- •1.1. Новоутворення пізнавальної сфери у період раннього дитинства.
- •1.2. Особливості сенсорно-перцептивного розвитку дитини раннього віку.
- •2.1. Діагностика сенсорного розвитку дітей раннього віку.
- •2.2. Закономірності процесу формування уявлень про властивості і співвідношення предметів у дітей раннього віку.
- •Динаміка рівнів сформованості еталонних уявлень у дітей раннього віку у педагогічному експерименті (%)
- •2.3. Сенсорне виховання дітей за методикою м.Монтессорі.
- •Чарівний мішечок.
- •Математичний планшет.
- •«На гостини до Сороки-ворони»
- •«Ведмедикові подарунки»
- •«Весела подорож»
«Весела подорож»
Мета: продовжувати вчити дітей розрізняти і називати геометричні фігури (круг, квадрат, трикутник); вправляти в умінні порівнювати предмети, визначати їх величину (довгий – короткий, великий – малий), розуміти поняття багато і один; закріпити назви кольорів; продовжувати ознайомлювати дітей з явищами живої і неживої природи; збагачувати словник дітей іменниками: сонечко, хмаринка, квітка, метелики, листячко, зайчик; розвивати увагу, пам’ять, наочно-образне мислення, уміння співчувати і допомагати тим, хто потрапив у біду; виховувати любов до природи.
Хід заняття.
На дошці висить одна велика хмарина, а друга маленька і сонечко – велике та маленьке.
- Діти, подивіться, що це в нас? Якого кольору хмаринка? Вона велика чи мала? Якого кольору сонечка? А сонечка великі чи малі? Чому вони такі сумні?
- Звісно, бо в них нема промінчиків. Подаруємо їм промінчики. Сідайте за столи. На ваших картках зображенні промінчики, ми ними прикрасимо сонечка.
- Подивіться і знайдіть для великого сонечка довгі промінчики. От і повеселішало велике сонечко.
- Скільки великих сонечок? Скільки в нього промінчиків? Для маленького сонечка знайдіть короткі промінчики.
Діти знаходять маленькі промінчики. Вихователь прикрашає сонечко промінчиками.
- Наші сонечка веселі, яскраві. Погляньте, листочки на дереві теж повеселішали.
Серед кімнати стоїть дерево серед якого багато різнокольорових листочків.
- Малята, підійдіть до дерева. Воно чарівне і хоче подарувати вам свої листочки. Вам подобаються листочки? Якого вони кольору?
Діти називають кольори.
- А вони однакові за величиною?
Дидактична гра «Знайди листочок» - вихователь каже кожній дитині, якого кольору листочок зірвати.
- Ми дуже добре гралися з листочками і деревце хоче нам щось показати. Заплющіть очі.
Вихователь готує квіткову галявину.
- Розплющіть оченята. Ой, а куди ж діти наші поділися? Діток не стало, а з’явилися метелики.
Вихователь одягає на діток наголівники – метелики.
- Багато у нас метеликів. Вони різнокольорові.
Під слова і музику діти кружляють.
Малесенькі метелики
На сонечку літають
І крильцями легенькими
Всі весело махають.
Та от стомились любі,
В повітрі вже літати,
Бо час прийшов на квіточки
Скоріше всім сідати.
- Кожен метелик повинен сісти на ту квітку, у якої пелюсточки такого самого кольору, як і сам метелик.
Вихователь підходить до кожної дитини і запитує: «Якого кольору метелик?», «На квітку якого кольору сів метелик?».
- Хтось там тремтить? Так це ж зайчик. У нього змерзла лапка. Він загубив рукавичку. Допоможемо знайти її?
Гра «Добери зайчику рукавичку» - діти добирають пару рукавичці за кольором.
- Зайченя повеселішало, бо у нього зігрілись лапки. І він подарує вам рукавичку. Подивимось, що в ній? Так це ж подарунки для вас.
