- •I. Організаційний момент.
- •II. Повідомлення теми та мети уроку.
- •III. Актуалізація опорних знань.
- •IV. Підсумок уроку.
- •Хід уроку
- •IV. Підсумок уроку.
- •Хід уроку
- •Робота з підручником (с. 72—73).
- •IV. Підсумок уроку.
- •Хід уроку
- •Робота з підручником (с. 75—78).
- •IV. Підсумок уроку.
- •Хід уроку
- •Робота з підручником (с. 72—73).
- •IV. Підсумок уроку.
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент.
- •II. Оголошення теми та мети уроку.
- •III. Актуалізація опорних знань.
- •1. Слово вчителя.
- •Робота з підручником (с. 79—80).
- •IV. Підсумок уроку.
- •I. Організаційний момент.
- •II. Оголошення теми та мети уроку.
- •III. Актуалізація опорних знань.
- •1. Слово вчителя.
- •Робота з підручником (с. 82—84).
- •IV. Підсумок уроку.
- •II. Оголошення теми та мети уроку.
- •IV. Підсумок уроку.
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент.
- •II. Оголошення теми та мети уроку.
- •III. Актуалізація опорних знань.
- •1. Слово вчителя.
- •Робота з підручником (с. 89—90).
- •IV. Підсумок уроку.
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент.
- •II. Оголошення теми та мети уроку.
- •III. Актуалізація опорних знань.
- •1. Слово вчителя.
- •Робота з підручником (с. 95—96).
- •IV. Підсумок уроку.
- •I. Організаційний момент.
- •II. Повідомлення теми і мети уроку.
- •III. Актуалізація опорних знань.
- •1. Слово вчителя.
- •Робота з підручником (с. 8).
- •IV. Підсумок уроку.
- •Хід уроку
- •IV. Підсумок уроку.
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент.
- •II. Оголошення теми та мети уроку.
- •III. Актуалізація опорних знань.
- •1. Слово вчителя.
- •Робота з підручником (с. 107).
- •IV. Підсумок уроку.
- •I. Організаційний момент.
- •II. Оголошення теми та мети уроку.
- •III. Актуалізація опорних знань.
- •1. Слово вчителя.
- •Робота з підручником (с. 108—109).
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент.
- •II. Оголошення теми та мети уроку.
- •III. Актуалізація опорних знань.
- •1. Слово вчителя.
- •Робота з підручником (с. 112—114).
- •IV. Підсумок уроку.
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент.
- •II. Оголошення теми та мети уроку.
- •1. Слово вчителя.
- •Робота з підручником (с. 115—116).
- •IV. Підсумок уроку.
- •Хід уроку
- •III. Актуалізація опорних знань.
- •1. Слово вчителя.
- •Робота з підручником (с. 119—120).
- •IV. Підсумок уроку.
- •I. Організаційний момент.
- •II. Оголошення теми та мети уроку.
- •III. Актуалізація опорних знань.
- •1. Слово вчителя.
- •2. Робота з підручником (с. 123).
- •IV. Підсумок уроку.
IV. Підсумок уроку.
Виставка учнівських малюнків.
УРОК ______ Дата________
Тема. Симетрія як найпростіший композиційний засіб організації площини.
Досягнення рівноваги в асиметричній композиції. Витинанка "Святковий букет".
Мета. Вчити учнів виготовляти симетричні композиції, ознайомити з поняттями "симетрія" та "асиметрія"; удосконалювати навички роботи з ножицями, вчити передавати виразні можливості силуету, цілісності форми, взаємозв'язку основної форми та частин; виховувати дбайливе ставлення до навколишнього середовища.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
II. Оголошення теми та мети уроку.
III. Актуалізація опорних знань.
1. Слово вчителя.
Пригадайте, що ми називаєм композицією?
Композиція буває симетрична або асиметрична.
Симетрична — коли ліва і права частини картини заповнені приблизно однаково, тобто зображення дуже схожі за розміром та розташуванням. Предмети, в основному, всі є симетричними.
Робота з таблицею в альбомі №23.
Робота з підручником (с. 85—87).
а) Обговорення картин.
Які композиції на них зображені? Доведіть.
Яку композицію називають асиметричною?
Що ви бачите на картині М. Кривенка "їхав козак на війноньку"?
Як автор врівноважив праву частину картини?
б) Витинанка.
— Найкращим прикладом симетрії у композиції є витинанка.
Витинаю те, що бачу,
схочу — все переінакшу.
Витну зайця так, що звірі
витівкам його повірять.
Буде зайчик танцювати,
на сопілці вигравати.
Зможе зайчик все, що схоче,
навіть гору перескочить.
Ляже спати на хмаринці,
наче на м'якій перинці.
І присняться зайченяті
рідний ліс і мама, й тато.
— Витинанки — один із видів українського народного мистецтва. Ці ажурні паперові візерунки прийшли до нас з Китаю. Вони з'явилися тоді, коли винайшли папір. Українська витинанка характерна зображенням стилізованих квітів, птахів, геометричних фігур. їх використовували для оздоблення помешкань, стін, вікон, столів.
Найпростішою витинанкою, яку ми виготовляли, була сніжинка. Пригадаймо техніку виконання виробу.
Квадратний аркуш паперу складіть по діагоналі.
Потім складіть ще тричі (кожен раз по діагоналі).
Відріжте верхню частину так, щоб утворився візерунок країв виробу.
Зробіть різні витини з боку згину.
Пам'ятайте!
Вирізуйте лише з боку згину.
Насиченість вирізів не завжди дає бажаний результат.
Щоб підсилити контраст, наклейте виріб на папір іншого кольору.
4. Конкурс майстрів витинанки "Виготуй свою сніжинку " (на швидкість).
а) Повторення правил техніки безпеки.
б) Самостійна робота.
в) Оголошення результатів конкурсу.
5. Практична робота. (Альбом, с. 46).
— Сьогодні ми будем виготовляти витинанку "Святковий букет" за схемою на с. 88.
Порядок роботи.
Продумайте свою композицію.
Складіть аркуш паперу навпіл.
Намалюйте половинку зображення композиції.
Виріжте її.
Розгорніть і наклейте на картон іншого кольору.
Прикрасьте витинанку кольоровими смужками.
