Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Навчання грамоти .Читання.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
487.97 Кб
Скачать

IV. Підсумок уроку.

— Скільки букв є в слові «телевізор»?

— Який є звук [е]? Покажіть серед букв велику букву Е ,малу букву е.

— Назвіть слова, у яких звук [е] чується на початку,у середині, у кінці слова

— Послухайте, частинку розмови: .

— Тетянко, відпусти кульку!

Е-е-е, ні! Вона й мені потрібна.

— Прочитайте початок відповіді дівчинки. Подивіться на запис. Чим є Е-е -е в реченні? (Словами). Пригадайте, як волав зайчик.

— Що ви дізналися про звук [е], букву е?

Тема. Закріплення звуків ]д]д'], вивчення букви Д. Формування аудіативних умінь за текстом М.Козоріса Звуко-буквені зіставлення. Аналітико-синтетичні види роботи зі словами — назвами предметів, які намальовані у віночку. Розвиток мовлення за текстом М.Солтис .Диференційований підхід у формуванні вмінь читати. Відповіді на питання хто?, де?, коли? як?

Мета. Закріпити звуки [д], [д']; вивчити букву д; навчати читати слова, речення в тексті; розвивати в учнів фонетичний слух, мовлення, мислення; спостерігати за вимовою звуків [д]— [т]; активізувати словниковий запар першокласників словами «пліт», «зяблик», «жовтобрюшка», «Дніпро».

Обладнання: картки з буквами, каса букв, предметні та сюжетні ма­люнки.

Хід уроку

I. Повторення вивченого матеріалу.

1. Артикуляційна хвилинка:

да-до-ду-ди-ді

дад-дод-дуд-дид-дід:

дада-додо-дуду-диди-діді

• Читання скоромовки:

На дворі трава, на траві дрова.

2. Звуко-буквений аналіз слів «двір», «трава» (усно).

3. Читання тексту с. 98 (самостійно).

II. Вивчення нового матеріалу.

1. Вступне слово вчителя («Букварі» закриті).

2. Слухання голосів птахів у лісі (запис).

3. Читання тексту вчителем (с. 98).

4. Аналіз змісту тексту.

— Які пташки між собою розмовляли? Упізнайте на малюнку си­ничку. А де зяблик? Де жовтобрюшка?

— Де відбувалася розмова? Яку новину повідомила жовтобрюшка?

— Що запитав зяблик? (Де-де-де).

— Що відповіла синичка?

Що зробив ліс-дідуган? Чому він так названий?

5. Виокремлення слів «дід» і «день».

6. Моделювання слів.

Виокремлення перших звуків.

Характеристика структури букви, її розміщення в касі букв

Фізкультхвилинка

7. Робота над розворотом «Букваря» (с. 98-99).

Повторне читання тексту;

Гра «Зловіть слово» (із звуком» [д]) («другої», «дрімали», «де-де»)

•Розгляд сюжетного малюнка.

• Читання злиття, буквосполучення, слів. Аналіз предметів, намальованих у «віночку». — Вимовте слова-назви предметів із твердим звуком [д] («помідор», «дельфін», «виноград», «троянда»). '

— Вимовте, слова-назви предметів із м'яким звуком [д'] («гладіо­лус», «дятел», «жолудь»).

— Вимовте слова, які відповідають на питання хто? що?, перетво­ріть слово «дим» у слово з д' (дим — дім).

•Звуко-буквений аналіз слів «дим», «дім» (усно).

•Читання слів у колонках (

Порівняння вимови звуків [д], [т] у словах.

Плід — пліт; плоди — плоти.

Читання тексту М. Козоріс «Ранок, у лісі» (після зразка вчителя).

Фізкультхвилинк

• Повторне читання

Гра "Запитання-відповідь"

•Підготовка до правильного інтонування речень.

— Прочитайте речення «Де дім?» (де він знаходиться (Де дім?). Дайте відповідь: «Дім на краю вулиці». Ви хочете уточнити, що у вас запитують про дім? «Де дім?» Дайте відповідь. «Дім на краю вулиці».

•Гра під керівництвом учителя (колективно).

Робота в парах .

•Діти програють у гру двічі, міняючись у ролях.

— Назвіть слова зі звуками [д'], [д]

— Поясніть чому в словах Дмитро і Дніпро велика буква Д.