Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Навчання грамоти .Читання.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
487.97 Кб
Скачать

III. Читання. Слухання-розуміння. Говоріння.

1. Спостереження за творенням слів, визначення їх емоційного за­барвлення.

— Утворіть слова за зразком Слон — слонятко, страус — ....

— Утворіть пари слів .Танцює страусятко, танцюють....

Фізкультхвилинка

Робота в різнорівневих групах

— Позначте в словах вивчені букви. Прочитайте слова, частинки слів, які зможете.

— Складіть слова із букв слова.

— Повторне читання малюнкового тексту (с. 76)

— Прочитайте слова (с. 77).

— Послухайте казку Ю. Ярмиша «Слонятко, яке любило танцю­вати». Постарайтеся зрозуміти, що воно хотіло.

Дочитую казку до кінця, допомагаю учням (за допомогою запитань) розказати зміст цієї частини. А що було далі, ви вже бачили на малюнку (с. 76).

2. Бесіда за змістом прочитаного (відповіді на запитання з вибором потрібного малюнка).

— Як слонятку вдалося досягти здійснення свого бажання?

IV. Підсумок уроку.

— Назвіть слова з колонок, у яких є звук [с].

— Назвіть слова з казки, у яких є звуки [с]; [с']. Які це слова?

— Покажіть букву, якою ці звуки позначаються на письмі.

Тема. Закріплення звука [к], вивчен­ня букви К, к. Формування аудіативних умінь за текстом В.Поліщука . Звуко - буквені зіставлення. Аналітико - синтетичні види роботи зі словами-назвами предметів , які намальовані у віночку

Мета. Закріпити звук [к]; вивчити букву к, закріплювати вміння чи­тати, розширювати уявлення про творення слів, багатозначні слова і поняття «один-багато»; збагачувати словниковий запас першокласників словами «кок», «кокос», «кілок», «канава», «маківка», «кулон»; розвивати вміння прогнозувати розвиток подій за малюнком.

Обладнання: предмети, предметні малюнки, каса букв, картка із бук­вою к, схеми слів, речень.

Хід уроку

І. Повторення вивченого матеріалу.

1. Формування в учнів орфоепічних умінь. Артикуляційна хвилин­ка

крап-крип-круп-кріп .

крам-крим-крум-крім

крас-крис-крус-кріс

2. Робота над реченням

Сіло сонечко за ліс.

Лис на дерево заліз.

• Повторення речення.

• Виокремлення слів «сіло» — «ліс». .

• Звуковий аналіз слів: вимовити звук, характеристика звуків.

• Виокремлення "слів «ліс» — «заліз».

• Артикуляція та характеристика звуків [с] і [з]. Порівняти вимови звуків. .

II. Вивчення нового матеріалу.

1. Оголошення теми уроку.

2. Читання вчителем тексту (с. 78). Під час читання вчитель голо­сом виділяє звук [к] у словах «квочка», «квок-квок-квок».

• Виділення з речення слова «квок-квок-квок».

• .Повторення учнями наслідування голосу квочки.

• Вимова звука, який чується на початку і в кінці слова, ([к]).

— Навчимося правильно вимовляти цей звук — задню частину язика притисніть до піднебіння глибоко; струмінь повітря різко роз­микає ці органи, але голос не додається.

• Характеристика звука. (Приголосний).

• Позначення звука [к] буквою к (визначення місця букви в касі букв (алфавіті); звуковий аналіз слова «квочка».

• Характеристика структури букви к.

3. Робота над розворотом «Букваря» (с. 78-79)

Фізкультхвилинка

• Повторне читання тексту вчителем.

Гра «Зловіть слова »(зі звуком [к])

• Аналіз слова «кіт». Артикуляція звука [к']. Цей звук у цьому сло­ві промовляється пом'якшено.

• Аналіз змісту тексту, наслідування звуків.

• Аналіз сюжетного малюнка (звертається увага на зображені пред­мети; учні їх називають, визначають місце звука [к], описують квіти).

• Читання злиття та буквосполучення (с. 78).

• Утворення і читання слів (с. 78). Бесіда про обов'язкові атрибу­ти професії. Здогадайтесь, хто це: біла шапка, на голові, в руках половник... (Кухар).

— Як називається кухар на кораблі? («Кок» — кухар на кораблі).

— Розгляд предметів, намальованих у «віночку» (с. 79).

• Вимовити слова-назви предметів, у яких звук [к] чується на по­чатку (у середині, у кінці) слів.

• Вимовити одно-дво-трискладові слова.

Словникова робота

«Кокос» — плід кокосової пальми у вигляді великого горіха.

«Канава» — довга заглибина, викопана в землі.

«Кілок» — груба палиця, загострена з одного кінця.

«Кулон» — жіноча прикраса на ланцюжку, яку носять-на шиї.

«Маківка» — плід маку, голівка маку.

4. Читання слів у колонках (після вчителя).

• У процесі читання вчитель звертає увагу на злиття, яке повторю­ється в словах однієї колонки.

• Утворення слів «кілок — кілки», «калина — калинова».

5. Розв'язування анаграм «кулон — клоун», «сокіл —. лісок».