- •Передмова
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття.
- •Хід заняття.
- •Хід заняття.
- •Хід заняття.
- •Хід заняття.
- •Хід заняття.
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
Хід заняття
І. Повторення вивченого матеріалу
1. Як позначаються поля шашкової дошки?
2. Яку діагональ ми вже знаємо?
3. Що називається діагоналлю шашкової дошки?
4. Яку властивість має діагональ?
5. Які за кольором поля входять у діагоналі?
6. Які поля входять у верхній двійник?
7. Які поля входять у нижній двійник?
ІІ. Вивчення нового матеріалу
Лінії, що йдуть навкоси на шашковій дошці та ділять її на дві частини називаються діагоналями. Таких діагоналей чотири: велика дорога, двійник, трійник, косяк. Діагоналі, що доходять одним кінцем у нижній край (борт) дошки, вважаються нижніми діагоналями, а ті, що доходять до верхнього краю дошки – верхніми діагоналями. Всі діагоналі
складаються тільки з чорних полів.
Двійник свою назву має тому, що дві лінії - близнюки йдуть поруч. До нижнього двійника входять поля g1, f2, e3, d4, c5, b6, a7 (7), а до верхнього двійника належать поля h2, g3, f4, e5, d6, c7, b8 (7).
Трійник свою назву отримав від полів a3, b2, c1 та полів f8, g7, h6, що відповідно утворюють нижній та верхній трійничок. Шість чорних полів - c1, d2, e3, f4, g5, h6, утворюють нижній трійник, а наступних шість чорних полів - a3, b4, c5, d6, e7, f8, входять до верхнього трійника.
ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу
1. Що називається діагоналлю шашкової дошки?
2. Яку властивість має діагональ?
3. Які за кольором поля входять у діагоналі?
4. Які поля входять верхній двійник?
5. Які поля входять нижній двійник?
6. Скільки полів входить у верхній двійник?
7. Скільки полів входить у нижній двійник?
8. Скільки полів входить у верхній двійник?
9. Скільки полів входить у нижній двійник?
Заняття 22. Косяк.
Мета: Познайомити гуртківців з двійником. Розвивати пам’ять, мислення та увагу вихованців.
Хід заняття
І. Повторення вивченого матеріалу
1. Що називається діагоналлю шашкової дошки?
2. Яку властивість має діагональ?
3. Які за кольором поля входять у діагоналі?
4. Які поля входять верхній трійник?
5. Які поля входять нижній трійник?
6. Скільки полів входить у верхній трійничок?
7. Скільки полів входить у нижній трійничок?
ІІ. Вивчення нового матеріалу
Лінії, що йдуть навкоси на шашковій дошці та ділять її на дві частини називаються діагоналями. Таких діагоналей чотири: велика дорога, двійник, трійник, косяк. Діагоналі, що доходять одним кінцем у нижній край (борт) дошки, вважаються нижніми діагоналями, а ті, що доходять до верхнього краю дошки – верхніми діагоналями. Всі діагоналі складаються тільки з чорних полів. Трійник свою назву отримав від полів a3, b2, c1 та полів f8, g7, h6, що відповідно утворюють нижній та верхній трійничок. Шість чорних полів - c1, d2, e3, f4, g5, h6, утворюють нижній трійник, а наступних шість чорних полів - a3, b4, c5, d6, e7, f8, входять до верхнього трійника. Остання діагональ носить назву косяк або четверик.
Чотири чорні поля a5, b6, c7, d8 складають верхній косячок, а чорні поля e1, f2, g3, h4 утворюють нижній косячок. П`ять полів - e1, d2, c3, b4, a5 входять до нижнього косяка, а інших п’ять - h4, g5, f6, e7, d8 - створюють верхній косяк.
ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу
1. Що називається діагоналлю шашкової дошки?
2. Яку властивість має діагональ?
3. Які за кольором поля входять у діагоналі?
4. Які поля входять верхній косяк?
5. Які поля входять нижній косяк?
6. Скільки полів входить у верхній косяк?
7. Скільки полів входить у нижній косяк?
8. Які поля входять верхній косяк?
9. Які поля входять нижній косяк?
10. Скільки полів входить у верхній косячок?
11. Скільки полів входить у нижній косячок?
Заняття 23. Шашки.
Мета: Познайомити гуртківців з видами шашок. Розвивати пам’ять, мислення та увагу вихованців.
