Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Навчання грамоти .Читання.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
487.97 Кб
Скачать

III. Підсумок уроку.

— Прочитайте в тексті слова, у яких є буква п. Поясніть, чому сло­ва «Поліна», «Павло» написані з великої букви. А чому «приніс...» — з малої?

— Визначте місце звука [п] у скоромовці: Прийшов Прокіп, кипів окріп.

— Відшукайте серед букв усі вивчені.

Тема Закріплення звуків[р], [р'], вивчення букви р. Формування аудіативних умінь за текстом Б.Чайковського . Звуко - буквені зіставлення. Аналітико - синтетичні види роботи зі словами-назвами предметів , які намальовані у віночку. Диференційований підхід у формуванні вмінь читати.

Мета: розвивати в учнів фонематичний слух, мовлення, уміння читати склади, слова з буквою р; поповнити словниковий запас першокласників сло­вами «ропа», «кріп», «землерийка».

Обладнання: картки з буквою р, предметні малюнки, алфавіт.

Хід уроку

І. Повторення вивченого матеріалу

І. Повторення вивченого матеріалу.

1. Формування в учнів орфоепічних умінь. Артикуляційна хвилин­ка

ра-ро-ру-ри-рі

рар-рор-рур-рир-рір

крар-крор-крур-крир-крір

2. Звуко-буквений аналіз слова «пасіка».

3. Вибіркове читання тексту (с. 84).

— Прочитайте речення, у якому є слово «пасіка».

— З якого речення ми дізналися, що зробила бабуся Поліна? .

4. Повторне читання колонок слів.

II. Вивчення нового матеріалу.

1. Вступна бесіда вчителя (повідомлення теми та мети уроку, підго­товка до сприймання тексту).

2. Читання тексту вчителем (с. 86). .

3. Аналіз змісту тексту. .

— Давайте наповнимо текст звуками. Як гудуть джмелі, сюрчать ко­ники? Про кого йдеться? Що робив ворон? Яким словом він назва­ний? Кого ви ще запам'ятали? Що трапилося з їжаком?

— Розгляньте малюнок. Розкажіть про кожного зображеного героя твору.

— Що прокаркав ворон? (Стар-р-а істор-рія!).

4. Моделювання слів «ворон», «ріка» (с. 86).

—Поділіть слова на склади. Вимовте перший звук друго­го складу в слові «ворон» Який це звук? Навчимося правильно вимовляти цей звук. Кінець язика притисніть до піднебіння біля верхніх зубів і напружте його; бокові краї язика притисніть до боко­вих зубів; напружте голосові зв'язки, видихуючи повітря, додайте голос.

Вимовте перший звук у слові «ріка» [=]. Який це звук? Це звук вимовляється майже так, як звук [р], тільки до піднебіння притиску­ється не тільки кінець язика, а й середня частина.

Звуки [р], [р'] на письмі позначає буква р.

• Характеристика структури букви.

5. Робота над розворотом «Букваря» (с. 86-87). Повторне читання тексту вчителем.

Гра «Зловіть звук [р] (ра-ря;ро-рі;ру-рю).

• Колективне повторення слів зі звуком [р] (стара, історія, раз, ура, черепаха, ворон-буркутун).

Читання злиття, буквосполучення та слів (с. 86).

6. Аналіз предметів, намальованих у «віночку» («равлик», «ромаш­ка», «верба», «гриби», «береза», «ряст») (с. 87).

• Назва предмета.

• Значення слова.

• Визначення розміщення звука [р].

• Підбір слів до звукових схем.

7. Читання колонок слів (зразок учителя, колективне прочитуван­ня, вибіркове читання).

Словникова робота .

«Ропа» — соляний розчин

«Кріп» — городня запашна рослина, яку використовують в їжу.

8. Звуко-буквений аналіз слів (усно) «раки», «ріки» (с. 73).

9. Читання тексту (учителем, колективне, вибіркове),