Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Навчання грамоти .Читання.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
487.97 Кб
Скачать

III. Підсумок уроку.

— Яку букву ми сьогодні вивчили? Покажіть її серед інших букв.

Тема уроку. Закріплення букви і . Розвиток мовлення за змістом твору С. Кузьменко . Підпис сюжетних малюнків. Диференційований підхід у формуванні вмінь читати.

Мета. Закріпити вивчену букву; навчати читати склади й слова з буквою і; розвивати в школярів фонетичний слух, уміння здійснювати звукові та звуко-буквені аналізи, мовлення, мис­лення, давати відповіді на запитання.

Обладнання: предметні та сюжетні малюнки, слайди, картки зі схема­ми слів, речень.

Хід уроку.

І.Повторення вивченого уроку.

1. Розвиток в учнів орфоепічних умінь. Артикуляційна хвилинка:

і-и-а-о-у

р-ир-ар-ор-ур

ран-ром-рум-рим-рім

ара-оро-уру-ири-ірі

II. Читання. Слухання-розуміння, говоріння.

• Читання слів у колонках (діти, які уміють читати, читають перше слово в колонці, усі повторюють це слово, упізнають його як частинку в другому слові, читають разом усе слово і т. д., с. 58-59).

• Читання вчителем казки Н. Кир'ян.

• Відтворення змісту.

— Розгляньте малюнок (с. 59). Кого ви на ньому бачите? Що і чому сталося з півником? Чому квіти Іриси називають півниками?

Робота в різнорівневих групах

— Послухайте, як читають ваші това­риші, запам'ятайте назву квітів, які виросли. Зробіть звукову схему слова-назви квітів

— Прочитайте останнє речення. Зро­біть звукову схему слова:назви квітів

III. Вивчення нового матеріалу.

1. Вступне слово вчителя (Бесіда про допомогу батькам удома, до­гляд за домашніми тваринами, упорядкування свого робочого місця, по­вага до батьків).

2. Читання вчителем тексту С. Кузьменко (с. 61).

3. Змістовий аналіз тексту.

— Про кого йдеться в тексті? Що робив Івасик уранці? Як він до­глядав рибок, котика? Як допомагав батькам?

IV. Робота над розворотом «Букваря».

• Повторне читання тексту (с. 60-61). 2. Робота за сюжетними малюнками.

• Розгляд сюжетних малюнків..

• Складання речень із підкреслених слів до схем.

— Знайдіть частину речення, яка відповідає схемі. (Яка в нас добра-дитина!).

• Читання оповідання дітьми, які уміють читати (по реченнях).

• Читання комбінованого тексту (с. 60).

V. Підсумок уроку.

— Назвіть в імені хлопчика звук [і]. Назвіть інші слова, у яких є буква і. Відшукайте букву і та інші вивчені букви. Знайдіть місце бук­ви і в абетці.

Тема уроку. Закріплення вміння вимовляти звуки [н], [н], вивчення букви Н, н (єн) Формування аудіативних умінь за змістом тексту В. Сухомлинського. Звуко - буквенні зіставлення. Диференційований підхід у формуванні вмінь читати.

Мета. Вивчити букву н; формувати в учнів уміння читати злиття, склади і слова з буквою н; розвивати фонетичний слух, мов­лення школярів; активізувати словниковий запас першо­класників словами «шибка», «наперсток», «настурція», «жу­равлиний ключ».

Обладнання: предметні, сюжетні малюнки, картки з буквою, схеми слів і речень.