Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Навчання грамоти .Читання.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
487.97 Кб
Скачать

III. Читання. Слухання—розуміння.

Словникова робота

«Пломбір», «ескімо». — вид морозива.

1. Слухання дітьми пісні крокодила Гени «День народження».

— Що подарує Гені чарівник? Скільки ескімо?

2. Читання вчителем вірша А. Камінчука «Морозиво» (с. 56).

3. Бесіда за змістом вірша А. Камінчука.

— Хто їв морозиво?

— Про кого діти ще подбали?

— Розгляньте малюнок Придумайте назву морозива, яке дісталось котику, песику. Який настрій у звірят?

— Складіть слова з букв слова «Морозиво». (Мороз; мир, Рим, мив).

Прочитайте вірш уголос (за вчителем, за учнем):

IV. Підсумок уроку.

— Яку букву ми сьогодні вивчили? Які звуки, вона позначає?

Тема уроку. Закріплення букви м. Розвиток мовлення за текстом Г. Малик «Казка про кошеня» Зіставлення звукових схем зі словами - назвами намальованих предметів. Складання речень за запропонованими схемами . Диференційований підхід у формуванні вмінь читати.

Мета. Закріпити вивчену букву м; формувати в учнів уміння читати; розвивагпи аудіативні вміння, (слухання—розуміння); попов­нити словниковий запас першокласників словами «мисочка», .«щодуху»; формувати в школярів уміння стежити за розвит­ком подій у художньому творі; інтонувати правильно слова персонажів.

Обладнання: предметні та сюжетні малюнки, таблиці зі схема­ми слів , речень..

Хід уроку

І. Повторення вивченого матеріалу.

1.. Формування в учнів орфоепічних умінь. Артикуляційна хвилинка: .

мау-моу-миу-міу

аур-оур-иур-іур

рау-роу-риу-ріу

2. Звуко-складовий аналіз слів «молоко», «мальви»,, «метелик».

3. Звуко-буквений аналіз слова «мухомор». .

II. Читання. Слухання-розуміння.

1. Формування в першокласників аудіативних умінь за змістом тексту «Казка про кошеня» '

Словникова робота

«Щодуху» — дуже швидко.

«Мисочка» — тарілочка.

2. Читання казки вчителем.

— Спочатку послухайте казку «Про кошеня», а потім ще будемо ра­зом з автором створювати свою казку. Слухаєте уважно. Уявляйте ко­шенятко, запам'ятовуйте його пригоди.

• Спрогнозуйте, що скаже кошеня на частування їжачка.

• Бесіда за змістом прочитаного.

— Чому кошеня вирушило в мандри?

— Що його дуже зацікавило в лісі?

— Чого найбільше захотілося кошеняті під час мандрівки?

Робота в різнорівневих групах

— Послухайте перше речення. За­пам'ятайте слова із звуком [о]

— Прочитайте два останні абзаци казки

— Як би ви пояснили котику мудрий вислів Усюди добре, а вдома найкраще?

Висновок: найбільше кошеня скучило за дівчинкою, її ласкою, тур­ботливими руками.

— Позначте в підкреслених словах букву м

— Прочитайте підкреслені слова

— Складіть речення з підкреслених слів.

III. Робота за розворотом «Букваря».

• Бесіда за змістом малюнків.

— Хто зображений на малюнку? Чим годує дівчинка кошеня? У що налила дівчинка молока?

— Складіть схеми до слів молоко, миска. Складіть речення, яким можна підписати малюнок. (У дівчинки кошеня. У мисочці молоко).

• Аналіз змісту другого малюнка.

-.Кого зустріло, кошеня? .Про що воно запитає їжачка? Складіть речення за схемами! Аналіз третього малюнка.

— З ким ще зустрілося кошеня? Чим хоче нагодувати білочка кошеня? .

— Про що вони можуть говорити?

— Складіть речення за схемою. Промовте їх.

— Ти їстимеш горішки зі мною?

—Дякую, горішків не їстиму.

• Аналіз змісту четвертого малюнка. Розіграйте розмову героїв.

— Чим пригощав зайчик кошеня?:

— Хто показав кошеняті дорогу додому?

— До кого прибігло кошеня?

- Чи підходить, відповідь на це запитання до схеми? (Кошеня при­бігло до дівчинки).