголосні, твердий і м'який. На письмі позна­чаються буквою д.

Тема. Закріплення букви Д. Розвиток мовлення за текстом А.М'ястківського «Молода сливка». Підпис сюжетних малюнків. Диференційований підхід у формуванні вмінь читати

Мета. Закріпити набуті знання про букву д та її значення; розвивати в учнів аудіативні вміння в процесі слухання тексту «Молода сливка».

Обладнання: схеми слів, речень, предметні та сюжетні малюнки

Хід уроку

І Повторення вивченого матеріалу. .

1. Артикуляційна хвилинка:

ди-да-до-ду-ді

дид-дад-дод-дуд-дід .

идид-адад-одод-удуд-ідід

— Повторіть, поясніть: Сад білий, як молоком облитий.

Читання слів на с. 98 (після зразка вчителя).

• Спостереження утворення слів дід — прадід, дім — дим (прочита­ти спільну частину слів; частини слів, які утворили нові).

Із букв слова «ведмедик» утворити нові слова.

2. Робота над навчальним змістом тексту М. Солтис (с. 99).

• Вступне слово вчителя.

• Читання слів у колонках (колективно).

• Читання тексту учнями (ланцюжком).

3. Формування в учнів аудіативних умінь на основі слухання тек­сту А. М'ястківського «Молода сливка» (с. 101).

— Що розміщено в центрі малюнка?

— Які дерева ростуть в місті? Чи є там сади?

— Подивіться на малюнок (с. 100). Що знаходиться в центрі малюнка? (Сливка). Опишіть, яка вона.. (Солодка, запашна). Слива, яб­луня — плодові дерева. Сад — це плодові дерева, кущі.

• Читання слів, складання слів із буквами «сливка».

• Читання оповідання вчителем

— Що запитав щиглик? (Повторіть).

— Хто посадив сливку? (Кісточку посадив хлопчик).

—Коли проросла сливка? Повторіть слова хлопчика.

Бесіда за прочитаним.

— Хто розповів про сливку? Що ж таке біографія? Розкажіть біо­графію сливки.

— Коли народилася?

— Де народилася?

— Скільки їй років?

— Прочитайте перших шість речень.

— Назвіть слова, які звучать ніжно, лагідно (за зразком: не сонце, а сонечко).

— Назвіть у прочитаних реченням слова із звуками [д'], [д].

— Прогляньте текст, позначте олівцем (вгорі над словом крапкою) слова, у яких є буква д. Прочитайте їх.

4. Бесіда за змістом малюнків (с. 100). .

— Де взялася в Києві сливка? '

— Що було з кісточкою восени?

— Як зимувала кісточка?

— Що сталося з кісточкою весною? Як вона дізналася, що зима ми­нула?

— Хто доглядав сливку? Яка вона виросла?

— Що здивувало дідуся?

5. Розповідь учнями своєї біографії.

— Коли і де народилися? Хто мама і тато?

— Де пройшли роки до школи?

II. Підсумок уроку.

— Звуки [д'], [д], буква д. Звуки [д], [д'] - твердий, м'який, приго­лосний.

Тема уроку. Закріплення звуків [з] [з'], вивчення букви 3. Формування аудіативних умінь за текстом М.Павленко (с. 102). Звуко-буквені зіставлення. Аналітико-синтетичні види роботи зі словами — назвами предметів, які намальовані у віночку. Розвиток мовлення за текстом А.Мілна «Пісенька Вінні-Пуха». Омоніми (без уживання термінів). Диференційований підхід у формуванні вмінь читати

Мета. Закріпити звуки [з], [з']; вивчити букву з; формувати в учнів артикуляційні вміння, уміння читати склади й слова з буквою з; активізувати словниковий запас першокласників словами «мандрівниця», «лоза», «казкар», «мимовільна»; фор­мувати в школярів уявлення про роль наголосу для розумін­ня значення слів.

Обладнання: картки з буквою з, схемами слів, речень, предметні та сю­жетні малюнки; персонажі казки А. Мілна «Вінні-Пух і всі-всі-всі...».