Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Навчання грамоти .Читання.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
487.97 Кб
Скачать

V. Підсумок уроку.

— Назвіть слова, у яких є звук [т], а потім слова із звуком [т'].

— Якою буквою позначаються ці звуки?

— Знайдіть серед букв усі вже вивчені букви.

Тема уроку. Закріплення звука [е], вивчен­ня букви Е, е. Формування аудіативних умінь за змістом карпатської легенди. Звуко - буквені зіставлення. Аналітико - синтетичні види роботи зі словами-назвами предметів , які намальовані у віночку. Диференційований підхід у формуванні вмінь читати.

Мета. Вивчити букву є; формувати в школярів уміння читати злит­тя, буквосполучення слова з буквою е\ поповнити словниковий запас першокласників словами «едельвейс», «волати», «теат­рал», «перина», «перила», «перевесло».

Обладнання: предметні малюнки, тлумачний словник.

Хід уроку

І. Повторення вивченого матеріалу.

1. Формування в учнів орфоепічних умінь. Артикуляційна хвилинка:

те-ти-ті-то-ту

тет-тит-тіт-тот-тут

тетр-титр-тітр-тотр-тутр

2. Звуко-буквений аналіз слів «квиток», «тік».

Словникова робота

«Тік» — розчищене місце, майданчик для збору, молотьби та очи­щення зерна.

— Вимовте звуки в слові «тік».

— Вимовте букви в цьому слові.

— Прочитайте це слово навпаки. (Кіт).

Робота в різнорівневих групах

— Прочитайте текст «У театрі» (с.92)

— Прочитайте текст про дитячу оперу «Коза-Дереза» (с. 93)

— Проспівайте пісеньку Кози-Дерези (спів супроводжується рухами).

II. Вивчення нового матеріалу.

1. Вступне слово вчителя.

— Сьогодні ми будемо вивчати нову букву, а яку ви дізнаєтеся піз­ніше. Ви, мабуть, знаєте багато казок про тварин і птахів. Але є казка про одну квітку, яка зустрічається дуже рідко, бо росте високо в горах. От як називається ця квітка, ми з вами зараз дізнаємося.

2. Читання вчителем легенди про едельвейс (с. 94).

3. Робота за навчальним змістом (с. 94, змістовий аналіз тексту).

4. Звуковий аналіз слова «едельвейс» (с. 94).

• Виокремлення звука [е]; характеристика звука.

—[е] — губи притисніть до зубів, але краї мають бути відірвані від зубів. Нижню щелепу опустіть. Струмінь повітря проходить вільно, без перешкод. Позначення його буквою е; характеристика структури букви.

5. Робота над розворотом «Букваря».

• Розгляньте на малюнку квітку. Прочитайте, склавши букви, як вона називається.

— Едельвейс ще називають шовковою косицею..

Карпати — .... Полонини — ....

Словникова робота

«Скелі» — стрімкі схили гір.

«Урвища» — глибокі провалля в горах.

• Читання вчителем тексту.

• Бесіда за прочитаним.

— Про яку квітку ми прочитали?

— Де росте едельвейс в Україні? Де він росте в горах? Чому квітку майже немає можливості побачити?

— Як ще називають едельвейс? Чому?

—. Едельвейс —символ мужності. Але й мужня люди­на, яка вибереться по скелях до квітки, не повинна її рвати. Квіти ма­ють цвісти, не зникати.

6. Читання буквосполучень із буквою е, односкладових слів.

7. Аналіз змісту тексту про зайчика.

— Про кого йдеться в тексті?

— Чому зайчику було весело?

— Як волав зайчик? (Ег-е-е...). Повторіть.

8. Аналіз малюнка (с. 94).

— Розгляньте малюнок.

— Який вигляд має зайчик?

— Чому він веселий?

— Який вигляд у його друзів? Чому сердиться їжачок?

9. Повторне читання тексту про зайчика.

10. Розгляд предметів, намальованих у «віночку» («береза», «леле­ка», «клен», «черемха», «верба», «едельвейс»).

— У яких словах звук [є] чується на початку (у середині, у кінці) слова?

Словникова робота

«Перина» — засіб для укривання; довгий мішок наповнений пухом або пір'ям.

«Перила» — поручні.

«Перевесло» — довгий скручений пучок соломи для перев'язуван­ня снопів.

«Театрал» — людина, яка любить театр.

11. Читання слів у колонках, променевих таблиць, тексті.

ІІІ. Читання. Слухання-розуміння.

1. Підготовча робота до читання вірша (с. 95).

— Прочитайте слова в колонках. Назвіть у парах слів спільну буквену частину.

— Прочитайте в словах склади з вивченими літерами.

2. Читання вчителем вірша О. Тихомирова.

— Назвіть «розсипані» букви (с. 95).

— «Зберіть» із «розсипаних» букв слово-відгадку.

— Прочитайте вірш самостійно (на­півголосно) (с. 95)

— Послухайте вірш (виразне читання учнями). Яким кадром про зайчика ви доповнили показ чудового віконця?

IV. Підсумок уроку. .

— Який звук? ([е]). Серед букв покажіть велику букву Е і малу бук­ву е.

— Які нові слова ви запам'ятали?

— Що ви дізналися про квітку едель­вейс?

— Як звук [е] допоміг зайчику показати себе вітром?

Тема уроку. Закріплення букви Е. Розвиток мовлення за текстом М.Познанської"У метро". Диференційований підхід у формуванні вмінь читати

Мета. Закріпити накреслення букви є; формувати в учнів уміння чи­тати слова з цією буквою;, поповнити словниковий запас пер­шокласників словами «метро», «ескалатор», «терен», «теніс», «платформа»; виховувати обережність під час користування метро.

Обладнання: предметні малюнки для словникової роботи, слайди з видами метро м. Києва.