Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Навчання грамоти .Читання.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
487.97 Кб
Скачать

III. Читання. Слухання-розуміння.

1. Читання слів перед текстом (за вчителем) (с. 87).

2.Бесіда за малюнком. ,

— Кого ви бачите на малюнку? Який настрій у мишки й жабе­няти?

— Чи можна за малюнком здогадатися, про що йтиметься в тек­сті? .

3. Читання вчителем оповідання Б. Чайковського «Весняне свято» (с.87).

4. Бесіда за прочитаним.

— Пригадайте, що почалося в лісі. .

— Розкажіть за малюнком, хто танцював. А хто Ще був на святі?

— Як ви думаєте, чому не танцював їжачок? (Він лапку прибив)

— Прочитайте слова під «віночком». Повторне читання односкладових слів, колонок слів (с. 86-87).

— Послухайте розмову жабеняти й мишки

— Прочитайте, як жабеня запрошува­ло до танцю мишку, що відповіла мишка (напівголосно).

— Прочитайте вголос розмову жабе­няти з мишкою

— Розіграйте ситуації (запросити до танцю, пригостити соком, тістечком, подякувати).

IV. Підсумок уроку.

— Яку букву ми сьогодні повторювали?

— Які звуки вона позначає?

— Про кого ми читали?

Тема. Закріплення вивчення букви р . Розвиток мовлення за текстом П. Костюченка «Лісова скринька». . Звуко - буквені аналізи слів. Мовні ігри. Диференційований підхід у формуванні вмінь читати.Закріплення правопису великої букви в іменах людей.

Мета. Закріпити набуті знання; розвивати мовлення, аудіативні вміння; поповнити словниковий запас першокласників слова­ми, «рисак», «дупло», «стільниковий мед»; навчати визначати в тексті звуконаслідування.

Обладнання: картки з буквами, схеми речень, предметні та сюжетні малюнки.

Хід уроку

I. Повторення вивченого матеріалу.

Гра «Зловіть звук [р]»- (ріпка, роса, риба, річка, стрічка, ропа, ра­нок, рюкзак, ручка).

— Додайте звук [к] до слова «оса»; [і] до слова «рис»; [г] до слова «рак».

— Промовте скоромовку: На річці Лука руками спіймав рака.

• Робота над розворотом «Букваря» (с. 86-87).

— «Зберіть» слова за вказаними стрілочками (с. 86).

• Читання слів, записаних на дошці, «нарвали», «рвали», «косили», «накосили», «скосили», «рис», «рисова», «рисові», «уклін», «укол», «колони», «колонки».

II. Вивчення нового матеріалу.

Робота з навчальним змістом (с. 88).

• Читання слів у колонках (після вчителя).

• Вибіркове читання (прочитати імена хлопчиків, дівчинки, назви населених пунктів).

— Прочитайте слова на синій плашці. Чим цікаві ці слова?

— Утворіть нові слова з букв слова «рибалка» .

III. Читання. Слухання-розуміння.

1. Читання слів. Розгляд малюнка (с. 89).

Передбачення за прочи­таними словами («ласували», «сорока») і малюнком відповіді: хто ласував? чим ласували?

• Читання казки вчителем. Під час читання діти повторюють за вчи­телем слова персонажів, правильно їх інтонують, розігрують діалоги.

2. Бесіда за прочитаним, виконання завдань.

— Хто знайшов у дуплі скриньку?

— Що це за музична скринька? Прочитайте (на дошці чи в таблиці записано ребус — вулик). Чому скринька названа чудовою?

— Дайте відповіді на запитання хто?, використовуючи малюнки.

3. Підпис серії сюжетних малюнків (с. 88).

• Розгляд і аналіз змісту малюнків.

• Складання речень за схемами (Ведмедик складає гриби, горіхи, груші). .

Ведмедик іде до школи. Ведмедик частує горобчика вівсом. Вони зустріли їжачка. Друзі знайшли чарівну скриньку.

4.Робота в різнорівневих групах

А

— Покажіть слова, у яких є буква р. Прочитайте з нею склади. Прочитай­те останнє слово в другому рядку.

— Розіграйте розмову сороки з лиси­цею.

— Прочитайте, як зітхнули бджоли

Б

— Прочитайте, другий абзац. (Кожна нова думка в тексті записується з від­ступу. Це абзац).

— Як говорила лисиця? (Крикнула). Прочитайте так її слова. А сорока? (Сказала, заперечила). Прочитайте слова сороки.

— Прочитайте слова бджіл. Як вони їх промовили? (Зітхнули)

5. Розгляд малюнка.

— Роздивіться, хто зображений на малюнку. Як ласують усі медом? (Це бджілки з воску зробили чашечки і наповнили їх медом).

— Розкажіть, чим кожен, хто зображений на малюнку, заслужив та­ку подяку від бджілок.

— Чому лисиця не ласує медом?

— Яку добру справу ми додамо в ланцюжок добра? . .

IV. Підсумок уроку.

— Звуки [р, р] — приголосні, які на письмі позначає буква р. (Діти називають усі вивчені раніше букви. Називають своє ім'я, вивчені в ньому букви).

Тема. Закріплення звуки [т],[т ']вивчення букви Т). Формування аудіативних умінь за текстом С. Мацюцького. Звуко - буквені зіставлення. Аналітико - синтетичні види роботи зі словами-назвами предметів , які намальовані у віночку. Розвиток мовлення за текстом О.Копиленка. Диференційований підхід у формуванні вмінь читати.

Мета:Вивчити букву т; закріпити її звукові значення; формувати в учнів уміння читати слова з буквою т; поповнити словниковий запас першокласників словами «томат», «такса», «титул», «тирса», «вівсянка», «трембіта».

Обладнання: картки з буквою т, каса букв, предметні та сюжетні ма­люнки (птахи), таблиці з буквами до гри «Зберіть слово».