Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Навчання грамоти .Читання.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
487.97 Кб
Скачать

III. Читання. Слухання-розуміння. Говоріння.

1. Читання слів у колонках.

2. Читання та аналіз тексту А. Давидова «Зустріч із лисом» (с. 75). :

— Послухайте слово «завірюха». Про яку пору року ми згадуємо? З ким ми зустрінемося? Розгляньте малюнок. Що робить лис? Який він?

На малюнку лис б'є лапою по снігу. Що є під снігом? (Льодяна кір­ка, яка називається наст). Який лис? (Яскраво-рудий; яскравого черво­но-жовтого кольору).

Ви вже знаєте, що є однакові слова, які позначають різні предмети. Пригадайте їх. А є, навпаки, різні, а мають одне й те саме значення. Послухайте їх, запам'ятайте, повторіть (з таблиці чи дошки діти чита­ють слова «завірюха», «хурделиця», «хуга», «заметіль»).

• Учитель читає текст, пропонує за ним повторити слова Тарасика (виразити в голосі радість); слова Петька (повторити, передати захоп­лення, але промовити тихо).

— Подивіться на записане завдання. Хто побачив першим лиса? Що робив лис?

IV. Підсумок уроку.

— У чиєму імені є звук [с]? У чиєму прізвищі?

— Наведіть слова із звуком [с'].

— Подумайте, які звуки подає гадюка. (С-с-с!). Подивіться, що це записано? (Речення), Прочитайте його. У цьому слові звук [с] звучить загрозливо.

Отже, буква с є в словах (на початку, у середині, у кінці). Нею мож­на записати речення; а звуки [с], [с ] надають словам різного забарв­лення.

Дата 19.11

Тема. Закріплення букви с. Розвиток мов­лення за казкою Ю. Ярмиша «Слонятко, яке любило танцювати » . Звуко - буквені аналізи слів. Мовні ігри. Диференційований підхід у формуванні вмінь читати

Мета. Закріпити в учнів набуті знання про вивчену букву; формува­ти навички читання, аудіатнвні вміння, мовлення; поповнити словниковий запас першокласників словами «лава», «лавина», «луна»; формувати уявлення про пестливі слова, їхнє емоцій­не забарвлення.

Обладнання: предметні, сюжетні малюнки; каса букв, букво-сполучень.

Хід уроку

І. Повторення вивченого матеріалу.

1. Формування в учнів орфоепічних умінь.

Артикуляційна хвилинка (з голосу учитіля):

кса-ксо-ксу-кси-ксі

сак-сок-сук-сик-сік

сан-сон-сун-син-сін

2. Формування аудіатийних умінь на основі тексту «Зустріч із лисом»

— Опишіть лиса (колір, лапи, хвіст). Що робив лис?

• Вибіркове читання тексту учнями.

• Робота над реченням

• Повторення речення зі слів учителя.

• Кількість слів у реченні (перше, друге, третє слово).

• Слова із звуками [с],Дс].

3. Робота над розворотом «Букваря» (с. 76-77).

• Читання слів у колонках

• Уточнення ролі наголосу в словах; поняття «один-багато» (сосна — сосни; слово — слова).

Словникова робота

• Читання слів, написаних на дошці («лава», «лавина», «лавами», «мис», «сом», «слон», «сум», «сім», «сама», «маса», «луна», «лунали», «лунав»),

«Мис» — частина землі, яка гострим кінцем урізається у водяний простір (море, озеро, річку).

«Лава» —Розплавлена маса, що виливається на землю під час ви­буху вулкана; 2. Вибій вугілля в шахті.

«Лавина» — величезна маса снігу, льоду, що зсувається з гірських схилів.

«Луна» — те, що доноситься здалеку, відгомін.

— Згадайте, як у лісі перегукуються. Зробіть це.

4. Утворення та прочитування слів у променевих табли­цях. 76).

5. Розв'язування анаграм («мала», «сама», с. 76).

6. Робота над змістом сюжетного малюнка (с. 76).

7. Читання малюнкового тексту (с. 76).