Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Дипломна Корнецької Уляни, 510.перевірена.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
4.48 Mб
Скачать

Конспект уроку з математики (за робочими зошитами с.О.Скворцової, о.В.Онопрієнко )

Тема : Порозрядне додавання і віднімання чисел. (cт.86-87).

Мета: формувати обчислювальні навички порозрядного додавання і віднімання чисел, актуалізувати вміння подавати число у вигляді суми розрядних доданків; розвивати мислення, пам'ять, увагу; виховувати бажання вчитись.

Тип уроку: комбінований

Клас: 2

Хід уроку

1. Організація класу до уроку.

1.1. Привітання з учнями.

1.2. Перевірка готовності до уроку.

2. Контроль, корекція та закріплення знань учнів.

2.1. Перевірка домашнього завдання (часткова)

с. 66, «Задачі на збільшення зменшення числа на кілька одиниць, сформульовані в непрямій формі», № 2 (2). У завданні № 2 (2) запропоновано розв’язати задачу, вирази із завдання № З обчислити двома способами.

2.2. Усне опитування

- Які арифметичні дії ви знаєте?

- В результаті якої дії можемо отримати результат більший?Менший?

- Як називаються числа при додаванні(відніманні)?

- Як перевірити правильність виконання дії?

2.3. Усне обчислення

- Доповнити таблицю

Зменшуване

15

11

9

12

Від’ємник

8

7

5

4

Різниця

10

7

8

9

3. Вивчення нового матеріалу

3.1. Повідомлення теми і мети уроку

- Сьогодні ми будемо вчитись порозрядно додавати і віднімати числа.

3.2. Підготовча робота

Фронтальне виконання завдання № 1 ст. 86

Заміни кожне число сумою розрядних доданків

67 18 4 39 75

60 + 7 10+ 8 2+ 2 30+9 70+5

Завдання № 2( виконується з коментуванням)

Учні роблять висновок, що зручно десятки додавати до десятків, а одиниці — до одиниць, а потім додати одержані результати. З’ясовуємо, на підставі яких законів додавання виконуються дії? [На підставі переставного закону доданки можна переставляти, від цього значення суми не змінюється. На підставі сполучного закону два доданки можна замінювати їх сумою. Отже, числа можна додавати у будь-якому порядку.]

3.3. Пояснення нового матеріалу

Перенесення способу порозрядного додавання на випадки додавання двоцифрових чисел з переходом через розряд.

Фронтальне виконання завдання № 3.

Учні коментують знаходження суми чисел 46 і 23. Зіставляють із нею другий ви­раз (46 + 25), з’ясовують, що змінився другий доданок. Припускають, що в цьому ви­падку можна міркувати так само; пояснюють розв’язання. Роблять висновок, що при додаванні з переходом через десяток можна подати кожний доданок у вигляді суми розрядних доданків; десятки додати до десятків, а одиниці — до одиниць; потім до­дати одержані результати.

46 + 23 = 40+ 6+20+3=60+9=69

40 + 6 20+3

3.4. Первинне закріплення

- Обчисли значення виразів за схемою

34 + 62 = 96 26 + 65 = 91

30+4 60+2 20+6 60+ 5

4. Закріплення знань, умінь та навичок

4.1. Завдання 5

- Заміни число сумою зручних доданків за зразком

72 = 60 + 12 61 =50+ 11 35 = 20 + 15

4.2. Завдання 6 ст.87

- Порівняй різниці

56 - 24 = 30 – 2 = 28 56 – 27 = 40+16- 20 -7 = 20+ 9 = 29

50+6 20+4 40+16 20+7

4.3. Завдання 7 ст.87

- Обчислити за схемами

64 – 36 = 50 +14 – 30 – 6 =20+8 = 28

50 +14 30 +6

82 - 58 = 70+12 – 50-8=30 + 4 =34

70 +12 50 +8

4.4. Гра «Знайди прямокутник»

- Погляньте на дошку у нас є геометричні фігури, знайдіть серед них прямокутники.

- Намалюйте кути в геометричних фігурах

4.5. Самостійна робота (розв’язування задачі)

- Маринка розв'язала 18 задач, це на 3 задачі більше, ніж Тарасик. Скільки задач розв'язав Тарасик?

М аринка –18 з., це на 3 б.

Т арасик - ?

Розв’язування

1)18 – 3 = 15(з.)

Відповідь: 15 задач розв’язав Тарасик.

5. Підсумок уроку

5.1. Підсумкова бесіда

- Яким способом ми додавали і віднімали на сьогоднішньому уроці?

- Наведіть приклад розв’язування.

6. Інструктаж до виконання домашнього завдання.

Зошит «Працюю самостійно»: с. 67, «Порозрядне додавання і віднімання», № 1, У завданні № 1 запропоновано обчислити вирази за поданими схемами. У завданні № З необхідно визначити кількість фігур на рисунку.

Додаток В