- •Ұйымдастырылған оқу іс-әркетінің технологиялық картасы мектепалды даярлық тобы
- •Мектепалды даярлық тобы
- •Мектепалды даярлық тобы
- •Мектепалды даярлық тобы
- •Мектепалды даярлық тобы
- •Мектепалды даярлық тобы
- •Мектепалды даярлық тобы
- •Мектепалды даярлық тобы
- •Мектепалды даярлық тобы
- •Мектепалды даярлық тобы
- •Мектепалды даярлық тобы
- •Мектепалды даярлық тобы
- •Мектепалды даярлық тобы
Мектепалды даярлық тобы
Күні:
Білім беру саласы: Таным
Бөлімдері: Құрастыру
Сабақтың тақырыбы: Жаңа жылдық бас киімдер.
Мақсаты: Балаларды қағазбен жұмыс жасауға, пішілген үлгі бойынша бөліктерді қиып, жапсыра білуге үйрету.
Тиісті нәтижелерге қол жеткізіп, еңбек етуге ынталандыру.
Керекті құралдар: түрлі-түсті қағаздар, желім, қарындаш, қайшы.Әліппе-дәптер.
Әдіс-тәсілдер: Психологиялық тренинг. «Карнавал костюмдері не үшін қажет?». Олар қандай болады? Суретін салып көрсет. Балаларды образ жасауға жұмылдыру (сайқымазақ, хан, сиқыршы және т.б.)
Іс-әрекет кезеңдері |
Тәрбиешінің іс-әрекеті |
Балалардың іс-әрекеті |
Мотивациялық- қозғаушылық |
Шаттық шеңберін ұыймдастыру.
Кел, балалар, күлейік, Күлкіменен түлейік. Қабақ түйген не керек, Көңілді боп жүрейік.
|
Балалар қайталап айтады. |
Ұйымдастыру- ізденушілік |
Сабақ барысы:1. Психологиялық тренинг. 2. Жаңа жылдық бас киімдерді қарап көру, қалай жасалғандарына көз жеткізу. Әліппе-дәптердегі үлгі суреттерге талдау жасайды. Жаңа жылдық бас киімдерді кез келген түрін алғаннан соң, жұқа картон қағаз бетіне оның үлгісін сызып алады. Сызықты айналдыра қиып, көз, мұрын, ауыз сияқты қажетті детальдарды жапсырады. Одан соң басқа киюге ыңғайланған 2 жолақ қағазды қиып, онымен басты айналдыра өлшейді де, оларды бір-біріне желімдейді. 2 қысқарақ жолақшаларды қиып, бір-біріне айқастыра отырып, төрт жағынан шеңберге бекітеді. Бас киім дайын. Осы бас киімге дайындалған бетперде бекітіледі. Қоянның , үйректің басы, бейнелері желімделеді. Жұмыс аяқталған соң, балалар өздері жасаған карнавал бас киімдерін киеді. Тәрбиеші «Кім екенін тап?» ойынын ұсынады. Балалар сөзбен сипатталған жануардың атын тауып атайды, қоян, аю, түлкі және т.б. немесе қолұстасып дөңгелене балалардың қалаған әнін айтқызумен аяқтайды.(Жаңа жыл мерекесіне дайындық ретінде). |
Балалар сұрақтарға жауап береді.
Тақтадағы суреттерге назар аударып, оларды тамашалайды.
Әліппе-дәптердегі үлгіге қарап талдау жасайды.
Жасалу жолдарымен танысады.
Өздері жасаған бас киімдерін киіп ойын ойнайды.
Дөңгелене айналып жаңа жылға жаттаған өлеңдерін айтады.
|
Рефлексивті- түзетушілік |
Қорытындылау: Балалар жұмыстарының сапасы, ерекшелігі айтылып, жақсы еңбектер мадақталады. |
Балалар белсенділікпен жауап береді. |
Күтілетін нәтиже:
Білу : Жаңа жылдық костюмдер жайында
Игеру: Жаңа жылдық бас киімдердің жасалу жолдарын.
Ұйымдастырылған оқу іс-әркетінің технологиялық картасы
