- •8508/2-1«Банківський менеджмент» ;
- •8508/2-3 «Управління банківською діяльністю»
- •Плани контактних занять для студентів заочної форми навчання.
- •Плани навчальної роботи студента заочної форми навчання в міжсесійний період.
- •Плани аудиторних занять під час сесії (виключно для іноземномовних дисциплін) для студентів заочно-дистанційної форми навчання.
- •1. Вступ
- •2. Тематичний план вивчення дисципліни
- •Форма контролю – залік – для денної форми навчання Форма контролю – іспит – для заочної форми навчання
- •3. Програма дисципліни та рекомендована література
- •Тема1. Організація системи банківського регулювання та нагляду
- •Тема 2. Створення і реєстрація банків в Україні
- •Тема 3. Ліцензування банківської діяльності
- •Тема 4. Пруденційний нагляд за діяльністю банків
- •Тема 5. Інспектування банків та встановлення узагальнюючої оцінки їх діяльності
- •Тема 6. Банківський нагляд на основі оцінки ризиків
- •Тема 7. Застосування заходів впливу до банків за порушення ними банківського законодавства та нормативних актів нбу
- •Рекомендована література основна:
- •Додаткова:
- •4.Плани та завдання до практичних занять
- •5. Плани контактних занять для студентів заочної форми навчання
- •План контактного заняття №1
- •Структура контактного заняття №1
- •План контактного заняття №2
- •Структура контактного заняття №2
- •План контактного заняття №3
- •Структура контактного заняття №3
- •План контактного заняття №4
- •Структура контактного заняття №4
- •План контактного заняття №5
- •Структура контактного заняття №5
- •8. Заключне слово викладача
- •9. Підведення підсумків заняття
- •10. Видача завдання для самостійної роботи План контактного заняття №6
- •Структура контактного заняття №6
- •План контактного заняття №7
- •Структура контактного заняття №7
- •План контактного заняття №8
- •Структура контактного заняття №8
- •6. Плани навчальної роботи студента заочної форми навчання в міжсесійний період
- •7. Плани аудиторних занять під час сесії (виключно для іноземномовних дисциплін) для студентів заочно-дистанційної форми навчання.
- •8. Організація самостійної роботи студентів:
- •8.1. Перелік завдань та форми організації самостійної роботи студентів при вивченні теоретичного матеріалу.
- •8.2. Завдання для виконання на базах практики
- •8.3. Перелік індивідуальних завдань
- •Основні вимоги до оформлення індивідуального практичного завдання:
- •Перелік індивідуальних практичних завдань: (для денної форми навчання)
- •Участь у конференціях, олімпіадах, конкурсах наукових робіт та підготовка наукових публікацій
- •Аналітичний (критичний) огляд наукових публікацій
- •Підготовка проблемних лекцій
- •9. Система поточного і підсумкового контролю знань
- •9.1. Карта самостійної роботи студентів
- •Довідкова інформація:
- •9.2. Порядок поточного контролю та критерії оцінювання знань студентів
- •Порядок поточного і підсумкового оцінювання знань
- •9.3. Завдання для поточного контролю знань студентів заочної форми навчання
- •Підсумковий контроль у формі заліку – для денної форми навчання
- •Зразок модульного завдання
- •Модульне завдання №
- •4. Задача
- •5. Тестове завдання
- •9.4 Зразок екзаменаційного білета
- •3. Задача
- •4. Тестове завдання
- •5. Тестове завдання
План контактного заняття №4
Тема: «Пруденційний нагляд за діяльністю банків»
Вид заняття: контактне.
Мета: систематизація, поглиблення та уточнення знань, здобутих на лекціях і в процесі самостійної роботи, контроль знань.
Дидактична: поглибити та розширити знання про зміст основних теоретичних положень теми, залучити до творчої діяльності під час розкриття проблемних запитань теми, завершити формування системи знань щодо питань теми.
Виховна: сприяти формуванню пізнавального інтересу, прививати культурну поведінку, виховувати зацікавленість дисципліною, прагнення отримувати нові знання самостійно.
Методи: пояснювально-ілюстративний метод, евристичний (частково-пошуковий) метод, індуктивний і дедуктивний, навчальна дискусія в малих творчих групах по обговоренню проблемних завдань, мозковий штурм.
Дидактичні засоби навчання: навчальний посібник, додаткова література, дошка, фліп-чарт, ноутбук із доступом до мережі Internet (з ПЗ MS IE).
Перелік компетенцій, на формування яких спрямоване контактне заняття №4:
глобальні компетенції: критично мислити і генерувати креативні ідеї та вирішувати важливі проблеми на інноваційній основі;
інструментальні компетенції: навики управління інформацією (уміння знаходити та аналізувати інформацію з різних джерел), розв’язання проблем та прийняття рішень;
системні компетенції: здатність застосовувати знання на практиці, бажання досягти успіху;
міжособистісні компетенції: взаємодія (робота в команді);
спеціальні компетенції: відповідно до змісту основної частини заняття.
Література:
1. Закон України “Про банки і банківську діяльність”, від 07.12.2000р. №2121- III;
2. Закон України “Про Національний банк України”, від 20.05.1999р. №679-XIV;
3. Конопатська Л.В. Банківський нагляд : навч. посіб. / Л.В. Конопатська, К.Є. Раєвський. – К. : КНЕУ, 2008. – 336 с.
4. Інструкція “Про порядок регулювання діяльності банків в Україні", затверджено постановою Правління НБУ від 28.08.2001р. № 368;
5. Положення “Про порядок формування та використання банками України резервів для відшкодування можливих втрат за активними банківськими операціями”, затверджено постановою Правління НБУ 25.01.2012, № 23.
Структура контактного заняття №4
1. Організаційна частина
2. Повідомлення теми, мети заняття
3. Актуалізація опорних знань студентів
4. Мотивація навчальної діяльності
5. Вступне слово викладача
6. Бесіда (обговорення питань, дискусія, обговорення доповідей, рецензування відповідей студентів)
7. Зміст основної частини заняття (перелік питань семінару):
Мета та вимоги безвиїзного нагляду за діяльністю банків (попередній контроль).
Здійснення безвиїзного нагляду за діяльністю банків.
Регулятивний капіталу комерційного банку: сутність та порядок розрахунку.
Вимоги щодо залучення субординованого боргу та врахування його до капіталу банку.
Економічні нормативи регулювання діяльності банків: нормативи капіталу та ліквідності банку.
8. Заключне слово викладача
9. Підведення підсумків заняття
10. Видача завдання для самостійної роботи
Інноваційні навчальні технології, що використовуються: Тренінг: оцінка діяльності банків за системою CAMELS. Робота в малих групах: «Дистанційний нагляд за банківською діяльністю».
