Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Навчання грамоти .Читання.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
487.97 Кб
Скачать

IV. Підсумок уроку.

— Назвіть імена дітей, у яких є звук [л]. Якщо звук [л] в імені на по­чатку слова, тоді якою буквою він позначається? (Л).

— Назвіть перший звук у слові «ліс». Якою буквою він познача­ється?

Дата 18.11

Тема. Закріплення звука [с], |с'|, вивчення букви С, с. Формування аудіативних умінь за віршем В . Вітька . Звуко - буквені зіставлення. Диференційований підхід у формуванні вмінь читати.

Мета. Ознайомити учнів із буквою с; формувати аналітико-синтетичні вміння; навчити читати склади й слова з новою буквою; ознайомити школярів із поняттям «один-багато»; поповнити словник першокласників словами «суниця», «соловей», «сопілка», «яскраво-рудий»; навчати визначати в тексті по­слідовність подій, добирати слова для опису (лиса).

Обладнання: каса букв, картка з буквою с, схемами слів; предметні та сюжетні малюнки.

Хід уроку

І.Повторення вивченого матеріалу.

1. Формування в учнів орфоепічних умінь (з голосу учителя вимов­ляємо тихо, голосно, ще голосніше. Перший рядок із питальною інтона­цією, другий —радісно, третій — протяжно промовляємо перший звук). Артикуляційна хвилинка:

ас-ос-ис-ус-іс

са-со-си-су-сі

аса-осо-оси-усу-ісі

2. Звуковий аналіз слів «липа», «малі».

3. Читання слів, які написані на дошці: «млин», «мали», «мило», «малина», «милила», «налили», «лава»,«ловили», «наловили».

— «Зберіть» слова, прочитайте речення: малина, мами, у, вона, ли­мони, мила.

4. Зробіть схеми цих речень.

5. Усна розповідь за текстом «Ланцюжок добра».

II. Вивчення нового матеріалу

1. Вступне слово вчителя.

2. Читання вірша на с. 74 («Букварі» закриті).

3. Аналіз змісту тексту.

— Про кого йдеться у вірші-казці?

— Куди заліз лис?

— Складіть відповідь за схемою.

— Коли жив такий лис?

4. Промовляння слів «лис», «колись». Звуковий аналіз слова [—•—].

— Який звук чуємо в кінці слова «лис»? ([с]). Навчимося правильно вимовляти цей звук.

• Звуковий аналіз слова «сіло».

— Який звук чуємо на початку слова «сіло»? (/с7). Звук [с'] про­мовляється майже так, як звук [с]. Звук вимовляємо м'яко.

Характеристика звуків (приголосний твердий [с], приголосний м'який [с']).

5. Висновок: на письмі ці два звуки позначає буква с.

Характеристика структури букви, визначення її розміщення в абетці.

Фізкультхвилинка

6. Робота над розворотом «Букваря».

• Повторне читання вірша.

Гра «Зловіть слово» (зі звуком [с]; потім — із звуком [с']).

• Повторення рядків вірша за вчителем, правильна артикуляція звуків [л'], [л], [с], [с'].

— Прислухайтесь, ми ніби чуємо музичний супровід скрипки: [с], [с'], [л], [л'], [п'], [п] (подовжене промовляння звуків).

Розгляд і аналіз змісту сюжетного малюнка.

— Кого ви бачите на малюнку?

— Яким зобразив художник лиса? Який місяць?

— Який у них настрій?

— Чи доводилося вам коли-небудь чути казку про лиса з такою ви­гадкою?

• Читання злиття (са, со, су, си, сі); читання буквосполучень, слів (с. 74)

7. Аналіз предметів, намальованих у «віночку» («сосна», «снігур», «суниці», «сонях», «сорока», «смородина»),

Словникова робота

«Суниці» — трав'яниста рослина, яка цвіте білими квіточками і має їстівні соковиті ягоди червоного кольору.

— Прийоми роботи над словами-назвами предметів у «віночку»; ви­мова дво-, трискладових слів; слова з наголошеним першим (другим, третім) складом; слова, у яких звук [с] чується на початку слова (у се­редині, у кінці); слова, у яких чується звук [с'].

8. Звуко-буквений аналіз слів «сіно», «сосна» (с. 75).

9. Читання малюнкового тексту (с. 74) (за зразком учителя).

Фізкультхвилинка