- •1. Частку сформован статутн капіталу та проаналізувати його
- •1.10. Визначити частку активів з високим ризиком у загальній сумі активів і частку активів з високим ризиком у загальній сумі активів і обсягу продажу на підставі таких даних;
- •3.3. Мале п-во, витрачаючи 19 600 грн. Власних коштів, виробляє за місяць продукцію вартістю 35 000 грн.
- •3.7. Розрахувати річну суму орендної плати.
- •Рішення
- •4.1. Визначити ру 8000 гр. Од., вкладених одночасно на депозитний рахунок:
- •1 Варіант: через 4 роки під 10% річних;
- •2 Варіант: через 8 років під 12% річних;
- •6.6. Визначте тривалість операційного, виробничого і фінансового циклів підприємства на підставі таких даних:
- •Рішення
- •7.6. Визнач оптимальну структуру капіталу за такими даними:
- •Рішення
- •Решение
- •Решение
- •Рішення
- •Решение
- •Тема2. Організація грошових розрахунків на підприємстві.
- •Розв’язок
- •Розв’язок
- •Тема 3. Грошові надходження підприємства.
- •Розв’язок
- •Розв’язок
- •Розв’язок
- •Тема 4. Формування та розподіл прибутку.
- •Розв’язок
- •Розв’язок
- •Розв’язок
- •Розв’язок
- •Тема 5. Оподаткування підприємств.
- •Тема 6. Оборотні кошти.
- •Тема 7. Кредитування підприємств.
- •Тема 8. Фінансове забезпеч відтворення основних фондів.
- •Тема 9. Оцінка фінансового стану підприємства.
- •Розв’язок
- •Розв’язок
- •Тема 10. Фінансове планування на підприємстві.
- •Тема 11. Фінансова санація підприємства.
1.2. Фірма виготовляє джеми та варення. У прогнозованому періоді може бути відпрацьовано ЗО тис. чол/год., при цьому за ] чол/год. можна виготовит 3 банки варення або 5 банок джему.
Показники
|
Варення
|
Джем
|
1. Ціна реалізації, тис. грн.
|
15
|
10
|
2. Змінні витрати на одиницю продукції
|
4
|
14
|
3. Валова маржа на одиницю продукції
|
8
|
3
|
Який з товарів вигідніше виробляти фірмі?
Рішення:
Упрогноз період можна виготовити 30*3=90 тис банок варені, 30*5=150 тис банок джему, валова маржа варені – 8, джему – 3. 90*8=720 валової маржі (варення), 150*3=450 валової маржі (джем). Виготовляти вигідно варення.
1.3. П-во виготовляє продукцію, при цьому запас напівфабрикатів за останні роки був такий: 1999 p. — 400 тис. од., 2000 p. — 300 тис. од. Незавер в-во: 1999 p. — 50 тис. од., 2000 p. — 100 тис. од. Готова продукц відповідно станов 350 тис. од. І 200 тис. од. Оцінити тенденцію розвитку в-ва та якість управл фірмою
Рішення:
зміна напівфабрикатів=(300-400)/400=-0,25 або зм на 25% в порівн з попер роком; зміна незавершеного буд.=(100-50)/50=1 або зб 100%; зміна готової продукції=(200-350)/350=-0,4286 або зм на 42,86%. Якість управління низька.
1.4. Річний оборот продажу фірми — 1480 тис. грн., вартість реалізованих товарів — 1170 тис. грн. Який стан фірми щодо фірм-конкурентів, коли показник валової прибутковості продажу по даній галузі становить 24,5%?
Рішення:
прибуток=1480-1170=310, прибутковість продажу фірми: 310/1170*100%=26,96%
1.5. Фірма «Пошук» випускає каркаси. Виробничі витрати -120грн/щт. Змінні витрати — 14 грн/шт. Середні постійні витрати- 8 грн/щт. у теперішній час фірма випускає 10 тис. каркасів за ціною 200 грн/шт. щорічно. Надійшла пропозиція про закупівлю 1000 каркасів за ціною 140 грн/шт. Чи слід приймати дану пропозицію?
Рішення:
ПостійніВитрати=8*10=80(тис грн.), ЗмінВитрати= 14*11=154(тис грн.), ВиробВитрати=120*11=1320 (тис грн.), Виручка1=10*200=2000 тис грн., Виручка2=1*140=140 тис грн., прибуток=В1+В2-ПВ-ЗВ-ВВ=586 тис грн. Пропозиція приймається оскільки прибуток становить 586 тис грн.
1.6. Фірма випускає каркаси. Виробничі витрати — 14 грн/шт. Середні постійні витрати — 8 грн/шт. У теперішній час фірма випускає щорічно 10 тис. каркасів за ціною 200 грн/шт. Надійшла пропозиція про закупівлю 5 тис. каркасів. Якщо фірма прийме цю пропозицію, то постійні витрати збільшаться на 10 тис. грн.: фірмі доведеться відмовитися від виготовлення 2000 каркасів. Оцінити мінімально прийнятну ціну, тобто ціну, яка б зберегла попередню суму прибутку.
