Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Навчання грамоти .Читання.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
487.97 Кб
Скачать

III. Читання. Слухання-розуміння. Говоріння

1. Читання слів у колонках (с. 83).

А

Б

— Прочитайте слова, склади з бук вою п.

— Прочитайте початок оповідання (самостійно).

— Запамятайте слова бабусі й онука.

— Прочитайте слова бабусі, слова хлопчика.

— Промовляйте слова персонажів твору

— Читайте слова автора

— За першими реченнями ми можемо здогадатися, про кого будемо читати.

2. Читання вчителем оповідання О. Єфімова «Єгорко».

3. Бесіда за прочитаним текстом (на основі моделі, с. 83).

Діти, відповідаючи на запитання хто все робив? що саме робив?, ілюструють, вибирають потрібне слово, складають його з «розсипа­них» складів; складають слова й речення за геометричними фігурами.

• Виведення основної думки твору.

— Пригадайте казку «Ланцюжок добра». Що говорив кожний пер­сонаж казки? Чи правильно розуміє Єгорко слова: Зроби добро тому, хто його потребує?

Робота в різнорівневих групах '

А — Прочитайте в перших двох речен­нях слова з вивченими буквами

Б — Прочитайте два перші речення (на­півголосно)

— Прочитайте ці речення вголос

IV. Підсумок уроку

— Послухайте скоромовку, повторіть її: Росте липа, біля Пилипа.

— Назвіть слова, у яких є звук [п].

— Доповніть перелік словами з тексту.

— Якою буквою позначаються звуки [п], [п'] ?

Тема. Закріплення букви п. Розвиток мовлення за текстом Н.Тарасенко"На пасіці взимку". Мовні ігри. Диференційований підхід у формуванні вмінь читати

Мета. Закріпити вивчену букву; формувати вміння читати слова з буквою п; розвивати мовлення і мислення; поповнити слов­никовий запас першокласників словами «підкова», «льоток».

Обладнання: каса букв, предметні та сюжетні малюнки.

Хід уроку

І. Повторення вивченого матеріалу.

Гра «Зберіть і прочитайте слова» (с. 84).

1. Читання слів у колонках (після вчителя).

• Спостереження за утворенням слів «сапав — посапав»; «лив — полив»; «писав — написав», які написані на дошці.

— Прочитайте спільну частину слів.

— Прочитайте частину, яка утворила нове слово.

— Прочитайте слова «потоп», «Пилип».

— Чим вони цікаві? (с. 84)

— Прочитайте імена дівчат (хлопчиків).

II. Читання; Слухання-розуміння тексту,

1. Бесіда за малюнком (с. 85).

— Розгляньте малюнок. Яка пора року на ньому зображена? Дове­діть свою думку.

2. Читання вчителем тексту «На пасіці взимку» (с. 85).

3. Бесіда за змістом прочитаного.

— Що ви дізналися про дівчинку з перших речень оповідан­ня? Що дізналися про дідуся? Розкажіть, як синички виманюють бджілок. Чому вони це роблять? Як дідусь із внучкою зберегли бджілок й допомогли синичкам? Розкажіть за малюнком. Як синичка віддячить дідусеві влітку?

— Прочитайте слова, які вмієте. По­вторне читання слів в колонках (с.84)

— Прочитайте частину тексту від слів «У дідуся є...» до «.., гинуть» (самос­тійно)

— Прочитайте слова дідуся, придумайте відповідь Полінки (за ма­люнком), розіграйте діалог.

— Якщо бджілки добре перезимують, улітку вони наносять багато меду. У чому бджілки несуть мед? (Насправді вони несуть малесеньку краплиночку нектару).

— У чому на столі стоїть мед? (Можете собі уявити, скільки разів кожна бджола повинна пролетіти від квіточки до вулика, щоб наносити меду! Бджілка мала, але багато працює).

— Що принесла бабуся?

— Складіть речення про те, які пироги, вареники, якщо їх їсти з ме­дом (с. 84).

— Як би ви подякували за таку гостинність?

— Прочитайте ще раз текст після малюнка. Доповніть його словами подяки дідусеві й бабусі.