- •I. Організаційний момент.
- •II. Повідомлення теми та мети уроку.
- •III. Актуалізація опорних знань.
- •IV. Підсумок уроку.
- •Хід уроку
- •IV. Підсумок уроку.
- •Хід уроку
- •Робота з підручником (с. 72—73).
- •IV. Підсумок уроку.
- •Хід уроку
- •Робота з підручником (с. 75—78).
- •IV. Підсумок уроку.
- •Хід уроку
- •Робота з підручником (с. 72—73).
- •IV. Підсумок уроку.
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент.
- •II. Оголошення теми та мети уроку.
- •III. Актуалізація опорних знань.
- •1. Слово вчителя.
- •Робота з підручником (с. 79—80).
- •IV. Підсумок уроку.
- •I. Організаційний момент.
- •II. Оголошення теми та мети уроку.
- •III. Актуалізація опорних знань.
- •1. Слово вчителя.
- •Робота з підручником (с. 82—84).
- •IV. Підсумок уроку.
- •II. Оголошення теми та мети уроку.
- •IV. Підсумок уроку.
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент.
- •II. Оголошення теми та мети уроку.
- •III. Актуалізація опорних знань.
- •1. Слово вчителя.
- •Робота з підручником (с. 89—90).
- •IV. Підсумок уроку.
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент.
- •II. Оголошення теми та мети уроку.
- •III. Актуалізація опорних знань.
- •1. Слово вчителя.
- •Робота з підручником (с. 95—96).
- •IV. Підсумок уроку.
- •I. Організаційний момент.
- •II. Повідомлення теми і мети уроку.
- •III. Актуалізація опорних знань.
- •1. Слово вчителя.
- •Робота з підручником (с. 8).
- •IV. Підсумок уроку.
- •Хід уроку
- •IV. Підсумок уроку.
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент.
- •II. Оголошення теми та мети уроку.
- •III. Актуалізація опорних знань.
- •1. Слово вчителя.
- •Робота з підручником (с. 107).
- •IV. Підсумок уроку.
- •I. Організаційний момент.
- •II. Оголошення теми та мети уроку.
- •III. Актуалізація опорних знань.
- •1. Слово вчителя.
- •Робота з підручником (с. 108—109).
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент.
- •II. Оголошення теми та мети уроку.
- •III. Актуалізація опорних знань.
- •1. Слово вчителя.
- •Робота з підручником (с. 112—114).
- •IV. Підсумок уроку.
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент.
- •II. Оголошення теми та мети уроку.
- •1. Слово вчителя.
- •Робота з підручником (с. 115—116).
- •IV. Підсумок уроку.
- •Хід уроку
- •III. Актуалізація опорних знань.
- •1. Слово вчителя.
- •Робота з підручником (с. 119—120).
- •IV. Підсумок уроку.
- •I. Організаційний момент.
- •II. Оголошення теми та мети уроку.
- •III. Актуалізація опорних знань.
- •1. Слово вчителя.
- •2. Робота з підручником (с. 123).
- •IV. Підсумок уроку.
IV. Підсумок уроку.
Виставка учнівських робіт.
УРОК _______ Дата _______
Тема. Народна іграшка. Декоративний коник і баранець.
Мета. Ознайомити дітей з історією народної іграшки; вчити ліпити образи тварин, дотримуючись пропорційного співвідношення; виховувати зосередженість і увагу; розвивати моторику рук, охайність і точність у роботі, вміння застосовувати різні прийоми ліплення; виховувати любов та дбайливе ставлення до народних традицій.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
II. Оголошення теми та мети уроку.
Б'ють мене старі й малі і в повітрі, й на землі, та від цього не вмираю, тільки весело стрибаю. (М'яч.)
Про що ця загадка? (Про іграшку.)
Отож, тема сьогоднішнього уроку — народна іграшка.
III. Актуалізація опорних знань.
1. Слово вчителя.
— Найщасливіша пора в житті людини — дитинство. Це час, коли світ виглядає сонячним і щасливим. Важко уявити цей світ без іграшки.
У тлумачному словнику написано: "Іграшка — предмет, створений, щоб бавити дитину, чи щоб вона сама бавилася. Має велике виховне значення: знайомить дитину з навколишнім світом, допомагає пізнавати життя. Іграшка має свою давню історію виникнення та розвитку .
2. З історії іграшки.
Колись кожна мати забавляла свою дитину тим, що знаходила в хаті чи на подвір'ї. Це були дощечки, засушені овочі (квасолини, головки маку) і таке інше. Користувалися популярністю ляльки-мотанки з ниток, ляльки з тканини, шкіри, дерева. Навесні з вільхових гілочок хлопці робили свистунці.
Та найпопулярнішими були іграшки з кераміки. Існували вони ще за часів трипільської культури.
Вироби з глини, випалені при високих температурах у спеціальних печах, називають керамікою. Людей, які виготовляють посуд та іграшки з глини, називають гончарами. А допомагають їм у роботі гончарні круги, які крутять за допомогою ніг.
Спочатку кусок глини в умілих руках майстра перетворюється у виріб. Потім його розмальовують спеціальними фарбами або наносять спеціальними стеками узори у вигляді заглиблень. А далі виріб мандрує у спеціальну піч. Горнятка-двійнятка, звідкіль ви взялись? З гончарного круга спочатку зійшли. А потім нам пензель боки розписав, і жар у печі своїм духом обдав.
А. Качан
Робота з таблицею у альбомі.
Робота з підручником (с. 108—109).
Які народні іграшки ви бачите на світлинах?
Якими узорами вони прикрашені?
Назвіть сучасні іграшки.
Які у них спільні та відмінні ознаки?
З чого зроблені старі і нові іграшки?
Що ми називаємо декоративною стилізацією?
5. Фізкультхвилинка.
6. Практична робота. (Альбом, с. 55.)
а) Ліплення коника.
— А зараз ми ліпитимемо коника.
Він високий і красивий, в нього довга густа грива. Жаль, на ньому не помчати, але можна ним погратись.
Розгляньте світлини та таблиці, де зображені коні.
Що ви можете сказати про їхню будову? (Великий тулуб, високі міцні юги, товста шия і велика голова.)
Порядок роботи.
Розімніть великий кусок пластиліну.
Зігніть його, стекою розділіть передні і задні ноги.
Виліпіть голову і шию, способом примазування приєднайте їх.
Доліпіть хвіст і гриву.
Зробіть очі.
Стекою зробіть заглибини на хвості і гриві.
б) Ліплення баранця. Порядок роботи.
Розімніть великий кусок пластиліну.
Способом витягування зробіть чотири ніжки та шию.
Зліпіть голову і способом примазування приліпіть до тулуба.
Прикрасьте баранця завитками або стекою зробіть заглибини у вигляді персті.
V. Підсумок уроку.
Виставка учнівських робіт.
УРОК _______ Дата ________
Тема. Ознайомлення з традиціями писанкарства в Україні. Колірна гама, символіка писанок різних районів України. Великодня листівка.
Мета. Ознайомити учнів з пасхальними традиціями, особливостями писанок Тернопілля, інструментами та фарбами для їх виготовлення, видами писанок; виховувати любов до традицій рідної землі.
