Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Навчання грамоти .Читання.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
487.97 Кб
Скачать

IV. Підсумок уроку.

— Яку букву ми вивчили сьогодні?

— Назвіть у вірші слова із звуком [н], потім із звуком [н']. Покажіть на сторінці букву, яка позначає ці звуки.

Тема: Закріплення вивчення букви н. Розвиток мовлення за текстом Н.Тарасенко. Зіставлення звукових схем зі словами - назвами намальованих предметів. Диференційований підхід у формуванні вмінь читати.

Велика буква в іменах людей.

Мета. Закріпити вивчену букву; формувати в першокласників аудіативні вміння; розвивати мовлення, мислення, уяву; закріпи­ти правопис великої букви в іменах людей; опрацювати зміст слів «кетяги», «намисто».

Обладнання: сюжетні малюнки, слайди про осінь, кетяг калини, горобини.

Хід уроку

І. Повторення вивченого матеріалу.

.1. Формування в учнів орфоепічних умінь. Артикуляційна хвилин­ка (з голосу учителя):

пун-нан-нон-пин-нін

муп-ман-мон-мин-мін

руп-ран-ром-рин-рін

2. Робота над розворотом «Букваря» (с. 62-63).

• Розгляд малюнків, які намальовані у «віночку».

• Апалітико-снптетпчні види роботи.

• Читання комбінованого тексту.

• Правопис слів «Інна», «Ніна».

• Розгляд сюжетного малюнка, аналіз змісту.

ІІ Читання. Слухання-розуміння. Говоріння.

1. Робота над розворотом «Букваря» (с. 64-65). (Читання слів, розгляд малюнків, пояснення значення слів).

Словникова робота

«Кетяги» — пучок ягід або квітів;

«Намисто» — жіноча прикраса, яку носять на шиї.

Робота в різнорівневих групах

— Прочитайте злиття в колон­ках над малюнками (с. 65). Повторіть ці слова

— Прочитайте слова в першій колон­ці під малюнками (с. 65)

2. Робота з ілюстративним матеріалом.

— Розгляньте малюнок. Хто це? (Снігур).

— Хто це? (Дрізд).

— Що це? (Це криниця). (Діти розглядають на фото дрозда; порів­нюють, чим подібні й чим відрізняються дрізд і снігур).

• За допомогою малюнків учитель пояснює значення слів криниця, горобина, калина, кетяг.

Робота в різнорівневих групах

А

— Назвіть у словах вивчені букви.

— Запам'ятайте останнє слово. Усно поділіть його на склади

Б

— Прочитайте слова (записані на дошці)

шипши -

гороби - на

кали -

• Слова в наступних двох, колонках учні читають за вчителем (Учи­тель прочитує окремо склади слів літає, літають, прилітають, а учні «збирають» слова).

• Читання вчителем оповідки «Осінь» (частинами),

— Про що розповідається в цій частині? Які слова часто повторю­ються? (Червоні, червона). Повторіть речення з цими словами.

• Учитель читає текст далі.

— Які ягоди любить дрізд? Які снігур?

— Якою названа осінь? Чому?

— Де росте калина? Промовте слово «криниця». Назвіть звуки цьо­го слова. .

— Уявіть, що ви тихенько підійшли до пташок, які ласують ягода­ми. Які звуки почуємо?

• Робота над змістом (с. 64).

— Що ми бачимо па першому малюнку? Яка пора року зображе­на? Як здогадалися? Прочитайте підкреслене речення (діти які чи­тають).

— Чи відповідає йому схема під малюнком?

(На шипшині — червоні ягоди).

— Що робить хлопчик? (Шипшина важко віддає плоди, бо вона, ко­люча),

— Для кого хлопчик рве ягідки? .

— Знайдіть відповідь на наступному малюнку.

— Розгляньте малюнок. З чого в дівчинки робить намисто? Яке воно?"Дайте ім'я дівчинці, щоб воно починалося на букву н

— Складіть речення за схемою. (Надійка зробила намисто) Промовте його. Назвіть слова, у яких є звук [н].

— Чи подобається вам дівчинка в намисті? Хто дивиться на дівчинку?

— Озвучмо малюнок. (Красуня! Гарно!...).

— " Цінь! "Назвіть звуки в цьому слові. Для Надійки це прозвучало як похвала. Що могло означати «Цінь» для дівчинки? (Гарно!)

— Промовте слова ще раз. Передайте в голосі захоплення.

ІІІ. Підсумок уроку.

— Підніміться ті, у чиєму імені чи прізвищі є звук [н]. Промовте його, визначте місце звуків [н]; [н'], . .

— Де чується звук[ н] у словах «Надія», «калина», «криниця»?

Тема уроку. Закріплення вміння вимовляти звуки [в], [в'], вивчення букви В, в . Формування аудіативних умінь за текстом Я. Малетич . Звуко - буквенні зіставлення. Диференційований підхід у формуванні вмінь читати

Мета. Закріпити звуки [в ], [ в']; вивчити букву в; формувати в школя­рів уміння читати склади й слова з буквою в,розвивати мовленнєві вміння; поповнити словниковий запас першокласників сло­вами «лемент», «склянка», «нива», «волошки»; виховувати любов до живої природи; розвивати вміння уявляти прочитане.

Обладнання: картки з друкованою буквою, предметні малюнки, схеми речень.