Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ЗАДАЧА 1.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
29.65 Кб
Скачать

Задача 1

Визначити видаткову частину кошторису сільської середньої школи на основі таких даних:

  • сільська школа має одну будівлю, кубатура якої за зовнішнім обміром 22 м3, внутрішня площа будинку 683 м2;

  • опалення північне. Річна потреба в дровах становить 600 м3, ціна за 1 м3 – 16,00 грн.;

  • витрати електроенергії для освітлення 1 м2 площі на рік 83,5 кВт/год. Вартість кВт/год – 0,25 грн.;

  • видатки на водопостачання і каналізацію за рік становить 904 грн.;

  • поточний ремонт у будівлі – 1000 грн.;

  • видатки на відрядження і службові роз'їзди планується – 800 грн.

Норма видатків на харчування учнів пільгових категорій – 4,3 грн. на одного учня у день. Число учнів – 35, кількість днів харчування – 220.

Видатки на заробітну плату адміністративно-господарського персоналу школи – 2800 грн.

Виписка із тарифікаційного списку школи

Група класів

Кількість класів на 1.01 планового року

Кількість класів на 1.09 планового року

Кількість ставок на 1 клас

Середня місячна заробітна плата на одну ставку, грн.

1-4

8

7

1,4

320

5-9

10

9

1,7

340

10-11

6

6

1,5

360

РОЗВ'ЯЗОК ЗАДАЧІ 1

1) видатки на опалення (1161):

- річна потреба у дровах * ціну 1 м3 дров:

600*16=9600 грн.;

2) видатки на освітлення:

- площа освітлюваного приміщення * річну норму освітлення 1 м2 * вартість кВт/год:

683 м2*83,5 кВт/год*0,25 грн.=14257,63 грн.;

3) видатки на харчування:

35*220*4,3 грн. = 33110 грн.;

4) видатки на оплату праці:

К сер (середньорічна кількість класів) = (К1*8)/12 + (К2*4)/12:

К сер (1-4) = 8*8/12+7*4/12 = 8 кл. * 1,4 = 11,2 ставки * 320 грн. = 3584 грн.;

К сер (5-9) = 10*8/12+9*4/12 = 10 кл. * 1,7 = 17 ставок * 340 грн. = 5780 грн.;

К сер (10-11) = 6*8/12+6*4/12 = 6 кл. * 1,5 = 9 ставок * 360 грн. = 3240 грн.

3584 +5780+3240 = 12604*12 міс. = 151248 грн.

ФОП річний = 151248 + 2800 = 154048 грн.

5) нарахування на оплату праці:

154048 грн. * % нарахування (33,2%+1,5%+1,3%+0,66% = 36,66%) = 154048 грн. * 0,3666 = 56473,1 грн.

6) Загальні видатки установи = 9600+14257,63+904+1000+800+33110+154048+56473,1=270192,73 грн.

ЗАДАЧА 2

Скласти відповідні розрахунки до кошторису міської лікарні на основі таких показників:

  • середньорічної кількості ліжок та ліжко-днів у розрізі відділень лікарні;

  • суми видатків на лікування у розрізі відділень та всього по лікарні.

ВИХІДНІ ДАНІ

Відділення

Кількість ліжок

Дата введення нових ліжок

Кількість днів функціонування одного ліжка у році

Норми видатків медикаментів на 1 ліжко-день (грн.)

На початок року

На кінець року

Терапевтичне

70

100

1.10

260

3,05

Хірургічне

50

80

1.07

300

4,10

Гінекологічне

30

30

-

280

3,20

РОЗВ'ЯЗОК ЗАДАЧІ 2

Середньорічна кількість ліжок = кількість ліжок на початок року + (плановий приріст ліжок * час функціонування додаткових ліжок)/12;

1) терапевтичне: 70+30*4/12 = 80;

2) хірургічне: 50+30*6/12 = 65;

3) гінекологічне: 30.

Кількість ліжко-днів = середньорічна кількість ліжок * кількість днів функціонування 1 ліжка в році.

1) терапевтичне: 80*260 = 20800;

2) хірургічне: 65*300 = 19500;

3) гінекологічне: 30*280 = 8400.

Видатки на медикаменти = кількість ліжко-днів * норму видатків медикаментів на 1 ліжко-день.

1) терапевтичне: 20800*3,05 = 63440 грн.;

2) хірургічне: 19500*4,1 = 79950 грн.;

3) гінекологічне: 8400*3,2 = 26880 грн.

Загальні видатки лікарні на медикаменти = 63440+79950+26880=170270 грн.