Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Навчання грамоти .Читання.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
487.97 Кб
Скачать

III. Підсумок уроку.

— Про кого ми читали на сьогоднішньому уроці? Чи сподобався вам Тимко? Яку пораду дав дідусь не тільки Тимкові, а-кожному хлопчику?

Тема . Закріплення звука [п], вивчення букви П, п(пе). Формування аудіативних умінь за текстом Л.Біленької . Звуко - буквені зіставлення. Аналітико - синтетичні види роботи зі словами-назвами предметів , які намальовані у віночку. Диференційований підхід у формуванні вмінь читати.

Мета. Вивчити букву п; формувати в учнів уміння читати слова з буквою п; розвивати мовлення школярів; активізувати словни­ковий запас першокласників словами «ополонка», «ополоник», «ріпа», «мапа», «пасмо», «покоси», «піддашок», «пампушка».

Обладнання:предмети, предметні малюнки, каса букв, картки із буквою к, словами з буквою.

Хід уроку

І. Повторення вивченого матеріалу.

1. Формування в учнів орфоепічних умінь. Артикуляційна хвилинка:

па-по-пи-пу-пі

спа-спо-спи-спу-спі

спа-спок-спик-спук-спік

Читання скоромовки.

Пилип приліг під липою.

2. Складання речення на основі тексту «Хоробрий Тимко».

II. Вивчення нового матеріалу.

1. Вступне слово вчителя (оголошення теми, мотивація вивчення нової букви).

2. Читання вчителем вірша (с. 82).

«Піддашок» — ґанок біля входу в будинок, виступ, карниз якої-небудь покрівлі.

«Пампушка» — кругла спечена булочка.

• Змістовий аналіз вірша.

— Про кого йдеться у вірші? Де грався Павлик? Що він робив? Для кого Павлик пік пампушки і пиріжки? Як назвати Павлика?

• Виокремлення слова «пампушки».

• Поділ слова на склади.

• Вимова перших звуків першого та другого складу, ([п]).

— Навчимося правильно вимовляти звук [п] — зімкніть губи й різ­ко виштовхніть струмінь повітря, але голосу не додавайте.

[п'] — цей звук вимовляється подібно до звука [п], тільки губи зім­кніть і легенько виштовхніть повітря. Звук вимовляється м'яко. Вимовте слово «пік». Який перший звук цього слова?

• Позначення звуків [п], [п'] буквою п.

Характеристика структури букви п.

• Розміщення букви в касі букв.

З. Робота над розворотом «Букваря».

• Повторне читання вірша учителем.

Гра «Зловіть слово зі звуком [п]».

• Аналіз змісту сюжетного малюнка (с. 82).

• Читання злиття, буквосполучення, слів на с. 82.

4. Робота над словами-назвами предметів, намальованих у «віноч­ку» («півник», «пролісок», «полуниця», «пшениця», «пава», «поріч­ки»).

— Назвіть слова, які відповідають на питання хто? що?

— Вимовте одно-, дво-, трискладові слова з наголошеним пер­шим, другим, третім складом; слово, у якому два звуки [п]; у якому звук[п']).

5. Читання слів (с. 82).

Словникова робота

«Ріпа» — овочева рослина білого, жовтого, червоно-фіолетового ко­льору.

«Мапа» — карта.

«Пасмо» — певна кількість ниток, пряжі; одна частина, на які поді­ляється моток пряжі.

«Покоси» — рівні рядки скошеної трави, збіжжя.

«Ополонка» — прорубаний отвір у кризі замерзлої річки, озера.

«Ополоник» — велика ложка, якою набирають рідку їжу.

Прийоми роботи над словами в колонках.

— Прочитайте спільну частину слів «коси-покоси».