Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ГОС задачі ЕА.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
55.41 Кб
Скачать

Задача 5:

За наведеними даними розрахувати показники стану та руху основних засобів за видам та зробити їх аналіз.

Наявність та рух основних засобів (тис. Грош. Од.)

Основні засоби

Залишок на початок року

Поступило за рік

Вибуло за рік

Залишок на кінець року

Сума зносу

А

66543

3542

10321

59764

17732

В

55994

1349

8022

49321

38473

С

10781

0

1651

9130

4459

Всього

133318

4891

19994

118215

60664

Аналіз стану ОЗ

1.Коеф зносу=сума нарах зносу/вартість ОЗ

2.Коеф придатності=1-коеф зносу

А) Кзн.поч року=17732/66543=0,27

Кзн.кін.року=17732/59764=0,30

В) Кзн.поч року=38473/55994=0,69

Кзн.кін року=38473/49321=0,78

С) Кзн.поч року=4459/10781=0,41

Кзн.кін року=4459/9130=0,49

Всього) Кзн.поч року=60664/133318=0,46

Кзн.кін року=60664/118215=0,51

А) Коеф прид.поч р=1-0,27=0,73

Коеф прид.кін р=1-0,30,70

В) Коеф прид.поч р=1-0,69=0,31

Коеф прид.кін р=1-0,78=0,22

С) Коеф прид.поч р=1-0,41=0,59

Коеф прид.кін р=1-0,49=0,51

Всього) Коеф прид.поч р=1-0,46=0,54

Коеф прид.кін р=1-0,51=0,49

Аналіз стану ОЗ

ОЗ

Коеф зносу

Коеф прид

Поч. р

Кін року

Поч. р

Кін р

А

0,27

0,30

0,73

0,70

В

0,69

0,78

0,31

0,22

С

0,41

0,49

0,59

0,51

Всього

0,46

0,51

0,54

0,49

Висновок: коеф зносу по відношенню до поч. року, вид А збільш на 0,03, В збільш на 0,09, С збільш на 0,08, в цілому ОЗ збільш на 0,05. Коеф придатності відпов до поч. року А зменш на 0,03, В зменш на 0,09, С зменш на 0,08, всього по видам зменш на 0,05.

Задача 6:

На підставі наявних даних проаналізувати ефективність використання обігових коштів. Розрахувати наскільки знизиться споживання обігових коштів, якщо період їх обігу зменшиться на 10%.

Вихідні дані

№ п/п

Показники

На початок року,

тис. грн..

На кінець року,

тис. грн.

1

Виручка від реалізації

6000

6000

2

Запаси

450

200

3

Грошові коштів

100

550

4

Дебіторська заборгованість

40

90

Коб= виручка/(обігові кошти/2) - ефективне використ обігових коштів

Коб=6000/(450+100+40+200+550+90/2)=6000/715≈8

Тоб 365/Коб=365/8=46дні -період обороту

Тꞌоб=Тоб-Тоб*0,1=46-46*0,1=41,4≈41дн - зменшений період обороту

∆Об коштів=виручка/360*(Тоб-Тꞌоб)=6000/360*(46-41)=83,33

Висновок: грош кошти обертаються 46 днів 8 разів. Якщо період обороту зменшиться на 10% то становитиме 41 дн. І кі-сть вивільнених обігових коштів становитиме 83,33 тис.