Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Навчання грамоти .Читання.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
487.97 Кб
Скачать

IV. Підсумок уроку.

— Яку букву ми вивчили на сьогоднішньому уроці? Які звуки вона позначає? (Приголосний, буває м'який і твердий).

Тема. Закріплення букви т. Розвиток мовлення за змістом народної казки. Диференційований підхід у формуванні вмінь читати.

Мета:Формувати в школярів уміння читати слова з буквою т; роз­вивати мовлення, фонематичний слух; поповнити словниковий запас першокласників словами «партф», «балкон», «ложа»,. «сцена», «фойє», «афіша».

Обладнання; каса букв, предметні, сюжетні малюнки, слайди.

Хід уроку

І.Повторення вивченого матеріалу.

1. Читання слів, записаних на дошці, «Мирон», «Марина», «Мирослава», «Марко», «рана», «ранок», «три», «томати»; «такса», «ластівка», «листок» (прочитати імена дівчаток, хлопчиків, назви пташок).

2. Звуко-буквений аналіз слова «тісто».

3. Читання тексту, який написаний на дошці. (У полі ріс мак. Мари на і Оксана рвали мак. На макові — роса).

ІІ. Повідомлення теми і мети урокуь

Iiі. Вивчення нового матеріалу.

1. Розвиток мовлення на тему «Театр».

Словникова робота (зі слів учителя, за малюнками)

«Партер» — нижній поверх театрального залу з місцями для глядачів.

«Ложа» — місця для глядачів з обох боків партеру.

«Фойє» — приміщення в театрі, призначене для відпочинку глядачів.

«Сцена» — підвищена площадка, де відбувається вистава.

«Афіша» — оголошення про концерт, виставу

Розгляд фотографій найвідоміших театрів України.

2. Читання слів у колонках (с. 92).

3. Читання тексту вчителем (с. 92).

Бесіда, під час якої діти розповідають, які вони знають театри, учитель розширює їхні знання {драматичний, на сцені якого викону­ють п'єси; оперний, оперети ,звичайно ж, ляльковий).

IV. Читання. Слухання-розуміння.

1. Читання слів у колонках, пояснення значення слів «партер», (вчимо користуватися зноскою).

2. Читання вчителем тексту (с. 93), яке супроводжується діало­гом, уведенням в активний словник слів «герої казки», «репертуар», «афіша».

— Як цікаво його провести? Ви захотіли піти в оперу. Яка вистава там іде? Що ви можете дізнатися, уважно прочитавши афішу?

— Прочитайте афішу. Як називається опера? О котрій годині? Ко­ли? Хто написав музику? Микола Лисенко — український композитор. Для вас, дітей, він на­писав оперу. Розкажіть коротко зміст казки «Коза-Дереза».

— Театр — це палац, у якому все має свою назву. Починається він з гардероба, де треба вчасно роздягнутися, залишити одяг, пройти у фойє, а потім, відповідно до місця у квитку, зайняти своє місце: у. партері, ложі чи на балконі.

Зайшовши до глядацької зали, розглянемо, як вона оформлена. Але ось піднімається завіса.

3. Бесіда за прочитаним.

— У якому театрі ми побували?

— Яку оперу послухали й побачили?

— З якими героями казки зустрілися?

— Пригадайте, як закінчилася казка. Чи потрапив зайчик у свою хатку?

— Хто ще побував на виставі (с. 92)?

Робота в різнорівневих групах

— Прочитайте текст (с. 92), колек­тивне читання (повільно, дотримую­чись правильної вимови слів, наголо­сів).

-- Прочитайте ланцюжком по одно­му реченню

— Прочитайте текст самостійно (с. 92)

4. Бесіда за прочитаним із вибірковим читанням.

— Хто сидів у партері? (Прочитайте відповідь).

— Хто сидів на балконі?

— Для кого глядачі купили квіти?