Рішення:
ПВ=8*10=80 тис грн., ВВ=14*10=140 тис грн., Виручка=200*10=2000 тис грн., ВВ1=14*15=210 тис грн., Мін прийнятна ціна =(В+ВВ1+ПВ+10)/15=139,2 грн.
1.8. Розглянути можливі рівні дохідності залежно від стану економіки, які можливі в наступному році за інвестування 50 тис. у. о. в акції А чи Б, Прийняти рішення залежно від норми прибутку та ризикованості акцій А і Б.
|
Дохід.%
|
Ймові
|
РНІСТЬ
|
|
Показники
|
А
|
Б
|
А
|
Б
|
1. Падіння
|
-5
|
10
|
0,2
|
0,2
|
2. Нормальний стан
|
+20
|
15
|
0,6
|
0,6
|
3.Зростання
|
+40
|
20
|
0,2
|
0,2
|
Рішення:
Рівень
доходності А=-5*0,2+20*0,6+40*0,2=19%,
Б=10*0,2+15*0,6+20*0,2=15%, Сер знач для А =18,3, для
Б =15. Стандартне відхилення для А =
=14,3
для
Б =
=3,16
коефіц варіації (співвідношен доходності та ризику, чим менше тим краще) для А = 14,3/18,3=0,78, для Б =3,2/15=0,21. Акції Б – краще.
1.9.Акціонерне товариство має статутний капітал у розмірі 900 тис. грн. У нього входить 40 привілейованих акцій номінальною вартістю 500 грн., решта — звичайні акції за тією ж ціною. За придбані акції акціонерами було внесено:
а) гроші кошти — 600 тис. грн.; б) о/з — 150 тис. грн.;
в) патенти — 80 тис. грн.
Визначити:
1. Частку сформован статутн капіталу та проаналізувати його
структуру. 2. Розрахувати суму фін резерву за нормативу 25% від розміру статутного капіталу.
Рішення:
Сплачено=600+150+80=830, Частка сформованого стат кап = 830/900*100=92,22%. Структура наступна: Привіл акції 40*500грн /900тис грн.=20тис грн./900тис грн=0,022 (2,2%), звич акцій (830-20)/900=0,9 (90%), несплачено = 70/900*100=7,8%. Резерв = 0,25*900=225 тис грн..
1.10. Визначити частку активів з високим ризиком у загальній сумі активів і частку активів з високим ризиком у загальній сумі активів і обсягу продажу на підставі таких даних;
Показники
|
Сума,тис. гри.
|
1. Сума активів
|
800
|
2. Обсяг продажу
|
1000
|
3. Витрати майбутніх періодів
|
300
|
4. Дебітор заборгованість фірм, які перебувають у тяжкому фін становищі
|
200
|
5. Запаси застарілої технологічної продукції |
100
|
6. Загальна сума активів з високим ризиком
|
Визначити
|
Рішення:
Активи з високим ризиком (р.3+4+5)=300+200+100=600 тис грн., частка у заг сумі активів 600/800=0,75(75%), частка у заг сумі активів та обсягу продажу 600/(800+1000)=0,33
1.11. Визначити вплив на зміну за 1999—2000 pp. суми обігових коштів підприємства таких факторів: 1) зміни суми виручки від операційної" діяльності; 2) зміни обертання обігового капіталу на підставі таких даних, тис. грн.:
Показники
|
1999р.
|
2000 p.
|
1. Виручка від операційної діяльності
|
15460
|
20130
|
2. Середньорічна сума обігових коштів
|
5200
|
5450
|
Рішення:
Виручка від операц діял |
Оберт обіг коштів |
Середньоріч сума обіг кошті |
Відхилення |
15460 (п) 20130 (ф) 20130 (ф) |
2,97 (п) (15460/5200) 2,97 (п) 3,69 (ф) (20130/5450) |
5200 (п) 6778 (р) 5450 (ф) |
- +1578 -1328 |
|
|
|
+250 |
1.12. Визначити відносну економію (перевищення) обігових коштів у 2000 p. за рахунок збільшення і'х обертання порівняно з 1999р. Який обсяг обігових коштів потрібен п-ву на 200) p., якщо передбачається, що в цьому році буде реалізовано продукції' на суму 45430 тис. гри., а обертання обігових коштів уповільниться на 10% порівняно з 2000 p.?
Показники
|
1999р.
|
2000 p.
|
1. Виручка від операц дія-ті, тис. грн.
|
30160
|
55680
|
2. Середньоріч сума обігов коштів, тис. грн.
|
4350
|
7420
|
Рішення:
Оберт ОК2000=55680/7420=7,5; Обертання ОК 2001=7,5-0,1*7,5=6,7, Потрібно обігових коштів в 2001 році =45430/6,7=6781 тис грн. Економія=7420-6781=639 тис грн.
