Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Навчання грамоти .Читання.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
487.97 Кб
Скачать

IV. Підсумок уроку.

— Назвіть слова, у яких и — у кінці слова, у середині.

— Знайдіть місце букви и в алфавіті. ' . '

Тема уроку..Закріплення вивчення букви и. Розвиток мовлення за текстом 3. Мензатюк «Білий коник» Зіставлення звукових схем зі словами - назвами намальованих предметів. Диференційований підхід у формуванні вмінь читати.

Мета. Закріпити вивчення букву и; формувати в учнів аудіативні вміння; розвивати мовлення, мислення,, фонематичний слух; поповнити словниковий запас першокласників словами «поло­нина», «отара», «вівчар», «смереки».

Обладнання: предметні малюнки, картки зі схемами речень; звуковими схемами слів.

Хід уроку

І. Повторення вивченого матеріалу.

1. Формування в учнів орфоепічних умінь. Артикуляційна хви­линка. (Вимовте тихо, голосно, ще голосніше):

ак-ик-ок-ік-ук

рак-рик-рок-рік-рук .

ІІ. Читання. Слухання-розуміння за змістом тексту «Білий коник».

Словникова робота

«Полонина»--безліса ділянка в горах,де випасають худобу, «Отара» — великий гурт овець, кіз.

«Вівчар» — той, хто доглядає, випасає, овець; чабан.

«Ватра» — вогнище, багаття.

1. Швидке промовляння слова.

— Промовте швидко слово «ватра». Прислухайтеся. Яке нове слово ви чуєте? (Ватра, ватра, ватра, ватра, а чуємо трава, трава..,).

• Аналіз змісту сюжетних малюнків.

— Подивіться на малюнок.

— Як ви думаєте, який куточок України на ньому зображе­ний? (Карпати)

Вівчар пасе отару на полонині. А далі смерекові ліси. Вівчар дуже високо в горах. Зверніть увагу — хмари внизу.

Робота в різнорівневих групах

— Послухайте слова полонина.) отара, коник, тато. Зробіть звукову схему останнього слова

— Прочитайте слова в колонках на с.53

— Оповідання називається «Білий коник». Це незвичайний коник. Послухайте, де він узявся; Слухайте та уявляйте те, про що буду читати.

• Читання вчителем оповідання 3. Мензатюк «Білий коник».

2. Бесіда за змістом твору:

— Чому коник білий-білесенький? Що є вигадкою у творі? А що є правдою?

— Розгляньте малюнок після тексту. Кого ви бачите? Кому всміха­ється дівчинка? Про що розмовляла Анничка з коником? Слухайте й повторюйте.

Дівчинка здивувалася, побачивши коника. Тож вона за­питала здивовано: «Хто ти?» Промовте так само.

Коник відповів, з чого він. Анничка зраділа, що тато думає про неї, турбується, похвалила, який коник гарний. Учні промовляють слова Аннички за вчителем,

Робота в різнорівневих групах

— Повторіть кожне речення, яке ви складали.

— Прочитайте останні чотири рядки (Діти читають по одному реченню. Правильно інтонуйте кожне речення)

— Хто прибіг до дівчинки? (Коник). Як звати дівчинку? (Анничка). Який коник? (Білий). З чого він? (Із сиру). Повторіть слова :білий ко­ник, сир, Анничка. Який звук є в кожному слові? Де він стоїть?