Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Навчання грамоти .Читання.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
487.97 Кб
Скачать

V. Підсумок уроку.

— Прочитайте і вимовте слова із звуками [л], [л']. Знайдіть серед букв букву л. Які звуки вона позначає? Які вони?

Тема уроку. Закріплення вивчення букви л. Розвиток мовлення за текстом Л.Уляницької "Ланцюжок добра". Звуко - буквені аналізи слів. Мовні ігри. Диференційований підхід у формуванні вмінь читати

Мета:Закріплювати в школярів уміння читати склади та слова з буквою л; удосконалювати вміння здійснювати звуко-буквені аналізи, слів, спостереження за творенням слів (іменник -прикметник); поповнити словниковий запас першокласників словами «лавина», «валіза», «полова», «вал»; навчати розпові­дати зміст тексту з опорою на малюнок; дати уявлення про добро, добрі справи.

Обладнання: предметні малюнки, каса букв, картай зі схемами слів, речень.

. ХІД УРОКУ

І.Організаційний момент

ІІ. Повторення вивченого матеріалу.

1. Розвиток в учнів орфоепічних умінь. Артикуляційна хвилинка (з голосу вчителя):

ли-лі, ле-лє, ла-ля, лу-лю

лил-ліл, лел-лєл, лал-лял, лул-люл

2. Робота над розворотом «Букваря» (с. 72-73).

• Опрацювання колонок слів,

•Читання утворених слів, які записані в клітинках'.

Словникова робота

«Валіза» — чемодан.

«Лавина» — велика маса снігу, льоду, що зсувається з гори.

«Вал» — великий земляний насип.

3. Читання колонок слів з опорою на злиття ла, ли, ва.

4. Закріплення назв предметів, ознак предмета (Лимон — що? Сік який? лимонний;

що? липа; чай який?липовий).

5. Розв'язування анаграм (нива, вона).

6. Бесіда за малюнком на с. 71.

— Де взялися гілочки? Зроблене дітьми називається добром.

III. Читання. Слухання-розуміння. Говоріння

1. Бесіда за малюнком (с. 73). Передбачення змісту казки.

— Назвіть тварин, яких ви бачте на малюнку. У якій казці ви зуст­річалися з оленятком та їжачком?

— На малюнку є й інші тваринки. їх зібрало добро, зроблене кож­ним, допомога в біді. Пригадайте, з чого все почалося, як створювався ланцюжок у казці (с. 70), розіграйте за малюнком.

— Спробуйте здогадатися, що міг хорошого зробити для їжачка олень, а якби їжак не допоміг бобреняті. Або зайчик білочці? Що таке ланцюжок? (Учитель показує). — Що станеться з ланцюжком, якщо поламається одна ланка? (Міцність ланцюжка залежить від кожної його ланки).

2. Висновок.

— Ланцюжок добра не повинен розриватися. Запам'ятаймо це. Зав­жди в житті є місце для добра.

— Розгляньте малюнок (с. 73). Де зустрілися оленя та їжак? Яку добру справу зробив їжак? Ми зараз відтворимо зміст казки «Ланцюжок добра». Перший малюнок. Початок ланцюжка ми вже знаємо. А що було далі? Хто зображений на малюнку? Хто виручив із біди зайченя?

Робота в різнорівневих групах.

(Складання казки за зображеним ланцюжком. Усвідомлення основної думки).

— Послухайте. Запам'ятайте. Повто­ріть слова оленяти та їжачка

— Прочитайте розмову, яка відбулася між оленям та їжачком.

— Розіграйте її

— Така ж розмова відбулася між зайчиком і оленям, який урятував зайчика від лисиці. Розіграйте її (той самий діалог, що між оленям і їжачком). Який малюнок ви б намалювали в ланцюжку? (Олень захи­щає від лисиці зайченя). .

Фізкультхвилинка

— Розгляньте другий малюнок (с. 73). Чому плаче білочка? (У неї порожній кошик). Хто прибіг їй на допомогу? Зайчик зробив так, як йо­му порадив лось? Третя ланка міцно з'єднана з попередньою. Розіграй­те розмову; що запитає білочка? Що відповість зайчик?

Розгляньте третій малюнок. Хто допоміг бобреняткові? Що запита­ло бобреня в білочки? Що відповіла білочка? Розмова між ними така ж, як між білочкою та зайчиком. Складіть діалог.

— Чим тобі віддячити?

— Зроби добро тому, хто в біді.

— Розгляньте четвертий малюнок. Кого ви бачите на малюнку? Хто врятував їжаченя, яке потрапило у воду? Кому його віддав бобер? Ви вже зустрічалися з бобреням? А з їжачком?

— Складіть речення..Що запитав їжак у бобра? Що відповів бобер?

— Розіграйте розмову. До кого повернулося добро? Чому?

— Розкажіть за малюнком. Хто кому допомагав у біді?

Робота в різнорівневих групах

— Повторіть останнє речення. Пояс­ніть, як буває в житті.

— Прочитайте разом, що зрозумів їжачок. (Добро завжди повернеться до нього)

— Прочитайте напівголосно останні два речення. Це кінцівка казки

— Що кожен із вас запам'ятав для себе із змісту казки?