Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Bank_naglyd_05.2014.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
392.19 Кб
Скачать

План контактного заняття №7

Тема: «Банківський нагляд на основі оцінки ризиків»

Вид заняття: контактне.

Мета: систематизація, поглиблення та уточнення знань, здобутих на лекціях і в процесі самостійної роботи, контроль знань.

Дидактична: поглибити та розширити знання про зміст основних теоретичних положень теми, залучити до творчої діяльності під час розкриття проблемних запитань теми, завершити формування системи знань щодо питань теми.

Виховна: сприяти формуванню пізнавального інтересу, прививати культурну поведінку, виховувати зацікавленість дисципліною, прагнення отримувати нові знання самостійно.

Методи: пояснювально-ілюстративний метод, евристичний (частково-пошуковий) метод, індуктивний і дедуктивний, навчальна дискусія в малих творчих групах по обговоренню проблемних завдань, мозковий штурм.

Дидактичні засоби навчання: навчальний посібник, додаткова література, дошка, фліп-чарт, ноутбук із доступом до мережі Internet (з ПЗ MS IE).

Перелік компетенцій, на формування яких спрямоване контактне заняття №7:

  • глобальні компетенції: критично мислити і генерувати креативні ідеї та вирішувати важливі проблеми на інноваційній основі;

  • інструментальні компетенції: навики управління інформацією (уміння знаходити та аналізувати інформацію з різних джерел), розв’язання проблем та прийняття рішень;

  • системні компетенції: здатність застосовувати знання на практиці, бажання досягти успіху;

  • міжособистісні компетенції: взаємодія (робота в команді);

  • спеціальні компетенції: відповідно до змісту основної частини заняття.

Література:

1. Закон України “Про банки і банківську діяльність”, від 07.12.2000р. №2121- III;

2. Закон України “Про Національний банк України”, від 20.05.1999р. №679-XIV;

3. Конопатська Л.В. Банківський нагляд : навч. посіб. / Л.В. Конопатська, К.Є. Раєвський. – К. : КНЕУ, 2008. – 336 с.

Структура контактного заняття №7

1. Організаційна частина

2. Повідомлення теми, мети заняття

3. Актуалізація опорних знань студентів

4. Мотивація навчальної діяльності

5. Вступне слово викладача

6. Бесіда (обговорення питань, дискусія, обговорення доповідей, рецензування відповідей студентів)

7. Зміст основної частини заняття (перелік питань семінару):

Сутність банківських ризиків та їх класифікація.

Організація та функціонування системи ризик-менеджменту в банках.

Управління окремими видами банківських ризиків.

Основні параметри кількості ризику, якості управління ним. Сукупний ризик.

8. Заключне слово викладача

9. Підведення підсумків заняття

10. Видача завдання для самостійної роботи

Інноваційні навчальні технології, що використовуються: Практикум з теми.

Презентація самостійно розроблених моделей системи ризик-менеджменту в банках.

План контактного заняття №8

Тема: «Застосування заходів впливу до банків за порушення ними банківського законодавства та нормативних актів НБУ»

Вид заняття: контактне.

Мета: систематизація, поглиблення та уточнення знань, здобутих на лекціях і в процесі самостійної роботи, контроль знань.

Дидактична: поглибити та розширити знання про зміст основних теоретичних положень теми, залучити до творчої діяльності під час розкриття проблемних запитань теми, завершити формування системи знань щодо питань теми.

Виховна: сприяти формуванню пізнавального інтересу, прививати культурну поведінку, виховувати зацікавленість дисципліною, прагнення отримувати нові знання самостійно.

Методи: пояснювально-ілюстративний метод, евристичний (частково-пошуковий) метод, індуктивний і дедуктивний, навчальна дискусія в малих творчих групах по обговоренню проблемних завдань, мозковий штурм.

Дидактичні засоби навчання: навчальний посібник, додаткова література, дошка, фліп-чарт, ноутбук із доступом до мережі Internet (з ПЗ MS IE).

Перелік компетенцій, на формування яких спрямоване контактне заняття №8:

  • глобальні компетенції: критично мислити і генерувати креативні ідеї та вирішувати важливі проблеми на інноваційній основі;

  • інструментальні компетенції: навики управління інформацією (уміння знаходити та аналізувати інформацію з різних джерел), розв’язання проблем та прийняття рішень;

  • системні компетенції: здатність застосовувати знання на практиці, бажання досягти успіху;

  • міжособистісні компетенції: взаємодія (робота в команді);

  • спеціальні компетенції: відповідно до змісту основної частини заняття.

Література:

1. Закон України “Про банки і банківську діяльність”, від 07.12.2000р. №2121- III;

2. Закон України “Про Національний банк України”, від 20.05.1999р. №679-XIV;

3. Конопатська Л.В. Банківський нагляд : навч. посіб. / Л.В. Конопатська, К.Є. Раєвський. – К. : КНЕУ, 2008. – 336 с.

4. Положення “Про застосування Національним банком України заходів впливу за порушення банківського законодавства”, затверджено постановою Правління НБУ 17.08.2012  № 346

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]