
- •Хід заняття
- •*Зразок оформлення паспорта кімнатної рослини
- •Хід заняття
- •Цільовий інструктаж з техніки безпеки при роботі з інвентарем для пересаджування рослин
- •Практична робота «Пересаджування та догляд за кімнатними рослинами»:
- •Робота у бригадах
- •* Зразок оформлення паспорта кімнатної рослини
- •Теоретичний матеріал до заняття «Кімнатні рослини»
- •Догляд за кімнатними рослинами
- •Способи поливу
- •Пересаджування рослин
- •Способи розмноження Стеблові живці
- •Листкові живці
- •Відводки
Тема: Кімнатні рослини та їх роль у озелененні навчальних закладів.
Пересаджування та догляд за кімнатними рослинами
Мета: ознайомити студентів з різноманітністю кімнатних рослин, рекомендованих для озеленення навчальних закладів, особливостями догляду за ними та способами їх розмноження;
сформувати вміння пересаджувати та доглядати за кімнатними рослинами, розвивати естетичні смаки;
сприяти вихованню любові до природи, бажання її примножувати.
Вид заняття: практичне заняття.
Місце проведення: приміщення та територія коледжу.
Обладнання: кімнатні рослини, ґрунт для пересаджування, горщики для рослин, поливальниця, ніж.
Використані джерела: Панасенко Т.В., Кушка Н.Х. «Методичні рекомендації до проведення навчальної практики з «Основ природознавства та краєзнавства»».
__________________________________________________________________
Хід заняття
І. Організаційний момент – перевірка присутності студентів.
Цільовий інструктаж з техніки безпеки при роботі з інвентарем для пересаджування рослин.
ІІ. Актуалізація знань та умінь – прийом «Бесіда за запитаннями»:
Пригадайте, яке значення у природі мають рослини?
Які біологічні особливості мають кімнатні рослини?
З’ясуйте, яку роль вони відіграють у навчальному закладі?
ІІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності – Вступне слово викладача
З глибокої давнини людина прагнула прикрасити своє житло рослинами. Вона, відчуваючи себе єдиним цілим з природою, переносила її частку в свою оселю. Кімнатні рослини у приміщеннях покращують мікроклімат, виділяють леткі речовини (фітонциди), які згубно діють на хвороботворні мікроорганізми. Правильно підібрані та розміщені рослини позитивно впливають на дорослих і дітей, надають приміщенню своєрідного колориту і створюють комфорт.
Саме про рослини, які можна і слід використовувати у навчальних закладах, особливостями їх розмноження та догляду за ними піде мова сьогодні.
ІV. Основна частина
Кімнатні рослини, рекомендовані для озеленення навчального закладу – Розповідь викладача з елементами бесіди.
Значення кімнатних рослин.
Спостереження за кімнатними рослинами.
Рослини, рекомендовані для озеленення НЗ.
Небезпечні для здоров’я дітей кімнатні рослини.
Пересаджування та способи розмноження рослин.
Р
озгляньте
послідовність пересаджування кімнатних
рослин.
1
.Долоню
покладіть на поверхню земляної грудки,
пропустивши стебла рослини між пальцями.
2.Переверніть горщик і злегка постукайте денцем по краю стола.
3.Зніміть горщик, залишивши земляну грудку з рослиною в руці.
4.Видаліть із поверхні земляної грудки зелений наліт і трохи підріжте коріння, що виступає.
5.Поставте рослину із земляною грудкою в новий горщик насипавши на дно дренажний шар. Проміжки між грудкою й стінками горщика заповніть свіжою земляною сумішшю й ущільніть її.
Особливості догляду за кімнатними рослинами
З’ясуйте, від яких чинників залежить життя рослин, результати оформіть у вигляді таблиці:
Чинники догляду |
Зовнішні прояви |
«Швидка допомога» |
Низька вологість повітря і грунту |
|
|
Надлишкова вологість повітря і грунту |
|
|
Недостатнє освітлення
|
|
|
Надмірне освітлення
|
|
|
V. Узагальнення знань та умінь - Практична робота у бригадах
Опрацюйте текст методичного посібника та заповніть таблицю:
-
Запишіть 10 видових назв рослин, рекомендованих для озеленення НЗ
Запишіть 5 видових назв рослин, небезпечних для здоров’я учнів
1.
1.
2.
3.
2.
4.
5.
3.
6.
7.
4.
8.
9.
5.
10.
Запам’ятайте способи розмноження рослин та запишіть по 3 видових назви рослин які розмножуються:
Стебловими живцями__________________________________________________________.
Листковими живцями__________________________________________________________.
Відводками___________________________________________________________________.
Дочірніми паростками_________________________________________________________.
Поділом куща_________________________________________________________________.
Пересадіть кілька рослин за наведеним алгоритмом та складіть їх паспорти*:
-
№ бригади
Спосіб пересаджування
1
Вегетативним розмноженням листковими живцями (узамбарська фіалка).
2
Вегетативним розмноженням стебловими живцями (цисус антарктичний).
3
Вегетативним розмноженням поділом куща (нефролепіс піднесений).