- •Курсова робота
- •1. Теоретичний розділ. Педагогічні основи професійного виховання учнів птнз шляхом використання методів організації діяльності та формування досвіду поведінки.
- •1.1 Особливості професійного виховання учнів птнз
- •1.2. Метод організації діяльності як засіб професійного виховання учнів птнз
- •2 Практичний розділ. Виховний захід для учнів птнз за темою:
- •Вступне слово вчителя
- •1.2 Основна частина
- •1.3 Заключна частина
- •Висновки
2 Практичний розділ. Виховний захід для учнів птнз за темою:
«У вирі професій»
Тема: «У вирі професій»
Мета: сформувати у учнів професійну мотивацію, виховати любов до праці, розширити і закріпити знання учнів про професію,трудові дії та знаряддя праці, поглибити усвідомлення того,що добробут нашої країни і всіх громадян примножується працею; викликати почуття поваги до трудівників та прагнення сумлінно працювати; сприяти розвитку трудової активності і працьовитості учнів.
Форма групова, виховна година.
Метод організації діяльності і формування досвіду поведінки: доручення, виховні ситуації
Засоби: проектор, ноутбук, презентація.
Хід заходу
План
І Підготовча частина
1.Робота з підготовки приміщення.
- знайти необхідне приміщення.
- здійснити генеральне прибирання.
- з`ясувати чи вільне приміщення в назначений час.
2.Підготовка необхідного обладнання.
- перевірка справності аудіо систем
-перевірка освітлення
ІІ Основна частина.
1.План проведення заходу
1.1 Вступне слово вчителя.
1.2Основна частина
1.3Заключна частина.
Сценарій проведення заходу
Вступне слово вчителя
Найцінніше в людини - це життя. Життя - багатство, дане кожному з нас батьками. І дуже хочеться, щоб воно було красивим і щасливим. А яким буде ваше здоров’я і, відповідно, ваше життя залежить від вас. Ваше здоров’я і ваше життя у ваших руках.
1.2 Основна частина
Доповідь учня «Розслідування нещасних випадків»
Розслідування проводиться у разі виникнення нещасного випадку, а саме обмеженої в часі події або раптового впливу на працівника небезпечного виробничого фактора чи середовища, що сталися у процесі виконання ним трудових обов’язків, внаслідок яких зафіксовано шкоду здоров’ю, зокрема від одержання поранення, травми, у тому числі внаслідок тілесних ушкоджень, гострого професійного захворювання і гострого професійного та інших отруєнь, одержання сонячного або теплового удару, опіку, обмороження, а також у разі утоплення, ураження електричним струмом, блискавкою та іонізуючим випромінюванням, одержання інших ушкоджень внаслідок аварії, пожежі, стихійного лиха (землетрусу, зсуву, повені, урагану тощо), контакту з представниками тваринного і рослинного світу, які призвели до втрати працівником працездатності на один робочий день чи більше або до необхідності переведення його на іншу (легшу) роботу не менш як на один робочий день, зникнення, а також настання смерті працівника під час виконання ним трудових (посадових) обов’язків.
Розв’язок ситуацій
Учням пропонуються ситуації, їм потрібно визначити відносяться чи ні ті чи інші випадки до нещасних випадків що пов’язані з виробництвом
Ситуація 1
Раптова серцева смерть потерпілого внаслідок гострої серцево-судинної недостатності під час перебування на підземних роботах (видобування корисних копалин, будівництво, реконструкція, технічне переоснащення і капітальний ремонт шахт, рудників, копалень, метрополітенів, підземних каналів, тунелів та інших підземних споруд, проведення геологорозвідувальних робіт під землею) або після підйому потерпілого на поверхню з даною ознакою, що підтверджено медичним висновком
Ситуація 2
Заподіяння тілесних ушкоджень іншою особою або вбивство потерпілого під час виконання чи у зв’язку з виконанням ним трудових (посадових) обов’язків або дій в інтересах підприємства незалежно від порушення кримінальної справи, крім випадків з’ясування потерпілим та іншою особою особистих стосунків невиробничого характеру, що підтверджено висновком компетентних органів;
Ситуація 3
Використання в особистих цілях без відома роботодавця транспортних засобів, устаткування, інструментів, матеріалів тощо, які належать або використовуються підприємством (крім випадків, що сталися внаслідок їх несправності, що підтверджено відповідними висновками)
